Toto podujatie sa už skončilo

ANI NECHOĎ FEST 2022

Občianske združenie Plejády vás pozýva na XI. ročník festivalu Ani nechoď Fest.

XI. ročník festivalu prinesie niečo nové, čím sa myslí hlavne zmena miesta a času konania festu. Stretneme sa netradične o niečo skôr a v meste na Mariánskom námestí (v Ružomberku) a potom na afterke v Čajovni Relax u Libča. Takže tento fest bude o niečo teplejší ako ten septembrový v doline a snáď si každý nájde v programe niečo, čo ho zaujme. Festival sa zameriava na podporu a prezentáciu ružomberských kapiel, je neziskový, nízkorozpočtový. Organizátori si nenárokujú na žiadne honoráre. Hlavnou odmenou je rozvoj ružomberskej kultúry. Takže určite príďte, bude nám spolu dobre.

Program na Mariánskom námestí v Ružomberku (čas je len orientačný):
12:30 Jokolini a priatelia
13:30 Bagandža
14:30 Petra Fabová z PetsVet a praktické rady o domácich miláčikoch
15:00 Ess Jazz Trio
16:00 Edgar
17:00 Program pre deti s Divadelným štúdiom RosArt
17:30 Zabiť Františka
18:30 The Pytagoras
20:00 Modré Hory
21:15 Hallogenerator

Afterparty (čajovňa Relax v Ružomberku) o 23:00 hod.:
DJ Spanq
DJ Libčo
DJ Filo

Moderátor: Jokolini
Grafika: Gabika Rusková

Sprievodné podujatia:

  • prehliadka hand-made výrobkov šikovných lokálnych výrobcov
  • súťaže
  • maľovanie na tvár s Talentomatom a program pre deti

Bagandža crew je reggae kapela z Ružomberka. Skupina vznikla v roku 2006 v čase, kedy na Slovensku reggae kapely neexistovali. Z malej, náhodne zoskupenej partie štyroch ľudí sa po viacerých obmenách a príchodov nových členov ustálili na veselú a zohranú osemčlennú zostavu. Najčastejšie je od nich počuť reggae, dancehall, ska aj dub vo vlastnej produkcii, aj v prerábkach známych piesní.

Ess Jazz Trio je mladá formácia v zložení spev, gitara, basa. Zameriavajú sa predovšetkým na interpretáciu piesní v hudobných štýloch jazz, swing, latino, funky, blues, bossa nova a pop.

Jožo Planý, alias Edgar, je rodákom z Liptovskej Osady. Vždy inklinoval k rocku. Je bývalým lídrom skupiny Lesná zmes. Tú neskôr opustil a vydal debutový album Priestor pre dušu. Má za sebou vystúpenia na rockových festivaloch aj za hranicami Slovenska.

Zabiť Františka je alt-folkový spevák a skladateľ, ktorý vo svojej tvorbe spája indie pop a česko-slovenský folk.

Modré Hory to sú raperi a poeti Lyrik a Bene. Sprevádza ich klavirista Roland Kánik. V roku 2008 vydali debutový album. Hlásia sa ku klasickému hip hopu, ale zároveň radi experimentujú.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Synagóge v Ružomberku.

Podujatie je súčasťou mestského letného kultúrneho festivalu Leto u Hýroša 2022.

Plánovač Liptov