Domov 10%

Bistro Železnô sa nachádza v rovnomennom rekreačnom zariadení v malebnom horskom prostredí Liptova a je otvorené denne od 9:00 do 18:00. Ponúka nealkoholické a alkoholické nápoje, minútkové jedlá a počas víkendov aj hotové, chutné domáce jedlá vo forme denného menu. Bistro slúži ubytovaným aj okoloidúcim, lyžiarom, turistom aj cyklistom, súčasťou je aj detský kútik. Za dobrého počasia sa rozširuje jeho kapacitu sedením na letnej terase. V areáli nájdete ubytovacie kapacity v turistických ubytovniach a v apartmánoch, súčasťou areálu sú športové ihriská.

Zábava pre malých aj veľkých! To je detský kútik Tulioladia v Ružomberku. Kaviareň, oslavy, trampolíny, kino, bábkové divadlo a veľa zábavy.

Plánujete oslavu narodenín pre vašich najmenších ? Tu vám pomôžu s realizáciou oslavy priamo v detskom kútiku Tuliolandia.

Wellness Rusnácka baňav Kolibe Strachanovka v Liptovskom Jáne je útulným miestom oddychu pre telo aj dušu. V ponuke je parná sauna, fínska sauna, ľadové vedro, ľadová kaďa, oddychová miestnosť s krbom a ručnými nástennými maľbami, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru pokoja. Vonkajšia vírivka pod holým nebom je ako stvorená pre romantické chvíle.

Zažite ako chutí pravá India – najvoňavejšie koreniny, pôvodné receptúry, tradičné jedlá, originálny chai a neskutočne chrumkavý indický chlieb.

Zavítajte do reštaurácie Safran, kde na vás čakajú skutočne špeciálne gastro zážitky. Vyskúšať môžete najtypickejšie jedlá indickej kuchyne a kuchári s personálom priamo z Indie vám ochotne poradia s výberom.

Šafran sa považuje za najdrahšiu koreninu na svete a rozšírená je práve v Indii. Vo fialovom kvete šafranu sú tri malé tyčinky sfarbené do oranžovo-červena, ktoré sa sušia špeciálnou technológiou. Táto rastlinka sa vo veľkom používa aj v Safrane. V jedlách ju môžete nielen cítiť v dokonalej chuti, ale aj vidieť v podobe výrazných farieb pokrmov.

Skiservis Niňaj ponúka možnosť zapožičať si horský bicykel, kolieskové korčule alebo kolobežku. 

Spojenú prevádzku s predajňou eBIKEpoint nájdete v Tatra Line Resort Demänová vedľa čerpacej stanice OMV.

Na výber testovacie modely výrobcov značky Focus, KTM, Haibike a Rocky Mountain v rôznych veľkostiach – celoodpružené aj hardtaily, s pohonmi značiek Bosch, Yamaha, Shimano a Powerplay – Dyname.

Pre väčší komfort je v ponuke možnosť dovozu bicyklov priamo k vám pri minimálnej objednávke 4 ks bicyklov. V cene požičania je helma, zámok, servisná brašňa – taška. V ponuke je tiež požičanie cyklovozíka alebo sedačky pre detskú posádku.

Spravte si cyklotúru po Liptove a zažite krásy nášho regiónu. Ak neviete, za ktorými krásami sa vybrať, využite služby cyklosprievodcu.

Skiservis Niňaj ponúka možnosť zapožičať si horský bicykel, kolieskové korčule alebo kolobežku. 

Požičovňu nájdete v Liptovskom Trnovci – na parkovisku pri Liptovskej Mare oproti Penziónu Ravence. Pre väčší komfort je v ponuke možnosť dovozu bicyklov priamo k vám pri minimálnej objednávke 4 ks bicyklov.

V cene požičania je helma, zámok, servisná brašňa – taška. V ponuke je tiež požičanie cyklovozíka alebo sedačky pre detskú posádku.

Najväčší športový obchod na Liptove ponúka kompletný sortiment pre šport a voľný čas od najlepších svetových značiek ako Mammut, Salomon, Salewa, Dynafit, Columbia, Oakley, Nike, Adidas, Puma, Roxy, Quiksilver, Volcom, Alife and Kickin, Burton, Rossignol,Atomic, McKinley a ďalšie.

V ponuke služieb je servis športovej výstroje, požičovňa bicyklov, lyží a snowboardov a skialpovej výbavy.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Maravar je rodinný pivovar v srdci Liptova – Liptovskom Trnovci. V stálej ponuke pivovaru nájdete päť druhov piva – svetlú 11, polotmavú 12, tmavý stout, IPU a pšeničné pivo s koriandrom a pomarančovou kôrou. Súčasťou ponuky je aj originálna pivná kozmetika. V Maravare pre vás majú pivný sprchový gél na každodenné použitie. Vyhľadávané sú aj vlasové prípravky ako pivný balzam na vlasy a pivný šampón.

Skiservis Niňaj ponúka možnosť zapožičať si horský bicykel / elektrobicykel, kolieskové korčule alebo kolobežku.

Požičovňu elektrobicyklov nájdete v Liptovskom Jáne v Hoteli Ďumbier a požičovňu kolobežiek pri Stanišovskej jaskyni v Jánskej doline. Pre väčší komfort je v ponuke možnosť dovozu bicyklov priamo k vám pri minimálnej objednávke 4 ks bicyklov.

V cene požičania je helma, zámok, servisná brašňa – taška. V ponuke je tiež požičanie cyklovozíka alebo sedačky pre detskú posádku.

V blízkosti prevádzky je k dispozícii aj e-bike nabíjacia stanicu s konektormi Bosch.

Spravte si cyklotúru po Liptove a zažite krásy nášho regiónu. Ak neviete, za ktorými krásami sa vybrať, využite služby nášho sprievodcu.

KÚPELE LÚČKY sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Medzi návštevníkmi sú Lúčky veľmi obľúbené. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko „na dosah ruky“. 

AQUA-VITAL Park v Kúpeľoch Lúčky je celoročne otvorený a ponúka skvelú možnosť ako si užiť oddych v horskom prostredí Liptova vo vonkajšom bazéne s teplotou 28 °C – 33 °C s rôznymi atrakciami, v sedacom bazéne s liečivou minerálnou vodou teplou 36 °C – 38 °C, tiež v delenom vnútornom liečivom minerálnom bazéne s teplotou vody 32 °C a 35 °C. Voda z minerálnych liečivých prameňov prinavrátila zdravie už mnohým návštevníkom. Lieči pohybové ústrojenstvo, choroby dýchacích ciest, ženské choroby a iné.

AQUA-VITAL PARK

V prírodnom prostredí KÚPEĽOV LÚČKY na Vás čaká celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je:

 1. Vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 °C s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá, protiprúd, masážne trysky, vzduchové lehátka, vodná čaša, chŕliče vody, podhladinové osvetlenie).
 2. Priamo s ním je spojený aj vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C.
 3. K dispozícii je aj delený vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 33 °C a 35 °C.
 4. Pre tých, ktorí obľubujú čaro saunovania je určený vitálny (saunový) svet, kde sa nachádzajú: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha – dážď. Vo vitálnom svete sa využívajú éterické oleje – silice, zmesi prchavých látok, ktoré sa získavajú z rastlín. Tieto látky sú nositeľmi vône a majú liečivé účinky, pre ktoré ich ľudia s obľubou využívajú od nepamäti.
 5. K dispozícii majú aj vonkajší vitálny svet, kde môžu klienti využiť fínsku saunu, ochladzovací bazén a jacuzzi pod holým nebom.
BALNEOCENTRUM

Pre klientov, ktorí si chcú užiť relax a pre svoje telo chcú dopriať len to najlepšie, KÚPELE LÚČKY poskytujú rozličné liečebné procedúry v novom modernom BALNEOCENTRE, ktoré si môžete dopredu objednať a priamo v krásnych priestoroch vychutnať.

Absolvovanie liečebných procedúr prispieva k zlepšeniu kondície a zdravotného stavu. Kvalifikovaní pracovníci kúpeľov poskytovaním procedúr pomáhajú odstrániť bolesti krížov a krčnej chrbtice, spevniť chrbtové svalstvo, zlepšiť pohyblivosť kĺbov, bojovať proti rednutiu kostí ale aj odstrániť príznaky civilizačných chorôb.

Zo širokej ponuky procedúr si klienti môžu vybrať rozličné druhy masáží, kúpeľov v liečivej minerálnej vode ale aj ďalších procedúr. Rozmaznajte svoje telo masážami, minerálnymi kúpeľmi alebo procedúrami so špičkovou francúzskou kozmetikou GERnétic.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Poctivá pekáreň a zároveň obchod s tradičnými slovenskými špecialitami Kriváň ponúka oštiepky, ťahaničky, ovčie alebo kravské zrejúce syry v BIO kvalite. Všetko je samozrejme made in Slovakia. Nájdete tu aj domáce medíky, vínka a mäsové špeciality, avšak najväčšou pýchou obchodíku sú vlastnoručne vyrábané kváskové chlebíky, bagetky a ďalšie pečivo, alebo moravské koláčiky, ktoré sú vychýrené v okolí. Ochutnajte kvalitu a výbornú chuť výrobkov. Ak neveríte, príďte sa po ceste do Jasnej presvedčiť na vlastné oči. Príjemná obsluha sa vám bude s potešením venovať.

Vychutnajte si skvelé jedlá priamo na zjazdovke Biela Púť – v reštaurácii Hotela Jasná, ktorý nájdete ukrytý medzi stromami. Kuchyňa reštaurácie si zakladá na jednoduchosti jedál a kvalite a čerstvosti potravín. Útulný rodinný hotel vás očarí nielen reštauráciou, ale aj príjemnými izbami, junior suitou a intímnym wellness.

Kvalitné pivo Bernard z rodinného pivovaru a pestrú ponuku tradičných a originálnych jedál ponúka reštaurácia Bernard Pub Maladinovo. Vyskúšajte až 5 druhov čapovaného piva a pivných špeciálov, pochutiny k pivu či tradičné špeciality z tých najkvalitnejších surovín. Deti sa pritom vyšantia na detskom ihrisku alebo v detskom kútiku.

Reštaurácia ponúka možnosť usporadúvania rodinných osláv v salóniku s kapacitou 50 osôb. Nachádza sa priamo oproti vodnému parku Tatralandia a ponúka aj vonkajšiu terasu.

Reštaurácia Bernard Pub je ideálnym miesto na teambuilding.

Gothal je multifunkčný rodinný areál, ktorý poskytuje množstvo športovo-relaxačných aktivít v priľahlom komplexe Vodného sveta a jeho okolí: športové aktivity ako napríklad fitness s lezeckou stenou, tenis, bedminton, workout ihrisko, bowling, detský kútik, 2 detské ihriská, požičovňu e-bajkov a klzisko v zimnej sezóne, víkendové animácie či neďalekú Ferratu Dve veže. Nájdete tu ubytovanie v chalupách či penziónoch a poctivú domácu kuchyňu v Kolibe Liptov.

Koliba Fatranka je súčasťou areálu U dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Ponúka príjemné a jednoduché posedenie kde máte osobitnú možnosť ochutnať domáce remeselné pivá z Prvého Ružomberského pivovaru URSUS. K výnimočnému pivu z čutkovskej vody ponúkajú pivné syrové a mäsové špeciality a najmä domáce zemiakové podplamenníky, ktoré pečú priamo v kolibe.

URSUS, 1. ružomberský pivovar sa nachádza v malebnom prostredí Čutkovskej doliny, v centre dolného Liptova, mestskej časti Ružomberka. Vznikol na základoch úspešne sa rozvíjajúceho areálu „U dobrého pastiera“, ktorý už mnohé roky prináša v štýle tradičnej Liptovskej dediny, kulinárske či turistické zážitky domácim návštevníkom ako aj hosťom z ďaleka. Pivovar URSUS dopĺňa ponuku služieb areálu o pravé remeselné pivo varené so srdcom.

Precízne ladené drevené stavby v Čutkovskej doline a koncepčne vyberaný účel ich využitia vytvárajú príjemné prostredie pre oddych v duchu starej tradičnej drevenej dediny. Drevenice, kaplnku a humno dopĺňa studňa, prekryté ohnisko či prameň vody s drevenou strieškou a oproti na lúke sa pasú ovce.

Prehliadky remeselného pivovaru

Pivovar Ursus ponúka nahliadnuť do svojich útrob. Moderovaný sprievod vám poodhalí proces výroby tohto zlatého moku. Súčasťou prehliadky je degustácia aktuálne navarených pív.

 • Prehliadka je pre minimálne 3 osoby a maximálne 15 osôb.
 • V cene ochutnávka pív 3 x 0,3l piva na osobu.
 • Dĺžka prehliadky do 60 minút.
 • Cena: 75€ za prehliadku + 5€ za každú osobu.

Prezentácia je možná počas celého roka na objednávku. Rezervácia termínu a času po dohode s kontaktnou osobou prostredníctvom e-mailu prehliadky@pivovarusus.sk alebo telefonicky na čísle +421 917 980 151.

Navštívte rezort Maladinovo a vychutnajte si tradičné Pivné kúpele Bernard, ktoré obsahujú ingrediencie použité len pri výrobe piva, olejové pivné extrakty a bylinky. Počas celého času procedúry si doprajte neobmedzenú konzumáciu piva Bernard, ktoré si sami čapujete.

Relaxačné procedúry v pivných kúpeľoch Bernard sú rozdelené d dvoch častí. Prvá je kúpeľ v originálnej drevenej vírivej vani určenej pre 2 osoby, spojená s neobmedzenou konzumáciou piva Bernard. Druhá je relaxačná – odpočinková. Obidve časti trvajú spolu cca 1 hodinu.

Pivné kúpele sú od stredoveku preverenou liečebnou procedúrou. Nutné je dodržať správnu teplotu, dobu aj správne dávkovanie prísad do kúpeľa. Kúpele prebiehajú v špeciálnych vaniach určených pre pivné kúpele a aj preto priaznivo prospievajú organizmu človeka.

Aby vám pocit znovuzrodenia zostal čo najdlhšie, nesmiete sa osprchovať skôr než za 12 hodín. Pokiaľ netrpíte kožnými ochoreniami stačí si procedúru zopakovať raz za mesiac. 

Hotel *** SOREA SNP nájdete v najnavštevovanejšej lokalite Nízkych Tatier, v Demänovskej doline. Okrem moderného a rodinám prijateľného ubytovania hotel ponúka aj wellness s panoramatickým výhľadom na zjazdovku Biela Púť. Bazénový aj saunový svet poteší ako veľkých tak i najmenších návštevníkov, kde v samostatnej rodinnej zóne nájdu detský bazén s vodnými atrakciami, ale aj rodinnú saunu.

PANORÁMA bazény
 • relaxačný bazén (hydromasážne trysky, vodné chrliče, perličková sedacia masáž, podhladinové
  svietidlá)
 • oddychový bazén Whirlpool (vodopád, hydromasážne trysky, dnová vzduchová perlička,
  perličková masáž, podhladinové svietidlá)
RODINNÉ wellness
 • detský bazén (vodný ježko, fontánky, podhladinové svietidlá)
 • detský oddychový bazén (detské atrakcie, vodné delo, šmýkalky, podhladinové svietidlá)
 • detská sauna 60°
SAUNOVÝ svet
 • infrasauna carbo
 • suchá sauna 60°
 • suchá sauna 90°
 • parná sauna s teplým jazierkom
 • bylinková sauna
 • ochladzovací bazén (na ochladzovanie návštevníkov po pobyte v saunách)
 • Kneippov šliapací kúpeľ (procedúra na povzbudenie krvného obehu)

POŽIČOVŇA

Kvalitne vybavená požičovňa lyží, snowboardov, bežiek a skialpovej výbavy. Ponúkame široký výber nových lyží pre všetky kategórie lyžiarov – od detí až po športových jazdcov. Moderné priestory a rýchle vybavenie je u nás samozrejmosťou. Helma je pre deti i dospelých v cene setu. Pri požičaní na viac dní u nás získate zvýhodnené ceny. Test centrum ponúka možnosť vyskúšať si top modely značiek STOCKLI, SCOTT, VOLKL, KASTLE, či ELAN pred ich kúpou.

SERVIS

Najmodernejší servis lyží, snowboardov a bežiek na Slovensku. Plne vybavené servisné stredisko švajčiarskej značky MONTANA ponúka najšetrnejšiu úpravu vášho vybavenia ktoré nemá na Slovensku konkurenciu. Ponúkame všetky servisné úkony od jednoduchých opráv, či voskovania, až po prípravu pretekárskych lyží. Doprajte svojim lyžiam prvotriednu starostlivosť! Perfektne pripravený výstroj Vás podrží v každých podmienkach a čas na svahu si užijete ako nikdy predtým!

Strachan Family Jasná je hotel s reštauráciou priamo na zjazdovke Lúčky v stredisku Jasná Nízke Tatry. Užite si príjemné chvíle v hotelovej á la carte reštaurácii so špecialitami z ponuky v domácej atmosfére. Kvalita jedla je v hoteli Strachan Family Jasná absolútnou prioritou. Varia čerstvé jedlá z prírodných a zdravých surovín.

Reštaurácia na svahu

Užite si príjemné chvíle v á la carte reštaurácii so špecialitami v domácej atmosfére. Kvalita jedla je ich absolútna priorita. Varia čerstvé jedlá z prírodných a zdravých surovín. Ak potrebujete špeciálnu diétu, pripravia Vám aj bezlepkové alebo bezlaktózové jedlá. A čo je najdôležitejšie, všetky jedlá sú pripravené s láskou.

Ak nám práve praje počasie, môžete využiť sedenie na terase v tulivakoch. V mrazivej zime oceníte posedenie v celkom novej reštaurácií či Apres ski s kapacitou až 120 miest.

Ubytovanie

V Hoteli Strachan Family Jasná PRIPRAVUJÚ 20 rodinných izieb, vhodných pre rodiny s deťmi, páry, ľudí hľadajúcich oddych, horských nadšencov, gurmánov, tradicionalistov a všetkých, ktorí majú radi moderné čisté tvary a vyžitie v prírode. Vyberte si svoje osobné malé kráľovstvo pre pobyt v Hoteli Strachan Family Jasná.

Hotel sa nachádza priamo na zjazdovke, preto prosíme – v zimnej sezóne mať pri príjazde k dispozícii snehové reťaze.

Štýlovo a lokálne

Preferujete, ak sa vám o raňajky, obed alebo večeru postará niekto iný, aby ste mohli celý deň stráviť relaxom na lyžiarskom svahu alebo na turistických chodníčkoch v lone Liptovskej prírody? Prichádzate unavený po celom dni a varenie je to posledné, čo vám napadne? PINUS Restaurant v Demänová Rezort to vyrieši za vás. Reštaurácia Pinus vás prekvapí svojimi chutnými, gastronomickými zážitkami a technologicky zaujímavou prípravou jedál josper grill z čerstvých a kvalitných surovín. 

Samotné menu je delené podľa poradia chodov. Nájdete tu predjedlá, polievky, hlavné jedlá, či už mäsité pokrmy, špeciality šéfkuchára, cestoviny alebo šaláty, dezerty a dokonca aj pizzu! Na svoje si príde každý. 

Pre návštevníkov preferujúcich slovenskú kuchyňu majú pripravené bryndzové halušky alebo šúľance s makom. A ak radi experimentujete, odporúčame vám ako predjedlo kačaciu pečeň s Portským vínom alebo krevety na bielom víne s curry a kokosovým mliekom. 

Štýlová, moderná a neodolateľná reštaurácia

Reštaurácia je zariadená v modernom štýle a ponúka vám príjemné posedenie v klimatizovanom interiéri alebo vonku, na najväčšej terase v liptovskom regióne. Z terasy máte príjemný výhľad na blízke BIO jazierko, v ktorom sa môžete počas horúcich letných dní aj okúpať. Či už si zvolíte interiér alebo veľkú terasu, na dotvorenie zážitku vás budú sprevádzať veľkoplošné obrazovky a príjemná, ambientná hudba znejúca z kvalitných reproduktorov. A nakoniec, ak prichádzate s rodinou a bojíte sa, že sa vaše deti budú nudiť, kým sa jedlá pripravia, môžete sa s nimi zahrať v neďalekom detskom kútiku.

Kongresová miestnosť a exteriérový veľkokapacitný stan ako súčasť reštaurácie

Okrem samotných priestorov reštaurácie, Pinus ponúka možnosť využitia kongresovej miestnosti a veľkokapacitného stanu. Kongresová miestnosť sa dá využiť na rôzne účely s rôznou kapacitou miest. Kongresová miestnosť je technicky plne vybavená a pokrytá silným WiFi pripojením, takže sa nemusíte obávať problémov s technikou alebo práce v online prostredí. Navyše, môžete využiť naše cateringové služby a výbornú lokalitu kongresovej miestnosti, ktorá je hneď vedľa Pinus reštaurácie. Jediné, čo musíte urobiť, je oznámiť nám počet hostí a účel, za akým si prajete miestnosť využiť. Radi vám pomôžeme s plánovaním a rozhodovaním.

Nie je nič lepšie, ako si po celodennej lyžovačke oddýchnuť vo wellnesse a načerpať nové sily. Doprajte si dostatočný relax a oddych pre telo v modernom a štýlovom wellnesse. Na výber máte fínsku, parnú a infra saunu s ochladzovacou kaďou, odpočiváreň a vírivky s úžasným výhľadom. Absolútny súlad dovŕšite aj vďaka veľkej ponuke masáží a procedúr, ktoré vám Demänová Rezort ponúka.

Reštaurácia Marino je zameraná hlavne na taliansku kuchyňu, samozrejmosťou sú ale i jedlá svetovej a modernej gastronómie.

Reštaurácia sa skladá z reštauračnej a kaviarenskej časti, a salónika, vhodného aj pre rodinné oslavy, firemné meetingy, svadby a rôzne školenia. Jedálny lístok pre Vás zostavil náš šéfkuchár Janko Rajniak.

Ak ste reštauráciu už navštívili, podeľte sa s vašou skúsenosťou na ich facebooku.

Športový obchod v Ružomberku – ponúka kompletný sortiment pre šport a voľný čas od najlepších svetových značiek ako Mammut, Salomon, Salewa, Columbia, Oakley, Nike, Adidas, Puma, Quiksilver, Volcom, Burton, Roxy, Rossignol, Atomic, McKinley a ďalšie.

V ponuke služieb je aj servis športovej výstroje.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Hotel Svätojánsky kaštieľ z pôvodne renesančného objektu zo 17. storočia sa nachádza v malej historickej obci Liptovský Ján, ktorá dostala do vienka mimoriadne krásnu prírodu s najkrajšou dolinou v Nízkych Tatrách. Hotelová reštaurácia vám okrem príjemného posedenia ponúka široký výber zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne. V pestrej ponuke si určite vyberiete jedlo, dezert alebo nápoj, ktoré ulahodia vašej chuti.

KAVIAREŇ

Zaspomínanie na retro časy so starými LP platňami Vám vedia ponúknuť v hotelovej kaviarni. Príjemná hudba, chutná kávička, čapované pivko „Bakalář“, drink pre skvelú náladu, nealko i zmrzlinky to všetko pre Vás pripravia vždy ochotní čašníci.

LETNÁ TERASA

Keď neprší a nemrzne môžete si posedieť na letnej terase pod starými gaštanmi a borovicami z čias dávno minulých. Pri letnej terase nájdete aj malé rozptýlenie pre Vaše ratolesti a Vy si vychutnáte nerušený oddych i relax v príjemnom a zelenom prostredí.

Najväčšia tradičná koliba Strachanovka na Liptove, nachádzajúca sa na začiatku Jánskej doliny v Liptovskom Jáne. Zažite spoločne s rodinou a priateľmi fantastické kulinárske dobrodružstvo a užite si pokoj a pohodu v prostredí Nízkych Tatier.

Dominantou koliby je Slovenská reštaurácia na prízemí vo folklórnom štýle, priestranná letná terasa a príjemná obsluha, kde každý piatok hrá živá ľudová hudba. Reštaurácia v ľudovom duchu a príjemnou obsluhou v krojoch ponúka typickú slovenskú kuchyňu obohatenú o liptovské špeciality ako aj zdravú stravu. Halušky od Maťka a Kubka alebo Veveričkine palacinky potešia každé detské bruško.

Po náročných aktivitách zavítajte do našej reštaurácie. Na jedlách pripravovaných zo slovenských surovín si prídu na svoje aj tí najväčší labužníci. Tradičné pečené kolená, rebrá, bryndzové halušky, strapačky či pstruh pripravený na grile.

Vaše detičky budú nadšené z nášho výberu Detských jedál. Halušky od Maťka a Kubka alebo palacinka od Macka Uška poteší každé detské bruško. Pre tých najmenších máme k dispozícii detské stoličky. Počas krásnych letných dní si môžete svoje jedlo vychutnať na slnkom zaliatej terase.

Po návšteve koliby Strachanovka sa môžete zastaviť napríklad v Minislovensku alebo v Stanišovskej jaskyni, či okúpať sa Jánskej kaďi.

Koliba Strachanovka

je ikonou Jánskej doliny. Svojím vzhľadom ideálne zapadá do priam rozprávkového prostredia okolitých hôr a kopcov. Vyrástla na zelenej lúke v júli 2007 a na jej výstavbu použili 760 kubíkov kvalitného smrekového dreva. Zaujímavosťou je, že kolibu museli stavať dvakrát. Najskôr na skúšku na štátnych majetkoch v Liptovskom Mikuláši a následne už naostro na mieste, kde stojí dodnes.

Jej majiteľ, Ján Strachan, nenechal nič na náhodu a pre šťastie dal do všetkých rohov a pod každý nosný stĺp zaliať peniaze. Vyzerá to tak, že tento ťah sa vyplatil a Strachanovka je dnes jedna z najobľúbenejších adries návštevníkov Jánskej doliny.

Hľadáte tradičné jedlo z domácej liptovskej kuchyne za prijateľnú cenu? Ponúkame Vám výnimočné posedenie v slovenskej drevenici s nádychom pokoja pri praskajúcom dreve v mohutnom kamennom ohnisku. To je Stará koliba. Starostlivosť o celkovú atmosféru pokoja a výborného jedla s potešením preberá náš ochotný personál, ktorý sa teší na Vašu návštevu.

Nezabudnite! Liptovské bryndzové špeciality a tradičné domáce jedlá sú u nás najlepšie v okolí. Po dobrom obede, či večeri, si doprajte prechádzku čarovnou dolinou k Čutkovskému jazierku. Po nej si doprajte hrejivý napoj na čerstvom vzduchu v pravom ovčom ruchu vonkajších terás našej koliby.

Široké drevené terasy koliby Vás vítajú nielen v letnom období, ale v ruchu teplej ovčej kožušiny, Vám ponúkajú príjemné posedenie aj v chladnejších dňoch roka. Využite osobité posedenie v štýlovom letnom altánku v areáli Koliby. Príďte si vychutnať vôňu pred Vami pečeného prasiatka, alebo si priamo v záhradke altánku pripravte pravý kotlíkový guľáš.

Personál Starej koliby, Vám podľa Vašej predstavy, pripraví všetko potrebné, pre organizáciu Vášho rodinného, priateľského pripadne firemného posedenia, pri kamennom ohnisku, v lone nádhernej Čutkovskej doliny.

Koliba Richtárka je najväčšia drevenica v areáli U dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Disponuje priestrannou štýlovou reštauráciou, výnimočným detským kútikom, dobovou krčmou pre 45 ludí, veľkou vonkajšou terasou a banketovou miestnosťou. V objekte sa nachádza domáca pekáreň, predajňa domacich výrobkov a štýlový wellness a pivný kúpeľ. Ponúka tradičnú slovenskú kuchyňu, kde jedlá sú pripravované podľa regionálnych receptov starých mám. Richtárka je situovaná v areáli, ktorý pripomína tradičnú dedinu – drevenice, kaplnka, humno, studňa, prekryté ohnisko či prameň vody s drevenou strieškou, tradičné hospodárstvo s množstvom domácich zvierat a pasúce sa ovce na lúke.

Relax Hotel Sojka *** Malatíny je miesto dokonalého odpočinku, kde sa od prvého momentu cítite ako v inom svete. Komplex tradičných budov v upravenej záhrade, bezpečné miesto na hranie pre deti, reštaurácia, ako aj pokojné wellness s bazénom a saunami.

Reštaurácia je zariadená v štýle slovenskej koliby. Pozostáva z reštauračnej časti s kapacitou 90 ľudí, baru, zimnej záhrady a vonkajšej terasy s kapacitou 60 ľudí.

Kuchyňa varí z kvalitných surovín, nad ktorých výberom si dávame záležať. Ich ponuka je naozaj široká, nájdete tu tradičné slovenské jedlá, sezónne špeciálne menu a taktiež aj medzinárodné jedlá.

Ponuku pív majú naozaj pestrú, nájdete tu vyše 2% druhov, prevažne belgických pív, ktoré sú doplnené aj slovenskými.

Vínna karta ponúka prevažne kvalitné slovenské vína, ale svoje zastúpenie majú aj známe svetové vína. Pre skupiny, alebo firemné akcie Vám dvorný someliér rád pripraví vínnu degistáciu, vrátane „chuťoviek“ ako sabráž, či dekantácia.

Pre deti je k dispozícii detský kútik s hračkami a omaľovánkami a krásna záhrada plná atrakcií.

V reštaurácii nájdete turistické informácie, našu viac jazyčnú knižnicu a bezplatné wifi pripojenie.

Vnútorné reštauračné priestory sú nefajčiarske.

Rodiny

Príďte sa presvedčiť že aj rodinná dovolenka na Liptove v Sojka resort je pôžitkom nielen pre deti ale aj ich rodičov.

Pre našich detských hostí majú nasledovné vybavenie:

Reštaurácia

 • Detské stoličky
 • Detské menu
 • Detské ihrisko
 • Obľúbené rozprávky
 • Detský kútik

Sojka areál

 • Stolný tenis
 • Minigolf
 • Badminton
 • Detská mini tarzánia
 • Multifunkčné ihrisko

Sojka relax centrum

 • Detský bazén
 • Plienky do bazéna
 • Penové hračky do bazéna
 • Rukávniky, koleso, potápačske okuliare
 • Baby wellness v utorok a sobotu
 • Baby masáže

Recepcia

 • Drevené hračky
 • Tipy na výlety s deťmi
 • Omalovánky
 • Detské tričká, suveníry
 • Detský nočník
 • Detské redukcie
 • Detské postielky
 • Prebaľovacie pulty
 • Detské poistky do zásuvky
 • Bicykle s detskými sedačkami
 • Možnosť baby sittingu
 • Detské vaničky na kúpanie
Zábava

Sojka resort ponúka množstvo príležitostí pre aktívny aj pasívny oddych. Záleží len od vás, či sa svoj pobyt rozhodnete stráviť v príjemnom prostredí hotela, alebo vás osloví okolitá príroda a rozhodnete sa svoj voľný čas využiť aktívne. V Sojka resort si príde na svoje naozaj každý.

Multifunkčné ihrisko

 • prenájom multifunkčného ihriska
 • zapožičanie tenisovej rakety
 • zapožičanie lopty (futbal, basketbal, volejbal)
 • pingpongový set
 • minigolf

Zabavte sa s detskou hrou Honba za pokladom Sojky!

Vydajte sa s deťmi do sveta plného pokladov a dobrodružstva, ktoré skryl dobrodruh SOJKO v areáli celého resortu. Spoločne zažijete kopec zábavy a spoznáte miesta, kde SOJKO ukryl poklady.

Ku hre potrebujte mapu, ktorú dostanete v resorte, dobrú náladu a môžete sa vydať za dobrodružstvom!

viac informácií >>

Dobrodružstvo na konskom chrbte

Poďte zažiť dobrodružstvo na konskom chrbte. Vydáte sa po nádhernej podtatranskej prírode, kde vám po celý čas bude robiť spoločnosť majestátny masív Kriváňa.

Na koňoch budete spoznávať krajinu, výhľady, plantáže bylín, naše divožijúce kravy a kone, či divožijúce zvieratá našej oblasti. Navštívite oddychové miesta, kde necháte kone oddýchnuť. Popri občerstvení si vychutnáte zvuky prírody a ďaleké výhľady do liptovskej kotliny alebo výhľady na nádherné Tatry (Nízke, Vysoké i Západné).

Poldňové a celodňové výlety

V našej ponuke poldňové alebo celodňové výlety s prestávkami na oddych a občerstvenie, toto je skutočné dobrodružstvo vhodné pre partie kamarátov alebo pre rodiny s deťmi. K dispozícii je množstvo trás s rôznou obtiažnosťou a tak si každý príde na svoje, dokonca aj úplný nejazdec.

Viac sa dozviete TU.

Zastavte sa cestou domov v obchodíku HUMNO, kde si môžete nakúpiť  syry, bio bylinkové čaje a ďalšie výrobky z Farmy Východná.

Liptovar – remeselný pivovar a pivovarnícka reštaurácia si zakladá na kvalitných surovinách a poctivej príprave. Pivo varia klasickou technológiou s použitím surovín: sladu, kvalitnej vody z Demänovskej doliny, chmeľu a kvasníc, ktorého výsledkom je výlučne nepasterizované a nefiltrované pivo. V Liptovare si vychutnáte jedlá z čerstvých surovín, vyladené k poháru poctivého remeselného piva.

Naše pivo

Naše pivá sú vyrábané z pitnej vody z Demänovej, zo sladu plzenského typu a tiež špeciálnych sladov, z chmeľu a pivovarských kvasiniek. Technológiou je jednofázové kvasenie, kedy prebiehajú procesy kvasenia a zrenia v cylindrokónickom tanku. Nakoľko sa jedná o pivo nefiltrované a nepasterizované, nájdete v ňom typickú kvasničnú chuť a vôňu.

Beer Happy 11°

Pivo je vyrábané výlučne zo sladu plzenského typu chmeľu. Pivo kvasí pri 12 °C, je plnej chuti so strednou intenzitou horkosti a pri ležaní pri nízkych teplotách dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností. Nápoj má zlatožltú farbu a hustú penu, vôňu jemne sladovú, chmeľovú, zároveň ľahko citrusovú, trávovú. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná. Obsah alkoholu v pive je 4,5 % obj.

SeaBeer 11°

Ľahké, svieže pivo do horúcich letných dní. Vyznačuje sa slamovo žltou farbou, hustou penou a dobrou pitelnosťou. V chuti cítiť jemnú až strednú horkosť, ktorá sa prejaví hlavne na záver, a jemné citrusové príchute, ktoré sa naplno rozvíjajú až vo vôni – od grepu po jemné náznaky limetiek v pozadí. Obsah alkoholu 4 % obj.

Beer UP 12°

Ide o experiment – navarili sme vrchné kvasené pivo, ktoré je pivný oxymoron. Má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, rmutovanie ako ležiak. Typickú chuťovú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach, by ste v ňom hľadali síce márne, ale pivo je zato postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou českých a nemeckých odrôd chmeľu. Výsledkom je pivo na dennodenné pitie. Keď ho dopijete, budete si pýtať ďalšie. Obsah alkoholu 4,6 % obj.

RugBeer 13°

Tmavé vrchne kvasené pivo, typické, ako ho poznáte z Írska. Neskúšali sme napodobniť Guiness, ideme svojou cestou. Pivo je varené z jedného druhu sladu, praženého jačmeňa a nesladovaného jačmeňa. Vyznačuje sa praženými tónmi a jemným náznakom suchého doznievania v chuti. Chmeľová horkosť a chuť sú pri tomto štýle úplne v úzadí, takmer nebadateľné. Obsah alkoholu 4,7 % obj.

Propaganda 13°

Vrchne kvasené pivo, typické pre Anglicko. Naša EPA má tmavšiu oranžovokaramelovú farbu. V chuti sú karamelové tóny v úzadí a do popredia sa dostáva zemitosť, trávnatosť a jemná pikantnosť anglických odrôd chmeľov. Celkový dojem v závere podčiarkuje určitá kvasnicová esterovosť a príjemné stredne intenzívne horké doznievanie. Obsah alkoholu 5 % obj.

Beerverly 14°

Vrchne kvasené pivo, ktoré sa vyznačuje svetlo oranžovou farbou s jemnučkými karamelovými tónmi, výraznou horkosťou, no hlavne intenzívnou citrusovou chuťou a vôňou po amerických aromatických odrodách chmeľu, ktoré patria k najkrajším na svete. Obsah alkoholu 6 % obj.

Beer Force One 14°

Pri tomto pive sme chmeľom nešetrili. Ani výberom, ani kvalitou a ani kvantitou. Jeho intenzita vás sprevádza od samého začiatku až po úplný koniec. Po úvodnom horkom začiatku sa chute rozvinú do jemne korenisto grepových, opäť prechádzajú do horkého záveru s jemným píniovým nádychom a opäť nahorklým doznievaním. Beer Force One sme pre vás navarili priezračný, zlatistožltý, s obsahom alkoholu do 6 % obj.

Štýlová reštaurácia Koliba Gréta s krbom sa nachádza v nádhernej scenérii Západných Tatier priamo na brehu Liptovskej Mary, medzi Vodným parkom Tatralandia a Vodným parkom Bešeňová.

Tradičná liptovská kuchyňa starých materí podávaná v súlade s modernými technologickými postupmi

Reštaurácia spolupracuje s dodávateľmi výhradne zo Slovenska a dbá na čerstvosť a kvalitu vybraných surovín.

Tím pod vedením Antona Považského zostavuje sezónny jedálny lístok 4 krát do roka a to vždy podľa dostupnosti čerstvých surovín v danom ročnom období.

Reštaurácia disponuje:

Víno a ovocné destiláty

K dokonalosti a zladeniu chuti dobrého jedla patrí neodmysliteľne pohár kvalitného vína. V ich vinotéke nájdete vína od rôznych slovenských vinárov. Či už od majiteľov maličkých vinárstiev, až po značky známe aj za hranicami našej krajiny. Ochotný personál Vám vždy rád poradí s výberom toho najvhodnejšieho vína a ovocného destilátu k Vášmu jedlu.

Koliba Gréta je ideálnym miesto na teambuilding.

Výletná loď Mária, 55-miestna loď typu katamarán, ponúka plavby po liptovskom mori. Plavba trvá cca. 1-hodinu a vedie ku kostolíku Havránok, priehradnému múru a späť. Užijete si nádherné výhľady na končiare Západných a Nízkych Tatier a taktiež Chočských vrchov. Okrem toho sa dozviete zaujímavosti z histórie výstavby vodnej nádrže Liptovská Mara. Loď je vybavená toaletami a je vhodná aj na plavbu pre rodiny s kočíkmi.

Ponuka plavieb

Vyhliadková

Už ste videli pohľad na hory z vody? Je čarovný. A je určite iný než ktorýkoľvek iný pohľad na Západné či Nízke Tatry alebo Chočské vrchy. Prijmite naše pozvanie, staňte sa súčasťou lode, ktorú sme s láskou pripravili pre Vaše potešenie. Staňte sa súčasťou Márie a vychutnajte si chvíľku relaxu a božského okolia, pod dohľadom našej profesionálnej posádky.

Zážitková

Vedeli ste o tom, že v Liptove žijú piráti? A že sa tajne plavia po Liptovskom Mori celé leto? A vedeli ste, že sa môžete stať jedným z nich? Vydajte sa s nami na nepoznanú cestu života starých morských vlkov. Na palube Márie nastavíte kurz juho-juho-zábava a vydáte sa do volajúcich diaľok. S príjemným vánkom na tvári a nádherným príbehom pred sebou bude aspoň na chvíľu Vašim domovom náš oceán.

Plavba Zapadajúceho Slnka

Len v piatkový večer máte možnosť zažiť romantický Západ Slnka z vodnej hladiny. Pozvite svoju lásku a strávte romantický večer pod hviezdnou oblohou.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Park miniatúr vybraných slovenských kultúrnych pamiatok v mierke 1:25. Hrady, zámky, kostoly, zvonice, ale aj záhradná železnica v mierke G s piatimi traťami a viacerými vlakmi. Nájdete tu napríklad miniatúru Bojnického zámku, Vlkolínca či Skanzenu Walachia. To všetko pod holým nebom v príjemnom, upravenom lesoparku s lavičkami. Otvorené celoročne, 7 dní v týždni.

Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry.

Na návštevníkov parku čakajú tieto miniatúry:

 1. Bojnický zámok
 2. Hrad Strečno
 3. Starobylá radnica v Levoči
 4. Kaplnka sv. Michala v Košiciach
 5. Urbanova veža v Košiciach
 6. Drevený kostolík v Hervartove
 7. Drevený krytý most v Kluknave
 8. Zvonica v Kežmarku
 9. Zvonica v Spišskej Sobote
 10. Mauzóleum rodiny Migazzi Zlaté Moravce
 11. Kostol sv. Juraja Kostoľany pod Tríbečom
 12. Depo k železnici LGB
 13. Ľudová architektúra Tekov-Ihráč „rekonštrukcia“
 14. Ľudová architektúra Vlkolínec
 15. Brezno vodárenská veža
 16. Kostol sv. Jána Krstiteľa
 17. Evanjelický a. v. kostol
 18. Železničná stanica Červená Skala
 19. Skanzen Walachia
 20. Záhradná železnica

Modely sú skutočne vernými kópiami a použité sú autentické materiály. Ten najväčší je Bojnický zámok, zároveň je a najnáročnejším, keďže sa na ňom pracovalo až 5 600 hodín. Najťažším modelom je 620 kilogramov vážiaci hrad Strečno.

K aktuálnym modelom postupne pribudnú aj ďalšie. V príprave je napríklad železničná trať Červená Skala – Margecany, železničné stanice Margecany, Dobšinská ľadová jaskyňa, Červená skala, Chramošský viadukt aj Bratislavský hrad.

Nezabudnuteľné zážitky v jedinom kempe na pláži Liptovskej Mary! Mara Fun ponúka prenájom motorových člnov, skútre, wakeboarding, či vodné lyže. Flyboarding, kde Vás prúd vody nadnáša nad hladinou, dodá adrenalín, a wakesurfing navodí prímorskú atmosféru. Ak hľadáte oddych, k dispozícii sú vodné bicykle, kajaky alebo paddleboardy. Kamaráti si môžu zmerať sily na aquazorbingu alebo bumper futbale. Najmenší sa vybláznia na lodičkách v bezpečí bazénov.

Požičovňa ponúka

Vodný skúter

Doprajte si zážitok z rýchlej adrenalínovej jazdy na vodnej hladine priamo na Liptovskej Mare. Kvalitné vodné skútre vám zaručia bezpečnú jazdu a neopakovateľný pocit z dobrodružstva. Osedlajte jeden z našich skútrov, ktorý vám pripraví jedinečný zážitok. Ak si netrúfate šoférovať sami, naši inštruktori vás radi povozia.

Motorový čln

Motorový čln s 500 konskými silami je perfektný na rýchlu jazdu so skúseným kapitánom. Komfortné sedenie zároveň ponúka príjemný rodinný výlet po Liptovskej Mare. Stačí kapitánovi zadať kurz a potom si už len vychutnávať vietor vo vlasoch.

Wakesurfing

Wakesurfing vám poskytuje dokonalý letný zážitok plný vĺn. Preto už nemusíte ísť k moru, aby ste si mohli zasurfovať. Náš motorový čln dokáže vlnu vyrobiť. Naši chalani vám všetko vysvetlia a potom si už len užívate ako vás vlna nesie so sebou.

Flyboard

Tento nový typ zábavy sa k nám dostal z Francúzska. Prúd vody vás nadnáša na hladinou a vy sa smelo môžete pohybovať vo všetkých troch smeroch. Po chvíľke, keď získate rovnováhu, si môžete vyskúšať letieť ako Ironman alebo skákať ako delfín.

Stand up Paddle

Tento šport je blízky novodobému surfingu a prišiel k nám až z ďalekých havajských ostrovov. Jeho najväčšou výhodou je, že ho môžete vykonávať aj na pokojnej hladine nášho liptovského mora. Môžete sa na ňom plaviť, pretekať s kamarátmi alebo si zacvičiť jógu. V ponuke je na výber veľké množstvo rôznych typov. Špecialitou tohto roku je stand-up-paddle, ktorý je určený až pre 6 osôb – ideálne pre tímové výlety a súťaže.

Vodný bicykel

Objavujte krásy a zákutia Liptovskej Mary v kruhu svojich blízkych. Na palube pohodlných a priestranných vodných bicyklov prežijete príjemné chvíle so svojou rodinou alebo kamarátmi. Šmýkačka či skokanský mostík vám určite vykúzlia úsmev na perách. Vodné bicykle sú všeobecne veľmi dobre ovládateľné a bez zvýšenej námahy vás povezú rýchlosťou 10 až 15 kilometrov za hodinu. Bicyklom nevadí ani vietor, vlny, či zlé počasie. K ich použitiu nepotrebujete mať žiadne skúsenosti, dokonca sa nemusíte vedieť ani bicyklovať a ich použitie je úplne bezpečné aj pre deti a starších.

Wake-kneeboard

Tieto športy sú ideálnou letnou alternatívou pre milovníkov snežných športov. Skúsenejší sa môžu vyblázniť na lane za skútrom a pre začiatočníkov a deti od 10 rokov ponúkame aj lekcie na pomocnej hrazde. S informáciami od inštruktorov to určite bude hračka.

Kajak

Či už pôjdete vlastnou cestou, alebo sa zúčastníte výletu so sprievodcom, zážitok z kajakov bude jedinečný. Zároveň je to perfektná voľba na zlepšenie kondície.


Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Ďalšie možnosti vychutnania vody na Liptove nájdete tu.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Spoznajte krásy Liptova z hladiny vodnej nádrže Liptovská Mara. Plavby sú vhodné pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi, uzavreté skupiny. Luxusné prevedenie interiéru lode, skúsení kapitáni čo vám radi porozprávajú o krásach Liptova. Pravidelné plavby už od 4 osôb (do 24 osôb), možnosť objednania celého katamaránu a široká ponuka výletov ako napríklad plavba s obedom na Dechtároch, alebo romantická plavba s kúpaním priamo z lode.

Rafting Adventure poskytuje vo svojom Adrenalín Centre skvelé možnosti pre zábavu, odreagovanie, športové a adrenalínové využitie. V areáli nájdete množstvo aktivít na jednom mieste – rafting, splavy riek, hydrospeed, adventure golf, lukostreľbu, paintball, streľbu zo vzduchoviek, ale aj množstvo detských atrakcií ako nafukovací hrad, trampolínu, fun-atrakcie a iné.

Splňte si svoj sen o lietaní!

V presklenej letovej komore o priemere 4,3 m a výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h. Zažite pocit zoskoku z lietadla z výšky 4 000 m. Nepotrebujete predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálnu fyzickú zdatnosť. Lietate v bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom skúsených inštruktorov.

Balíček „HURRICANE“
 • Odporúčame
 • Adrenalínový taxík
 • Pre 1 osobu
 • 3 min. letového času (2 vstupy)
 • Inštruktor a zapožičanie výstroja
Balíček „HURRICANE L“
 • Adrenalínový taxík
 • Pre 1 osobu
 • 6 min. letového času (3 vstupy)
 • Inštruktor a zapožičanie výstroja

Prečítajte si blog o Hurricane Factory.

Športová streľba je o precíznej sebakontrole, zručnosti a zábave. K dispozícii máte 9 profesionálne vybavených strelísk, viac ako 32 rôznych zbraní a kalibre streliva až po tie svetovo najväčšie. Nemusíte byť profi strelec, nemusíte mať zbrojný preukaz ani vlastnú zbraň. Stačí, ak máte viac ako 12 rokov a o všetko ostatné sa postarajú naši certifikovaní inštruktori. Strelnica sa nachádza v prekrásnej prírode s panoramatickým výhľadom na celý Liptov a je 100% ekologická. Viete čo to znamená? Príďte a dozviete sa.

POZOR: Táto ponuka nie je len o zbraniach a streľbe! Je o zážitku, precíznej sebakontrole a o zručnosti. „Lovecká sezóna“ na zážitky u nás trvá každoročne od apríla do novembra.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

BROKOVÁ STRELNICA – automatický (americký) TRAP

Tvorená výstavbou 6 streleckých stanovíšť amerického trapu (krytých prestrešením t.j. s možnosťou streľby aj počas nepriaznivého počasia). Jej podstatou je tzv. plávajúca vrhačka 15 m vzdialená od uvedených stanovíšť, ktorej vrhacie rameno sa pohybuje v stanovenom obmedzení vodorovných a zvislých uhlov. Vrhanie terčov (hlinených holubov) bude zabezpečené elektro-mechanicky a akusticko-mechanicky (phono sadou) vyhotovené talianskymi olympijskými zariadeniami značky F.A.B.

Strelnica Liptov - Skeet

BROKOVÁ STRELNICA – SKEET (oblúkové strelisko)

Strelisko pre skeet pozostáva z dvoch veží (vysokej a nízkej) a ôsmich streleckých stanovíšť, rozmiestnených na úseku polkružnice. Strelec postupne prechádza všetky stanovištia, z ktorých má možnosť strielať sólo a dvojstrelna pohyblivé hlinené terče (holuby). Vypúšťanie terčov bude zabezpečené vrhačkami a riadiacoujednotkou značky F.A.B. s oneskoreným časovačom 0-3 sekundy, v zmysle pravidiel ISSF.

Strelnica Liptov - Trap 2

BROKOVÁ STRELNICA – DOUBLE TRAP (nadstavba oblúkového streliska)

Strelisko pre double trap pozostáva z piatich streleckých stanovíšť, rozmiestnených na vrcholepolkružnice (obdobne ako pri disciplíne skeet). Strelec postupne prechádza všetky stanovištia, z ktorých strieľa dvojstrel na pohyblivé hlinené terče (holuby). Vypúšťanie terčov bude zabezpečené vrhačkami a riadiacou jednotkou značky F.A.B. bez oneskorenia.

Strelnica Liptov - Dlhe zbrane

GUĽOVÉ STRELISKO – dlhé zbrane (100m, 260m)

Strelisko pre dlhé guľové zbrane, stolica pre nastavenie optiky zbrane. Pri tejto streleckej disciplíne máte možnosť strielať z poľovných ako aj športových zbraní do kalibru 338 Lapua na vzdialenosť 100m alebo 260m- odstrelovačka.

Strelnica Liptov - Kratke Zbrane

GUĽOVÉ STRELISKO – krátke zbrane (pištolové)

Strelisko pre krátke guľové zbrane do 25m mierená streľba z palebnej čiary. Pri tejto streleckej disciplíne máte možnosť strielať z krátkych zbraní rôznych kalibrov na kovové aj papierové terče.

Vyskúšajte Escape room v Laser aréne

Zavrú vás do učiteľského kabinetu, odkiaľ sa dostanete len vtedy, ak  vyriešite niekoľko hádaniek a úloh z viacerých predmetov, ako sú fyzika, chémia, literatúra, hudobná výchova, geografia a mnohých ďalších predmetov.

Vašou úlohou je dostať sa z kabinetu do 1 hodiny, pričom musíte odkódovať 11 zámok pomocou rôznych ukrytých nápovied a dostať sa ku kľúču. V prípade problémov sa môžete spojiť s personálom, ktorý Vám počas celej hodiny k dispozícii. Pokiaľ by sa Vám aj napriek pomoci nepodarilo z miestnosti uniknúť, samozrejme Vás ochotne vypustia von.

V zariadení získavate s Liptov Region Card zľavu aj na Laser Games.

Gothal Liptovská Osada je výnimočný multifunkčný areál, ktorý poskytuje komfort pohodlného rodinného ubytovania a množstvo športových a relaxačných aktivít v priľahlom komplexe Vodného sveta. Gothal je ideálnym miestom pre aktívny oddych s celou rodinou.

Vodný svet

Po celodennej túre alebo výlete s deťmi na Liptove padne asi každému vhod ísť na kúpalisko, skočiť do bazéna, oddýchnuť si a nabrať nové sily. Ak premýšľate nad miestom, kde si jednoducho ľahnete do vody, vaše deti sa budú zabávať a vy budete relaxovať, potom ste na správnom mieste – rezort Gothal Liptovská Osada má bazény a všetko, čo iné kúpaliská na Liptove a Donovaloch. Na svoje si prídu aj aktívni plavci alebo športovci, ktorí túžia po oddychu. Pre plavcov odporúčame 25-metrový plavecký bazén, ktorý má 6 dráh a príjemnú 28 °C vodu. Poskytujeme aj prenájom plaveckej dráhy. Náš Vodný svet si vyberajú aj rodiny s deťmi, ktorí hľadajú detský bazén v okolí Nízkych Tatier alebo Donovál. Vaši drobci sa u nás môžu vyblázniť v detskom bazéne. Čaká na nich detský hrad, kamarát Ježko, točiace sa valce a ďalšie zdroje takmer nekonečnej zábavy. Trojicu bazénov dopĺňa relaxačný bazén s masážnymi tryskami a farebným podsvietením.

Wellness

Túžite si ísť oddýchnuť na dovolenku k moru a bojíte sa, či bude pekné počasie? V našom rezorte s wellness v prírode Nízkych Tatier, môžete zažiť dovolenku ako pri mori, a to v každom počasí. Ponúkame vám unikátny floatingový bazén so soľou z Mŕtveho mora, ktorý má rovnaký nadnášajúci efekt ako možno zažiť v mori. Okrem toho je charakteristický výbornými účinkami pre vaše zdravie, ktoré keď skombinujete so saunami, budete sa cítiť ako znovuzrodení. Navštevujú nás hostia, ktorí hľadajú saunový svet a wellness v blízkosti Donovál alebo v Nízkych Tatrách. U nás si podľa chuti môžete vybrať z troch sáun – parnúfínsku a sanárium.

Beauty a relax

Služby v balíčku Beaty a Relax sú pre mnohé klientky a klientov GOTHALu  obľúbeným doplnkom relaxu vo wellnesse. Začnite svoj deň v infrasaune, ktorá vás svojím príjemným, sálavým teplom zohreje a navodí pravý pocit relaxu. Následne zverte svoje telo do rúk profesionálov a užívajte si postupné uvoľnenie všetkých svalov na jednotlivých procedúrach vo svete masáží.

Ak vám to nebude stačiť, k dispozícii je aj privátna vírivka, kde vás horúcou vodou jemne pomasírujú vodné trysky. A po takomto bohatom relaxačnom dni vám odporúčame oddych zakončiť na pohodlnom ležadle v relaxačnej miestnosti.

Ak sa chcete opáliť bez slnka, vyskúšajte aj UV alebo kolagénové solárium, zamerané na opálenie a stimuláciu kolagénu v pokožke.

Pre deti

Gothal je ideálnym miestom aj pre rodiny s deťmi. Najmenší si totiž u nás prídu na svoje! Malých plavcov poteší detský bazén, neposedné šidlá sa vyšantia v detskom hrade alebo na detskom ihrisku a budúce gazdinky si môžu vyskúšať detskú kuchynku v detskom kútiku. Budúci lezci si zas môžu vyskúšať lezeckú stenu na špeciálnych detských podsedákoch.
Gothal je jednoducho ako stvorený na oddych pre aktívnu rodinu.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Central Perk – čajovňa / kaviareň / shisha

Čajovňa / kaviareň / shisha bar Central Perk v centre Liptovského Mikuláša vám na zahriatie v zime ponúka širokú škálu kvalitných sypaných čajov, výbornú kávičku, pivo z remeselných pivovarov a originálne aj zaujímavé miešané drinky. Vyznávači vodných fajok si prídu na svoje vďaka veľkému výberu kvalitných príchutí. Toto všetko si vychutnajte v príjemnom a štýlovom prostredí na pohodlných pohovkách a každý štvrtok večer aj v spoločnosti rôznorodých hudobných štýlov v podaní lokálnych umelcov.

Spoznaj mesto Liptovský Mikuláš

 s turistickým sprievodcom za najväčšími atraktivitami, zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Prehliadka mesta spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt i detailov historického centra.

Piknik v galerijnej záhrade

Galerijná záhrada ponúka pokojnú atmosféru pre rodiny s deťmi, romantické páry, tínedžerov i seniorov. Jej súčasťou je detské ihrisko a v letnom období je dejiskom niektorých podujatí Mikulášskeho leta. 

Sprievodcovské služby informačného centra Liptovský Mikuláš

Mikulášske remeslá a jarmoky

Pri príležitosti 600. výročia získania jarmočných práv 60 minút príjemného rozprávania v uličkách historického centra o najväčších turistických atraktivitách a tom najtradičnejšom, čo k mestu oddávna patrí.

Príbeh mesta

S turistickým sprievodcom za najväčšími atraktivitami, zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt i detailov historického centra.

Mesto v učebniciach

Špeciálna trasa pre žiakov na miesta, kde sa narodili a plsobili velikáni slovenskej histórie, ktorí stáli za udalosťami, čo zasiahli do dejín slovenského národa a dostali sa na stránky učebníc.

Informačné centrum ponúka bezplatné turistické informácie o regióne Liptov.

Zabezpečuje služby:

Navštívte e-shop INFORMAČNÉHO CENTRA a získajte mapy, turistických sprievodcov, knižné publikácie  a suveníry z Liptovského Mikuláša a regiónu Liptov.

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte fanúšikom INFORMAČNÉHO CENTRA na facebooku!

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Raj zdravého oddychu nájdete na letnom kúpalisku TERMAL raj. Kúpalisko ponúka 4 bazény s termálnou liečivou vodou, ktorá navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok. Okrem oddychu, kúpalisko pri Hoteli*** SOREA MÁJ organizuje aj animačné aktivity v určitých dňoch.

Termálna voda vo vonkajších a vnútorných bazénoch Hotela*** SOREA MÁJ pochádza priamo z termálneho prameňa Rudolf. Teplota vody je 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok.

Vonkajšie bazény kúpaliska TERMAL raj

Zábava a oddych – to je TERMAL raj.

Malinô Brdo sa nachádza len 1 km od centra mesta Ružomberok. Nachádza sa v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. V Hrabovskej doline zadarmo zaparkujete hneď vedľa lanovky a na Malinô Brdo sa pohodlne vyveziete 8-miestnou kabínkovou lanovkou.

Nájdete tu relax pri vode, výlet lanovkou na hory na Malinô Brdo, zábavné aktivity pre malé deti, akčnú jazdu na terénnej kolobežke či káreadrenalín na bajku v bikeparku.

HORSKÉ KÁRY A KOLOBEŽKY

Zábavná jazda pre každého! Vyvezte sa lanovkou na Malino Brdo a užite si jazdu po trase dlhej viac ako 4 kilometre. Jednoduché ovládanie a trasa po prevažne asfaltovej ceste zaručí zábavu pre všetkých. Vychutnajte si krásnu prírodu zo sedadla na káre alebo z kolobežky. Výber je len na Vás! Počas sezóny odporúčame káry rezervovať vopred v požičovni, aby ste si bez starostí užili výlet na Maline.

ZÁHADY LESA – RODINNÁ HRA V PRÍRODE

Ak neviete ako deti vytiahnuť do prírody a zároveň ich plnohodnotne zabaviť máme pre vás skvelý tip na celodenný výlet s rodinnou hrou „Záhady lesa“. K detskému lístku na výlet lanovkou  dostanete brožúrku, ktorá slúži ako sprievodca a zároveň zabávač strediska. Brožúrka vás bude sprevádzať po krásnych miestach strediska, ktoré by bola škoda obísť. Na týchto záhadných miestach budú umiestnené drevené sochy s tematikou lesných zvierat. Po splnení úloh deti dostanú odmenu, ktorá ich poteší.

BIKEPARK A TRAILY

V lete je stredisko zjazdovým rajom pre bajkerov. Nájdete tu 11 tratí, na ktorých si otestujú svoje zručnosti aj tí najskúsenejší jazdci! Je tu viac ako 20 km tratí, rôznej náročnosti. S bicyklom sa pohodlne vyveziete 8 miestnou kabínovou lanovkou, a len za 10 minút jazdy lanovkou sa ocitnete na Maline Brde a môžete jazdiť koľko len vládať budete.

Viac informácii o trailoch v bikeparku nájdete TU.

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Odporúčame Vám nasledovné turistické trasy:
1. Hrabovo – Kalvária – Vlčia skala – Sidorovo (1099 m) – Vlkolínec – Suché Hrabovo – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 412 m
 • zaujímavosti: Vlkolínec – drevená obec zapísaná v zozname UNESCO

2. Hrabovo – Kalvária – okruh okolo Sidorova – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3 hod., 11 km
 • prevýšenie: 324 m

3. Hrabovo – Šimunovo – Malinô Brdo (1209 m.n.m.) – Vtáčnik – Suché Hrabovo – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 698 m

4. Hrabovo – Kalvária – Suché Hrabovo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Janošíkova kolkáreň – Smrekovica ( 1478 m.n.m.) – Podsuchá

 • časová náročnosť: 6 hod., 23 km
 • prevýšenie: 938 m
 • zaujímavosti: Smrekovica – rekeračné stredisko (zotavovňa), Janošíkova kolkáreň – národná prírodná rezervácia

5. Hrabovo – Kalvária – Malinô Brdo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Maďarovo (1331 mn.m.) – sedlo pod Tlstou horou – Čutková dolina

 • časová náročnosť: 5 hod., 20 km
 • prevýšenie: 791 m
CYKLOTRASY

1. Čutkovská dolina cez Vtáčnik

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

2. Podsuchá cez Smrekovicu

Trasa vychádza z Hrabova na Vtáčnik cez Nižné Šiprúnske sedlo na Smrekovicu nasleduje zjazd na Podsuchú.

3. Smrekovica z Podsuchej

Trasa ide po asfaltovej ceste na Smrekovicu a končí pri Vojenskej zotavovni.

4. Smrekovica z Podsuchej (cez Škutovky)

Trasa vychádza z Podsuchej na 2 km odbáča smerorom na Škutovky a potom ďalej zvážnicou na 5 km na Smrekovicu a po asfalte až k Vojenskej zotavovni.

5. Čutkovská dolina

Trasa vychádza v Hrabove a končí v Čutkove

6. Ľubochňa z Čutkova popod Tlstú horu

Trasa vychádza z Čutkova popod Tlstú horu do Ľubochne naspäť cez Švošov a Hrboltovú do Hrabova

7. Ľubochňa – Ružomberok (Hrabovo)

Trasa začína a končí v Ružomberku (Hrabovo)

8. Vlkolínec popri Krkavej skale

Trasa začína v Hrabova, pokračuje cez Kalváriu ku začiatku Cyklokorytničky odtiaľ popod Gejdák popri Krkavej skale na Vlkolínec.

9. Vlkolínsky okruh (popod Šiprúň)

Trasa začína v Hrabove, potom cez Kalváriu do Vlkolínca cez Suché Hrabovo, a ďalej popri Kozej farme cyklotrasou na Jazierce a späť do Vlkolínca.

10. Korytnica – kúpele cez Podsuchú

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

BUGINY A SKÁKACÍ HRAD PRE DETI

Novinkou sú elektrické buginy a skákací hrad pri Aprés-ski. Na Maline Brde nájdete počas letných prázdnin terénnu dráhu s elektrickými buginami pre deti, z ktorých sa stanú malí šoféri a jazdci, ktorí sa môžu vyblázniť do sýtosti. Alebo sa môžu aj tí najmenší vyšalieť na skákacom hrade so šmýkačkou  zatiaľ čo rodičia si vychutnajú osviežujúci drink či kávičku na terase.

TIPY NA VÝLET

Vychutnajte si krásnu prírodu Veľkej Fatry. Pohodlne sa vyvezte kabínkovou lanovkou na Malinô Brdo, odkiaľ si môžete vybrať, ktorým smerom sa rozhodnete ísť.
Môžete si vychutnať ľahkú turistiku za panoramatickými výhľadmi z vrcholu Malinné. Alebo si užiť prechádzku s nádychom histórie vo Vlkolínci, ktorý je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO. S deťmi sa zabavíte na prechádzke s rodinou hrou v prírode. Naplánujte si svoj deň na Maline Brde a vychutnajte si obed v reštaurácii Malina na terase s jedinečným výhľadom na okolie alebo sa osviežte v Aprés-ski bare.

Náš tip: Vyhliadka na Halinách, ktorá sa nachádza 10 minút od hornej stanice kabínkovej lanovky – skalnatý útvar nachádzajúci sa nad hotelom Malina, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na celé stredisko a priľahlé doliny.

UBYTOVANIE

Jeden deň nestačí! Doprajte si relax a dovolenkový pobyt v srdci strediska Malinô Brdo v hoteli Malina***. Nechajte sa uniesť prírodou a skvelými službami hotela, ktoré vám zaručia bezstarostný pobyt a nerušený relax s privátnym wellnessom či relaxom v externej vírivke pri ohni v krbe s výhľadom na kopce.

POŽIČOVŇA E-BIKOV

Užite si cyklopotulky bez starostí a odvážte sa aj na náročnejšie výlety vďaka E-biku, s ktorým sa dostanete aj na vrch Malinné bez väčšej námahy! Požičovňu nájdete hneď vedľa hlavnej pokladne v budove údolnej stanice v Hrabove.

Počas sezóny si rezervujte káry, kolobežky, E-bike na konkrétny dátum a čas! Zavolajte na +421 915 873 677 alebo pošlite rezerváciu e-mailom na: malinobrdorental@skipark.sk.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

 

Zažite chuť Liptova

Vychýrená a oceňovaná gastronómia hotela si zakladá na čerstvosti, sezónnosti, kvalitných surovinách a slovenskej tradícii. O to, aby zo slovenskej kuchyne vzniklo umelecké dielo na tanieri, sa postará talentovaný Peter Bracho a jeho tím, ktorý tu pôsobí ako šéfkuchár už viac ako 5 rokov. Je držiteľom ocenení Majster kuchár SR 2016/2017 a víťaz piateho ročníka Interregional Culinary Cup of European Regions 2019. V minulosti varil vo Viedni, v Nemecku, v reštaurácii michelinského šéfkuchára Pavla Pospíšila či u Jaroslava Žideka. Tiež sa angažoval na rozbehnutí reštaurácie Warhol’s Bar & Bistro na EXPO 2020 v Dubaji – v Slovenskom pavilóne.

Počas teplých dní sa usaďte na slnečnej terase s nádherným výhľadom na areál hotela a okolité kopce Nízkych Tatier za zvuku zurčiaceho potoka Štiavnica a spevu vtákov. Vychutnajte si osviežujúcu limonádu z domácich sirupov alebo vychladené pivo zo štiavnického pivovaru ERB.

Počas zimných mesiacov si v pohodlných kreslách Lobby baru spolu s priateľmi vychutnajte rodinnú a pohodovú atmosféru. Doprajte si lahodné slovenské víno z ponuky alebo na Slovensku praženú kávu Ebenica s chutným dezertom.

Plánovač Liptov