Domov Keltský saunový svet – Aquapark Tatralandia

Keltský saunový svet – Aquapark Tatralandia

Keltský saunový svet je jedinečný komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Keltský saunový svet je jedinečný komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Dokáže aktivovať všetky ľudské zmysly a takýmto spôsobom zregenerovať i uvoľniť celé telo. Len saunový svet prináša potešenie z vody (hydroterapia), povznášajúcich vôní (aromaterapia), hudby (muzikoterapia) a tepla – to všetko pre upevnenie zdravia a krásy.

Keltský saunový svet a jeho blahodarné účinky môžete dopriať aj deťom!

Saunový svet nájdete na prízemí v budove Aquaparku Tatralandia.

Dôležité upozornenie

V prípade zakúpenia 3-hodinového vstupu mimo letnej sezóny vám počas masáží, kúpeľov, zábalov a ostatných procedúr zastavíme čas a po ich absolvovaní vám čas opäť spustíme.

Pobyt v saune, vodných, parných a masážnych kúpeľoch je prameňom mladosti. Spočíva v striedaní pobytu v horúcom a studenom prostredí a následnom ochladení v studenej vode. Má predovšetkým výborný preventívny účinok. Pravidelné saunovanie sa v krátkom čase prejaví vytvorením odolnosti predovšetkým proti viróznym infekciám dýchacích ciest, uvoľňuje telo a dušu, nervové napätie, prináša psychickú a fyzickú relaxáciu a prispieva k zhromaždeniu síl.

Jednotlivé procedúry v Keltskom saunovom svete sa absolvujú bez plaviek (pri návšteve budete mať k dispozícii naše balneo plachty).

Nechoďte do saunového sveta nalačno, ale ani príliš nasýtený a tekutiny dopĺňajte i počas procedúr (Voda života je vám k dispozícii). Striedajte horúce a studené procedúry, po každej horúcej procedúre sa dôkladne ochlaďte.
Návšteva saunového sveta sa neodporúča ľuďom so strachom z uzavretého priestoru, ľuďom trpiacim chronickými ochoreniami, so srdcovou chorobou, náchylným na krvácanie.

 

NOVINKA

Saunové ceremoniály sú zaujímavým spestrením bežného saunovania. Vyskúšajte aj vy saunové ceremoniály. Viac info TU

Keltský saunový svet ponúka

[caption id="attachment_83615" align="alignright" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

BIO SAUNA

Zahŕňa všetko s čím sa spája slovo BIO. Na výrobu detskej BIO sauny sa použili výlučne drevené prírodné materiály napustené včelím voskom. Exteriérová BIO sauna je lokalizovaná na kamienkovej terase pri Tropical Paradise. S vitálnym svetom sa prepojila výťahom cez novo-dobudovaný prechod. Pri Bio saune vznikla zároveň vírivka so slanou vodou a ochladzovací bazénik s jedinečným výhľadom na Nízke Tatry.

 • Doba pobytu: 20 min
 • Teplota: 40 – 60 ° C
 • Vlhkosť: 20 %
[caption id="attachment_83651" align="alignleft" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

TATRANSKÁ SAUNA

Prehrejte svoj organizmus za pomoci hypertermickej procedúry so striedaním tepelných podnetov (fínska sauna + ľadové osvieženie). V našej Tatranskej saune je účinok klasického saunovania v suchej saune obohatený o minerály tatranských skál, ktoré sa po navlhčení uvoľňujú do ovzdušia a blahodarne pôsobia na dýchacie cesty. Kryštalická soľ z Himalájí obsahuje vo svojej najčistejšej forme 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov. Inhalovanie tejto soli má vysoké detoxikačné účinky, soľné kryštály napomáhajú pri kožných chorobách, ďalej alergikom, astmatikom, fajčiarom, športovcom ale aj ľuďom, ktorí trpia zápalovými ochoreniami dýchacích ciest.

 Účinky: Pobyt v Tatranskej saune a následné ochladenie organizmu stimuluje imunitný systém, pomáha uvoľňovať napätie, hĺbkovo čistí pokožku, zlepšuje kvalitu spánku, posilňuje krvný obeh, znižuje bolesť, únavu svalov, šliach a kĺbov.

 • Doba pobytu: 15 minút
 • Teplota: 60-80 °C
 • Vlhkosť: 25-35 %
[caption id="attachment_83643" align="alignright" width="199"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

STUDŇA ODVAHY

Ak túžite uhasiť oheň vášho tela, naberte odvahu a ponorte sa do chladnej vody pod šírym nebom. Okrem sily, ktorá vami prejde, pocítite aj prekrvenie každej časti vášho tela.

 • Účinky: Posilňuje imunitný systém, otužuje telo, prispieva k jeho prekrveniu.
 • Teplota: 15 °C
[caption id="attachment_83635" align="alignleft" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

SLNEČNÝ KÚPEĽ – Whirpool

Perličková hydromasážna terapia tela

Kombinuje niekoľko pozitívnych účinkov jednotlivých zložiek, ktoré sa následne ruka v ruke zaisťujú Váš dokonalý relax a uvoľnenie. Hydroterapia – posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém.  Pôsobí prospešne na psychiku človeka – odbúrava napätie, úzkosť aj depresiu. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, navodzuje pocit eufórie, relaxácie a pokoja, stimuluje tvorbu endorfínov, čím urýchľuje úľavu od bolesti a únavy. Vírivka je jedinečná slanou vodou.

 • Teplota: 36-38 ° C
[caption id="attachment_83647" align="alignright" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

TATRANSKÉ JAZERO

Ak túžite uhasiť oheň vášho tela, naberte odvahu a ponorte sa do vody. Okrem sily, ktorá vami prejde, pocítite aj prekrvenie každej časti vášho tela.

 • Účinky: Posilňuje imunitný systém, otužuje telo, prispieva k jeho prekrveniu.
 • Teplota: 15 – 30 °C
[caption id="attachment_83623" align="alignleft" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

KELTSKÁ SOĽNÁ JASKYŇA

Soľná jaskyňa vyložená himalájskou soľou predstavuje dokonalú symbiózu kameňa, dreva a kovu. Saunovacia pec v nej osadená, dvíha vnútornú teplotu na 48 ˚C. Pri tejto teplote dochádza k uvoľňovaniu účinných látok zo soli. Tie sú umocňované vstrekovanou prírodnou esenciou kardamonu a vanilky. Soľ blahodarne vplýva na imunitu, pomáha pri nachladnutí, odbúrava stres a napätie. Jej účinok je porovnateľný s účinkom v prímorských destináciách. Soľná sauna v tejto podobe je jedinečná nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

 • Doba pobytu: 20 min
 • Teplota: 44 ° C
 • Vlhkosť: 50%

KELTSKÉ OPPIDIUM

Relaxácia po saunovaní dostáva telo do normálnej teploty. Preto je hneď  pri soľnej jaskyni vytvorené oddychové tepidárium s anatomicky tvarovanými ležadlami osadenými do keltského oppida. Keltskú atmosféru dotvára večný oheň horiaci v krbe, ktorý v minulosti sprevádzal Keltov pri oslavách a bitkách. Objavte silu pozitívneho myslenia a intenzívneho ticha.

 • Doba pobytu: neobmedzená
 • Teplota: 30 ° C
 • Vlhkosť: 40%

ENERGIA SVETLA

Pozitívna energia svetla pre krásu, mladý vzhľad a hebkú pokožku
Teplo slnka k nám prichádza pomocou infračervených lúčov. Elektricky generované teplo, používané v infrakabínach, je v styku s našim telom prostredníctvom takých istých lúčov. Uvoľnite sa a nechajte na seba pôsobiť blahodarný otepľujúci účinok infračervených lúčov. Naše telo pod vplyvom tepla aktivuje svoj chladiaci systém, na takto prichádzajúce prebytočné teplo reaguje zvýšením pulzu, ktorý zlepšuje prekrvenie pokožky, čo je podmienkou pre jej krásu – pokožka dostáva nový lesk. Oživené prúdenie krvi spustí potné žľazy a tým nás oslobodí od jedov (alkohol, nikotín a sodík) a kalov nahromadených sa v tele, oslobodí telo od usadenín cholesterolu.

