Toto podujatie sa už skončilo

Tatranom po Liptove

Prázdninový turistický retrovlak

Pozývame vás na jazdu prázdninovým retrovlakom za nostalgiou, poznaním a aktívnym oddychom. Odvezte sa z Ružomberka pripojným motoráčikom Korýtko na cyklovýlet do revúckej doliny a Vlkolínca. Vyšliapte si našu najdlhšiu Ľubochniansku dolinu, alebo vystúpte na niektorý z významných dolnoliptovských vrchov: Hrdoš, Kopu alebo Šíp.

sobotu 13. júla 2024 sa uskutoční prvá z trojice letných jázd mládežníckeho expresu Tatran, a to na trase Liptovský Hrádok – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Ľubochňa a späť.

Na akcii si môžu prísť na svoje predovšetkým turisti, cyklisti, ale aj rodiny s deťmi. V Ružomberku je zabezpečený prestup na motoráčik Korýtko a návrat je naplánovaný tak, aby ste mali dostatok času na realizáciu programu podľa vlastného výberu. Pre inšpiráciu Vám ponúkame niekoľko návrhov.

MOŽNOSTI PROGRAMU V DESTINÁCIÁCH Ružomberok, Švošov, Ľubochňa:

Variant 1: Ružomberok – Jazda vláčikom Korýtko a cyklistika v Revúckej doline

Bližšie informácie nájdete tu.

Variant 2: Švošov – Turistika na Ostré a Hrdoš

Zo železničnej zastávky je možné absolvovať stredne náročnú túru na výrazný vrch špicatého tvaru vypínajúci sa priamo nad obcou. Výstup po žltej značke trvajúci do dvoch hodín je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Zdatnejší turisti majú možnosť pokračovať okružnou trasou cez hrebeň Hrdoša, obec Komjatnú a Komjatnianskou dolinou naspäť do Švošova.

Časová náročnosť: 5 hodín

Prevýšenie: 674 metrov

Plánovač Liptov