Domov Kalendár podujatí Šport Štefansky beh 2022
Toto podujatie sa už skončilo

Štefansky beh 2022

Srdečne Vás pozývame na 5. ročník Liptovského Štefánskeho behu 2022, ktorý sa uskutoční 26.12.2022. Hromadný štart sa začne o 13:00 hod

Cieľom organizátorov je tento rok opäť priniesť príjemnú vianočnú náladu medzi všetkých návštevníkov, podporovateľov a bežcov. Najväčšia odmena pre nás organizátorov, dobrovoľníkov je Vaša účasť a čas prežitý s priateľmi. 

Organizátor vyhlasuje pre tieto preteky špeciálnu kategóriu: ,,Najlepšia maska„, ktorá bude vyhlásená samostatne a môže sa do nej zapojiť, každý pretekár. Odmenení budú bežci, ktorí budú mať najzaujímavejšie, najzábavnejšie resp. najvtipnejšie kostýmy, dresy, masky, vybavenie (fantázii sa obmedzenia nekladú) a absolvujú v nich trať 5 km podľa príslušnej kategórie. Bežci, ktorí prídu v netradičnom športovom oblečení, kostýme, maske neplatia ŠTARTOVNÉ.

…aby toho nebolo po Vianociach málo 😉 Organizátor zabezpečí pre všetkých liptovskú kapustnicu v spolupráci s partnerom podujatia Čierny Kameň. 

Registrácia

Zaregistrujte sa online do 25.12.2019 najneskôr do 13,00h. POZOR!!! Pre tých čo sa neprihlásili online bude prihlásenie na mieste možné iba do 12.30h, platí pre všetky vekové kategórie. Celá suma vyzbieraná prostredníctvom štartovného bude venovaná na podporu Ružomberskej bežeckej ligy, na technické a organizačné zabezpečenie.

Štartovné

Pre online prihlásených 10€ a pre prihlásených na mieste 15€. Bežci, ktorí prídu v netradičnom športovom oblečení, kostýme, maske neplatia ŠTARTOVNÉ.

Prezentácia

V deň pretekov v priestore štartu a cieľa 11,00 – 12,30h. resp. najneskôr 30 min. pred štartom príslušnej kategórie.

Ceny

Prví traja pretekári obdržia medaily a vecné ceny. Kategória „O najlepšiu masku“ dostane účastnícku medailu a poukážku na nákup v AdamSporte.

Trať

Vedie mestskými komunikáciami (asfalt, dlažba, schody). Hlavná trať s dĺžkou 10km sa skladá z dvoch 5km okruhov, ktoré sa bežia dva krát.

Propozície

Organizácia

Meranie časov: Časomiera PT prostredníctvom čipov
Hlavný organizátor: AdamSport, o.z Ružomberok v pohybe, Pivovar Čierny Kameň
Podporný tím: OZ Ružomberok v pohybe, o.z Ružomberčan

Generálni sponzori: Adamsport
Riaditeľ pretekov: Patrik Lupták
Autor trate: Tomáš Gazdarica
Hlavný rozhodca: Tomáš Gazdarica

Plánovač Liptov