Pred a po jej použití vypite väčšie množstvo vody. Ak sa pred použitím infrasauny osprchujete, zintenzívnite potenie.
Účinky: Pobyt v infrasaune lieči bolesti, znižuje stres, zlepšuje rozťažiteľnosť tkaniva, pomáha pri reumatizme kĺbov, odbúrava chronické bolesti chrbtice, zlepšuje krvný obeh, odbúrava celulitídu, posilňuje obranyschopnosť organizmu, odvádza jedovaté látky z tela, odbúrava tukové tkanivo bez negatívnych účinkov na ľudský organizmus, znižuje zápalové ochorenia kĺbov a vnútorných orgánov.

 • Doba pobytu: 15 min
 • Teplota: 44-55 ° C
 • Vlhkosť: 20%
[caption id="attachment_83639" align="alignright" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

SOĽNÁ SAUNA

Soľná inhalácia
Soľná inhalácia znamená zdravie. Má priaznivé účinky predovšetkým na pokožku. Zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie. Inhalácia soľných výparov je vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, je vhodná i na detoxikáciu organizmu. Uvoľnite sa a nechajte pôsobiť soľné výpary a príjemnú relaxačnú hudbu na vaše zmysly.

POZOR NOVINKA! 
Jedine v Soľnej saune môžete využiť peeling morskou soľou.

 • Účinky: Soľná terapia blahodarne pôsobí na celkové prekrvenie pokožky a napomáha pri ochoreniach horných dýchacích ciest a na detoxikáciu organizmu.
 • Doba pobytu: 15 minút
 • Teplota: 45 °C
 • Vlhkosť: 100 %
[caption id="attachment_83631" align="alignleft" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

PARNÝ KOTOL

Parná inhalácia
Zabaľte sa do úžasných vôní eukalyptu, mentolu alebo pepermintu. Parná sauna s prírodnými očistnými esenciami výrazne prispieva k posilneniu imunity, odbúrava stres a spevňuje pokožku. Pôsobí priamo na rozšírenie ciev. I vaše nohy si oddýchnu v príjemnom slanom kúpeli.

 • Účinky: Pobyt v tejto časti saunového sveta má za následok výrazné a účinné otváranie pórov a tým vylučovanie metabolitov a toxických látok z krvi a tukového tkaniva cez potné žľazy.
 • Doba pobytu: 15-20 minút
 • Teplota: 45 °C
 • Vlhkosť: 100 %
[caption id="attachment_83656" align="alignright" width="242"]Keltský saunový svet Keltský saunový svet[/caption]

ZLATÁ ŠTÔLŇA

Tepidárium
Relaxujte medzi jednotlivými fázami saunovania a po jeho skončení pri príjemnej teplote v oddychovej časti saunového sveta. Tepidáriu s relaxačnou hudbou slúži k miernemu prehriatiu celého tela a ponúka dostatočný čas a priestor na rozlet vašich myšlienok a absolútne uvoľnenie.

 • Účinky: Povzbudzuje mentálnu stimuláciu a odbúrava stres.
 • Doba pobytu: 20 min
 • Teplota: 30 °C
 • Vlhkosť: 50 %

LIPTOVSKÁ SAUNA

Sanárium
Pobyt v sanáriu prospeje Vášmu organizmu a pomôže načerpať stratené sily. Práve tu sa stretáva 5 rôznych foriem saunovania. Bežný saunový kúpeľ strieda teplovzdušný kúpeľ s vyššou vlhkosťou vzduchu a jemný parný kúpeľ. Relaxáciu umocňuje spojenie saunovania s hrou farieb a svetla.

 • Účinky: Pobyt v sanáriu zregeneruje organizmus, zlepší odolnosť organizmu voči stresom, prechladnutiu a celkovo prekrví pokožku. Pomáha pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje imunitný systém
 • Doba pobytu: 5 minút
 • Teplota: 105 °C
 • Vlhkosť: 20 %

HVIEZDY KÚPEĽ

Whirlpool – vírivka
Objavte tajomstvo malých bubliniek, ktoré pohladia každý centimeter vašej pokožky. Mikromasážou dochádza k lepšiemu prekrveniu a celkovej svalovej relaxácii organizmu.

 • Účinky: Vírivý kúpeľ uvoľní celé pohybové ústrojenstvo, je prospešný pre svalovú regeneráciu a prekrvenie pokožky. Podporuje látkovú premenu, činnosť čriev, zvyšuje absorpciu kyslíka do pokožky a zmierňuje porychy spánku.
 • Doba pobytu: 10 minút
 • Teplota: 37 °C

OHEŇ A ĽAD

Vodná cesta
Kneippov šliapací kúpeľ je balzamom pre vaše unavené nohy. Poprechádzajte sa niekoľkokrát dookola a nechajte pôsobiť chlad a teplo na váš organizmus. Striedavo teplá a chladná voda prekrví vaše dolné končatiny a stimuluje krvný obeh. Dná bazénikov tvorené kamienkami, zároveň vymasírujú Vaše nohy.

 • Účinky: Prekrvenie dolných končatín, stimulácia krvného obehu a reflexné zúženie mozgových ciev.
 • Doba pobytu: 3 okruhy
 • Teplota: 12 °C / 38 °C

VODA ŽIVOTA

Pitná voda
Prameň je miestom, kde môžete doplniť stratené tekutiny a zachovávať si tak rovnováhu v organizme. Tu zacítite silu čistej vody, jej chuť a blahodarné účinky na vaše telo.

 • Účinky: Po horúcich procedúrach dopĺňa stratené množstvo tekutín v organizme, čím zachováva rovnováhu organizmu.
 • Teplota: 12 °C

ĽADOVÝ SKOK

Ochladzovací bazén
Ak túžite uhasiť oheň vášho tela, naberte odvahu a ponorte sa do ľadovej vody. Okrem sily, ktorá vami prejde, pocítite aj prekrvenie každej časti vášho tela. Pre tých z vás, ktorý nemajú odvahu ponoriť sa do ľadového bazénu je pripravené ľadové vedro.

 • Účinky: Posilňuje imunitný systém, otužuje telo, prispieva k jeho prekrveniu.
 • Teplota: 9-12 °C

TATRANSKÝ ĽAD

Ľadopád
Rozhorúčený organizmus rýchlo schladí ľadová drť v studni. Budete cítiť, ako sa vám roztápa na tele a mení sa na vodu, z ktorej vznikol. Mrazivá krása má priaznivé účinky na váš krvný obeh a znižuje tepovú frekvenciu.

 • Účinky: Pri ochladení organizmu dochádza k masívnej stimulácii imunitného systému, zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek s účinkami na váš krvný obeh.

TUATHA

Tepidárium
Ideálne miesto na odpočinok pri relaxačnej hudbe. Dajte myšlienkam priestor a nechajte ich voľne plynúť. Odpočiňte si medzi procedúrami na vyhrievaných tvarovaných ležadlách a lehátkach.

 • Účinky: Uvoľňujúca atmosféra vám umožní zabudnúť na každodenné starosti, odbúrava stres a pôsobí ako prevencia ochorení.
 • Doba pobytu 20 min.
 • Teplota: 37 °C
 • Vlhkosť 60 %

ĽADOVÉ VEDRO

Ochladzovací prúd
Každý otužilec vyskúšajúc silu mrazivého dotyku ľadových kvapiek určite odhalí ten neopísateľný pocit, ktorý ponúka tento spôsob ochladenia.

 • Účinky: Masívna stimulácia imunitného systému.
 • Teplota: 9 – 12 oC

BÚRKA BOHOV

Masážna sprcha

Uvoľňujúci a osviežujúci je prúd vody, ktorý vás príjemne pohladí i prekrví pokožku. Centimeter po centimetri vymasíruje celé vaše telo.

 • Účinky: Celkové prekrvenie pokožky, ktoré stimuluje krvný obeh. Okrem iného blahodarne pôsobí aj proti celulitíde.
 • Teplota: 12 / 25 / 35 °C

LETNÝ DÁŽĎ

Masážna sprcha
Vychutnajte si svieže dotyky kvapiek letného dažďa. Ich sila a energia povzbudí celé telo a osvieži vášho ducha, presne ako náhodná letná prehánka.

 • Účinky: Masážna sprcha má uvoľňujúci a relaxačný účinok. Je vhodná pri fyzickej i psychickej záťaži organizmu.
 • Teplota: 12 / 25 / 35 °C

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia