Domov Demänovská dolina, Repiská – Ivanov pilier, VII-

Demänovská dolina, Repiská – Ivanov pilier, VII-

Parkovisko platené Parkovisko platené
Autobusová zastávka na trase Autobusová zastávka na trase
Možnosť stravovania na trase Možnosť stravovania na trase
Možnosť prespania na trase Možnosť prespania na trase
Trasa je dostupná len vo vyhradenom období / možná uzávera trasy Trasa je dostupná len vo vyhradenom období / možná uzávera trasy

Asi najťažšia oblasť Demänovskej doliny tvorená vápencovou klenbou, ktorá sa vypína nad hotelom Repiská. Tvoria ju tri výrazné klenby a technická platňa v pravej spodnej časti. Oblasť je oficiálne povolená na celoročné lezenie.

Lezenie je tu silové a vytrvalostné. Skala je pomerne pevná a väčšina ciest vedie do výrazného previsu. Vo  viac ako 50 cestách si zaleziete od V+ po 10+ UIAA. Väčšinou okolo VIII stupňa. Celý masív je otočený na južnú stranu a v lete je tu skala rozpálená, pričom samotná klenba je nahriata ešte o čosi viac. Vhodná je skôr na zimné a jesenné dni, prípadne za daždivého počasia. Vhodná prevažne pre silných športových lezcov, kde si môžu posúvať osobné maximá.

Povolené liezť: celoročne povolené, platnosť výnimky do roku 2022. Viac info.

Počet ciest: 50
Obtiažnosť:
V+ – X+ UIAA
Dĺžka ciest:
10 – 33 m

Prístup

Prístup: 15 min.

Z diaľnice D1 výjazd na Demänovskú dolinu. Autom sa vyvezieme až na parkovisko pred jaskyňu Slobody. Odtiaľ ďalej pešo po asfaltovej ceste ku hotelu Repiská, 15 min. Nad hotelom sa týči klenba. Ďalej môžeme pokračovať asfaltkou naokolo alebo pri opornom múre pred hotelom prudko hore do kopca po vychodenom chodníku priamo do klenby.

Ivanov pilier, VII-

Popis: 13 vŕtaných nerezových nitov + zlaňovacia reťaz.

Krásny výrazný pilier v pravej časti rozdeľujúci najväčšiu klenbu a spodnú stenu. Dlhá cesta na mierne položenom pilieri, ktorý sa na konci zostrmý. Stredná časť vedie po prírodných dierkach, ktoré preveria techniku a silu.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov