Lyžiarske strediská

Domov Zimná dovolenka Lyžiarske strediská

Liptov je vďaka stredisku Jasná Nízke Tatry Mekkou slovenského lyžovania. Liptovské lyžiarske strediská ponúkajú široké možnosti pre lyžiarov všetkých schopností a lyžiarskych zručností.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry je top horským lyžiarskym rezortom na Slovensku. Lyžuje sa tu na oboch stranách Chopku – z južnej horehronskej strany aj severnej liptovskej. Severná strana je z pohľadu množstva zjazdoviek väčšia. Lyžuje sa tu do výšky 2 004 m n. m. Na vrchole si lyžiari vychutnajú atraktívnu Rotundu, kde je okrem možnosti si oddýchnuť aj atraktívna reštaurácia, najvyššie položený rum bar a najmä najvyššie položený hotel Rotunda. Pobyt tu je doslova špeciálnym zážitkom, ktorý si určite treba niekedy dopriať. Na vrchol zo severnej strany vyváža lyžiarov Funitel – jedna z najmodernejších lanoviek, ktorá zvláda aj veľmi silný vietor. Chopok je totiž najveternejším miestom na Slovensku. Lyžiari tu majú k dispozícii viac ako 50 km zjazdoviek všetkých obťažností a na svoje si tu prídu veľmi dobrí lyžiari, stredne pokročilí a úplný začiatočníci. Lyžiarska škôlka má k dispozícii aj uzavretú arénu pre začiatočníkov, kde je výučba lyžovania hravá aj úplne bezpečná aj s využitím posuvného pásového vleku. Stredisko ponúka aj výborné terény pre free ride a skialpinisti majú v stredisku vyčlenené okrajové zóny zjazdoviek pre bezpečné šliapanie na lyžiach. Vďaka zasnežovaniu je tu garancia lyžovania až päť mesiacov v roku. Denne do strediska premávajú bezplatné skibusy.

Malinô Brdo

Malinô Brdo je obľúbené rodinné stredisko doslova pár desiatok kilometrov od centra mesta Ružomberok. Ponúka široké a bezpečné zjazdovky. Lyžovanie s deťmi je tu výborné a cenovo dostupné. Navyše v stredisku platia aj výhodné zľavy cez Liptov Region Card na denné aj viacdenné skipasy. Región ponúka aj menšie lyžiarske strediská.

Ski centrum Opalisko

Atraktívne je stredisko Opalisko neďaleko Liptovského Mikuláša v dedine Závažná Poruba. Je to malé stredisko, ale napriek tomu je tu aj sedačková lanovka a kvalitné zasnežovanie. Stredisko si obľúbili najmä rodiny s deťmi. Výhodná lyžovačka je tu aj vďaka zľavám cez Liptov Region Card.

SKI Centrum Demänová

SKI Centrum Demänová je súčasťou Demänová rezortu a svojim návštevníkom ponúka bezpečné lyžovanie pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých na ľahkej a na stredne ťažkej zjazdovke. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie. Pre väčšiu bezpečnosť je pre deti vybudovaná uzatvorená lyžiarska zóna s inštruktormi.

V SKI Centre Demänová máte možnosť si vychutnať netradičné spúšťanie sa na špeciálnych nafukovacích kolesách SNOWTUBING a zabávať sa celý deň. Jazdí sa v upravenom snehovom koryte s dĺžkou 50m dlhej trati so strmším rozjazdom a postupným dojazdom v protisvahu. Snowtubingová zábava je vhodná pre detí aj dospelých. Stredisko taktiež ponúka bežeckú trať s dĺžkou 550m. Okruh je trvalo osvetlený, umelo zasnežovaný a denne upravovaný špeciálnym ratrakom.

K dispozícii sú rozsiahle FREE parkoviská pre bezproblémové parkovanie a tri gastronomické prevádzky rôznych štýlov.

FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota

Okrem toho región ponúka lyžovačku aj v stredisku Žiarce v Pavčinej Lehote, v Žiarskej doline v stredisku Dolinky a iných strediskách.

Lyžiarske stredisko Važec – Birutova

Lyžiarske stredisko Važec – Birutova sa nachádza v obci Važec v pohorí Nízke Tatry. Vzdialenosť strediska od Popradu je 26 km a od Liptovského Mikuláša 33 km.

V stredisku sa lyžuje výhradne na prírodnom snehu. Návštevníci majú k dispozícii lyžiarsky vlek s dĺžkou 412 m a prevýšením 65 m, ktorý sprístupňuje dve zjazdovky – jednu stredne ťažkú (červenú) a jednu ľahkú (modrú). Pre začiatočníkov je určený lanový vlek v dolnej časti strediska s dĺžkou 80 m a ľahkou zjazdovkou.

V prípade priaznivých snehových podmienok stredisko upravuje bežecké trate v dĺžke 5 km. Zo zjazdoviek vo Važci je panoramatický výhľad na Vysoké Tatry, špeciálne na vrchol Kriváň.

Lyžiarske stredisko Čertovica (Čertova svadba)

Lyžiarske stredisko Čertovica (Čertova svadba) leží na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.) v Nízkych Tatrách. Prístup do strediska je zo sedla Čertovica, kadiaľ vedie cesta I/72, ktorá spája regióny Liptov a Horehronie. Skiareál ponúka štyri lyžiarske vleky obsluhujúce prevažne stredne ťažké až ťažké zjazdové trate a atraktívne off piste terény. K dispozícii je tiež krátky lyžiarsky vlek pre začiatočníkov s detskou lúčkou dlhou 100 m. Štyri zjazdové trate sú technicky zasnežované, na Strmej a Jarnej sa lyžuje na prírodnom snehu.

Plánovač Liptov