Toto podujatie sa už skončilo

Goral na gory

Tatry privítajú Goralov

z 3 štátov, 6 goralských regiónov a viac ako 25 goralských obcí

Pod končiarmi Tatier sa uskutoční už 3. ročník podujatia GORAL NA GORY. Hlavnou časťou programu je symbolický výstup Goralov zo Starého Smokovca na Hrebienok, kde bude prebiehať oficiálne pasovanie známej osobnosti za priateľa Goralov. Na tomto úspešnom podujatí plnom goralskej kultúry sa stretnú Gorali nielen z goralských regiónov Slovenska, ale aj Moravy, Poľska a v neposlednom rade všetci priaznivci goralského folklóru a tradičných remesiel.

Zraz účastníkov je na parkovisku pri kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie v tesnej blízkosti stanice lanovky na Hrebienok. Podujatie začne o 9:00 hod., pričom cieľom výstupu je aj tento rok Szilágyiho vyhliadkový pavilón. Po výstupe na Hrebienok sa Gorali presunú späť do centrálnej časti podujatia pri starom amfiteátri v Starom Smokovci, kde sa o 13:00 hod. na hlavnom pódiu začne bohatý kultúrny program plný folklóru, ktorý celé podujatie spestrí.

V rámci programu budú môcť návštevníci nazrieť do zákulisia tradičných ľudových remesiel ako výroba fujár, perníkov, šitie goralských krojov, rezbárstvo, či košikárstvo. Pre Goralov sú typické aj tradičné jedlá, ktoré budú účastníci ochutnávať počas celého podujatia.

Podujatie GORAL NA GORY sa každoročne teší veľkému záujmu zo všetkých strán, preto neváhajte navštíviť tento tradičný formát kultúrneho vyžitia. Brány sú otvorené pre všetkých Goralov i negoralov a pre všetkých milovníkov tradičnej kultúry a tatranskej prírody. Nepremeškajte jedinečnú goralskú udalosť a zažite príjemnú atmosféru, ktorá naplní Vaše srdcia hrdosťou na Vašich predkov a umožní spoznať goralský národ.

[gallery columns="2" link="file" ids="76543,76547,76551,76555" orderby="rand"]

Kde jesť a piť v blízkosti:

všetky miesta kde jesť a piť

Aktivity a relax v blízkosti:

všetky zážitky a relax

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov