Domov Bežecké lyžovanie Okruh Kokavské Lúky

Okruh Kokavské Lúky

Typ: Bežkárska trasa
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 6 km
Stúpanie: 79 m
Klesanie: 27 m
Trvanie: 1 h
Najnižší bod: 805 m
Najvyšší bod: 870 m
Zobraziť výškový profil

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Liptovská Kokava

navigovať
Koniec trasy:

Liptovská Kokava

navigovať

Bežkárske trate na Kokavských lúkach patria medzi najznámejšie na Liptove. Relatívne vysoká nadmorská výška a vhodný povrch lúk pod Kriváňom umožňujú úpravu tratí už aj pri malom množstve snehu a to buď skútrom alebo ratrakom. Pre prístup sem použite odbočku za Skanzenom liptovskej dediny v Pribyline. Po prejdení cez most a po výjazde do kopca prídete k roľníckemu družstvu, kde Vás privíta drevuliačka Anička. Pokiaľ to snehové podmienky dovoľujú tak trať začína hneď od parkoviska.

Trate stúpajú veľmi mierne a sú mimoriadne vhodné pre osvojenie si základov bežkovania. Vedú po slnkom zaliatych lúkach, kde môžete mať pri troche šťastia možnosť pozorovať divú zver. V prípade dostatku snehu aj v lese je občas pripravená trať aj ďalej smerom na Kokavský most a Podbanské.

Na trať je povolený vstup len na lyžiach. Sánky a svojím domácich miláčikov nechajte prosíme doma. Vynaložené úsilie na prípravu tratí by tak vyšlo nazmar. O trate sa starajú dobrovoľníci z LBK Liptovská Kokava za čo im môžete prispieť do kasičky alebo na účet zverejnený pri tratiach. Za svoju odhodlanosť a snahu upraviť trate okamžite pri zmene podmienok či snežení si to určite zaslúžia.

Plánovač Liptov