Toto podujatie sa už skončilo

Snow film fest 2023

Kino Kultúra v Ružomberku vás pozýva na celovečerné pásmo filmov o zimných športoch a dobrodružstvách.

Program:

18:05 SPEEDUP: HIMALÁJSKY PRÍBEH
Čo sa dá stihnúť za 10 hodín? Napríklad vyliezť na sedemtisícovku a zísť ju na lyžiach? Horolezec a extrémny skialpinista Benedikt „Beni“ Böhm láme rekordy v rýchlostných výstupoch na veľhory sveta, ktoré potom schádza na skialpových lyžiach. Svoje výstupy podniká štýlom fast and light (rýchlo a naľahko) a výstup a návrat do základného tábora zvláda za 24 hodín a menej. V auguste 2022 se Beni Böhm a jeho lezecký parťák a horský vodca Prakash Sherpa vydávajú na vrchol sedemtisícovky Himlung Himal v Nepále. Čakajú ich nielen preteky s časom, ale tiež nástrahy vysokých hôr. Podarí sa im dosiahnuť vrchol v rekordnom čase?
Réžia: D. Tubaldo, DE, 55 min., ČT

19:00 WAVY: PLAVBA MÔJHO ŽIVOTA
Lyžiarska odysea v mrazivých severných fjordoch Nórska.
Dvojica freeriderov sa na palube lode excentrického kapitána Crocsa vydáva k vysnenému pohoriu. Svoje túžby upínajú k skalným věžiam Kvænangstindan, ktoré se zdvíhajú z vĺn Nórskeho mora a kde si Nikolai pamätá, že pred viac než desiatimi rokmi videl lyžiarsku stopu… Film o priateľstve, ceste do neznáma, ale hlavne plný neskutočne fantastických zjazdov.
Réžia: N. Schirmer, NO, 45 min., ČT

19:45 Prestávka 10 minút

19:55 LAPLAND EXPLORER
Nika Ballus, súčasná držiteľka Guinessovho svetového rekordu za najdlhšiu kitesurfingovú cestu bez podpory, utrpela v roku 2019 nehodu, ktorá jej zmenila život…
Viac než rok strávila v nemocnici, kde se zotavovala po úplnej rekonštrukcii nohy a snívala o svojej ďalšej ceste. Jej sen sa stává skutečnosťou o tri roky neskôr. V apríli 2022 vyráža na prvý sólo traverz fínského a nórskeho Laponska: bez podpory, len s lyžami, kitmi a saňami… A je to pekelná jazda.
Réžia: N. Ballus, ES, 20 min., ČT

20:15 LUŽBA: DUŠA SIBÍRA
Hľadanie nadýchaného prašanu zavedie štvoricu rakúskych lyžiarov do rozľahlých zasnežených plání Sibíri. Prichádzajú do zapadnutej osady Lužba uprostred hôr, kde sa stretávajú so štyridsaťročným priekopníkom freeridu Antonom Lementevom. Jeho spomienky na pionierske výpravy na lyžiach do miestnych hôr nás zavedú do dôb dávno minulých, kedy s priateľmi hľadali únik z neďalekého špinavého priemyselného mesta Novokuzneck. Spoločne s ním sa skupina lyžiarov vypraví za najlepším prašanom svojho života, ale tiež nahliadne do hlbín svojráznej ruskej duše.
Réžia: A. Costa, AT, 20 min., ČT

20:35 SALAŠ: GRUZÍNSKY FREERIDE
Zaboriť prst do mapy Veľkého Kavkazu, kúpiť stan a piecku, vyrobiť expedičné sane a vyraziť v ústrety neznámemu. O tom je nový film s názvom Salaš, ktorý vznikol pri objavovaní novej lokality v Gruzínsku.
Réžia: O. Pekárek, CZ, 20 min., ČV

20:55 LALODGE
Aké zimné disciplíny zvládne freeskier Hugo Laugier? Vtipne poňatý skeč o tom, ako si freeskier Hugo oblečie svoj najlepší dres a v doprovode „trénera“ a päťnásobného olympijského medailistu Martina Fourcada si vyskúša biatlon, slalom a dokonca hokej. Užite si desať minút zábavy v jednej z častí seriálu Lalodge.
Réžia: H. Laugier, FR, 10 min., ČT

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov