Domov Obec Liptovský Ján

Obec Liptovský Ján

Obec Liptovský Ján, ktorou sa vchádza do turistami obľúbenej Jánskej doliny, je čarovným kúskom Slovenska. Ľudí do nej láka najmä krása príroda. Je však málo tých, ktorí vedia, že drží európsky unikát. Nachádza sa tu najviac zemianskych kaštieľov v rámci jednej obce.

Liptovský Ján je bohatý na minerálne a termálne pramene, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami. Prameň Rudolf napája termálne kúpalisko a krytý bazén v hoteli Máj.

Súčasťou krás Jánskej doliny sú splete podzemných priestorov, ktoré sa tiahnu asi 100 km po obidvoch stranách údolia. Najznámejšou jaskyňou je Stanišovská jaskyňa.

Aj milovníci turistiky a cykloturistiky si tu prídu na svoje. Určite si vyberú z množstva značených trás rôznej náročnosti. V zime sa tu ponúkajú vynikajúce podmienky na lyžovanie.

Turistické informačné centrum v budove Kultúrneho centra Liptovský Ján poskytuje bezplatné informácie ubytovaní, kultúrnych, historických a športových možnostiach, ale aj o prírodných atraktivitách a turistických zaujímavostiach okolia. Okrem toho tu zakúpite rôzne pamiatkové predmety, propagačné materiály, zľavovú kartu Liptov Region Card alebo regionálne produkty – bylinkové mydlábylinkové čaje.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov