Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie XV. Lúžňanský barytón

XV. Lúžňanský barytón

Dychová hudba Lúžňanka vás pozýva na XV. ročník raritného festivalu dychových hudieb na Liptove, Lúžňanský barytón.

Raritný festival dychových hudieb na Liptove oslavuje svoje 15. výročie a pozýva na mimoriadnu dávku kvalitnej hudby, interpretačného umenia a tanečných hitov. Milovníkov dychoviek či rodiny s deťmi láka na bohaté poobedie plné sprievodných aktivít, lokálnych produktov z oblasti gastronómie ako aj atrakcií pre deti zdarma.

Veľkým prekvapením a novinkou v umeleckom žánri festivalu bude aj večerné vystúpenie orchestra Taste of Brass, ktorý sa špecializuje na interpretáciu hudby 60. až 80. rokov minulého storočia.

Lúžňanský barytón sa okrem sústredenia kvalitných dychových hudieb usiluje vytvárať priestor pre lokálnych výrobcov z obce a blízkeho okolia a rovnako sa snaží neustále zmenšovať ekologickú stopu v boji proti klimatickej kríze. Na svoje si prídu gurmáni, kávičkári či milovníci piva, ktorých poteší remeselné pivo z Revúckej doliny Čierny kameň spolu s gastroprevádzkou Dychová hudba Lúžňanka z Liptovskej Lúžnej, GastroOn. Súťaž v pití piva určite nebude chýbať. Rovnako sa možno tešiť na viacero druhov gulášu, pečeného mäsa či výrobkov od miestnych výrobcov, napríklad medovníčkov Medveďovník, pýšiacich sa značkou Produkt Liptova. Pre tých najmenších sú taktiež pripravené detské atrakcie zdarma – skákacie hrady, maľovanie na tvár či workshop Spoznaj dychový nástroj, pri ktorom si deti môžu vyskúšať hru na rôzne dychové nástroje.

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou obce Liptovská Lúžna. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu.

PROGRAM

Program:
13:00 Otvorenie areálu
14:00 Slávnostné otvorenie a koncertné predstavenia kapiel
20:00 Tanečná zábava

Vystúpia: kubínske KaKaO, Dychová hudba Predmierčanka, Dychová hudba Lúžňanka, Dychová hudba Podhrušovan, Slašťanská kapela

Špeciálny hosť: Taste of Brass

Sprievodný program:
– workshop pre deti Spoznaj dychový nástroj
– detské atrakcie zdarma
– lokálne a remeselné produkty

Vstupné: 7,00€, deti do 12 rokov majú vstup zdarma

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov