Domov Turistika Babky z Bobrovca

Babky z Bobrovca

Bobrovecká vápenica – Pod Babkami – Babky (1566 m n.m.) - Pod Babkami - Bobrovecká vápenica
Typ: Vysokohorská túra, Vrcholová túra, Náučný chodník
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 17.9 km
Stúpanie: 1366 m
Klesanie: 1366 m
Trvanie: 7 h
Najnižší bod: m
Najvyšší bod: m
Zobraziť výškový profil
GPX

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Bobrovecká vápenica

navigovať
Koniec trasy:

Bobrovecká vápenica

navigovať
Podrobný popis trasy

Babky (1566 m n.m.) sú súčasťou Západných Tatier, pričom túra na ne nepatrí medzi najnáročnejšie, no rozhodne je jednou z najkrajších. Hlavne výhľady na Liptov stoja zato.

Túru na Babky začínate na začiatku Bobroveckej doliny, konkrétne v lokalite Bobrovecká vápenica, kde je možnosť bezplatného zaparkovania. Trasa vedie po modrej značke popri kalvárii po zvážnici cez rázcestie Pod Babkami až na Chatu pod Náružím, kde je možnosť občerstviť sa. Trasa pokračuje po modrej značke do Pod Babkami, z ktorého sa vydávate na zelenú značku až na Babky. Babky majú  unikátny výhľadom. Počas trasy sa môžeme zastaviť pri partizánskom bunkri. Ide o jaskyňu s fotografiami a popisom, v ktorej sa skrývali partizáni.

Dostupnosť a parkovacie možnosti

Priamo vo východiskovom bode trasy v lokalite Bobrovecká vápenica sa nachádza bezplatné parkovisko s dostatočnou kapacitou.

Autobusová zastávka je vzdialená asi 2,5km chôdze od Bobroveckej vápenice na križovatke s obcou Jalovec, kam sa dá dostať prímestskou linkou z Liptovského Mikuláša.

Cestovný poriadok >>>

Možnosti ubytovania a stravovania

Na trase cestou na vrchol sa prechádza popri Chate pod Náružím v Červenci, kde je možné občerstviť sa alebo aj prespať. Blízko východiskového bodu trasy sa nachádza Horský hotel Mních. Na ceste od Jalovca je možné navštíviť Salaš Pastierska. Okrem toho sú tu vyhradené lokality na stanovanie.

Nájdi a rezervuj ubytovanie >>>

Plánovač Liptov