Zimná dovolenka

Domov Zimná dovolenka

Zimná dovolenka na Liptove spĺňa atribúty tej najlepšej snehovej zábavy

Liptov je krásna aréna so širokými možnosťami pre zimné športy. Zimná dovolenka na Liptove spĺňa atribúty tej najlepšej snehovej zábavy. Hlavnými atrakciami pre všetkých milovníkov snehu sú lyžiarske strediská. Na Liptove ich nájdeme hneď niekoľko. Prvé treba spomenúť stredisko Jasná Nízke Tatry. Lyžuje sa tu z oboch strán Chopka. Stredisko ponúka široké možnosti pre veľmi dobrých lyžiarov, ale aj rodiny s deťmi či vyznávačov free ride lyžovania. Tunajšia lyžiarska škola používa hravé metódy výučby lyžovania, takže lyžovanie sa tu stáva zábavou. Oplatí sa však vyskúšať aj menšie strediská ako napríklad Opalisko v Závažnej Porube či Malinô Brdo, kde platia aj zľavy cez Liptov Region Card na skipasy.

Zimná dovolenka to však nie sú len lyžiarske strediská. Skvelým doplnkom k lyžovaniu, ale aj jeho plnohodnotnou náhradou môžu byť liptovské akvaparkyTatralandia, Bešeňová či Lúčky. Keď sa k tomu pridajú aj tunajšie wellness centrá, tak vzniká dovolenka tej najvyššej kvality. Na Liptove je všetko dostupné na malom mieste čo je pre dovolenkárov obrovská výhoda. V zime, keď mrzne, je sneh a krátke dni je pestrosť regiónu sústredená na malom teritóriu skvelá vec. Okrem hlavných atrakcií netreba zabúdať na jaskyne a iné atrakcie vhodné počas zimnej dovolenky. Oplatí sa vyskúšať aj v zime Surfovaciu vlnu v Tatralandii, Hurricane Factory, ale aj ZOO Kontakt či Golden Apple Cinema v Liptovskom Mikuláši. Množstvo pamiatok je dostupných aj v zimných mesiacoch – skanzen v Pribyline či UNESCO pamiatka, obec Vlkolínec neďaleko Ružomberka. Ani sneh nebráni navštíviť MINI SLOVENSKO či vodné mlyny Oblazy v Kvačianskej doline.

Pri dostatku prírodného snehu je zimná dovolenka skvelá aj na bežeckých lyžiach. Bežecké terény v Hrabovskej a Čutkovskej doline, ale aj Žiarskej doline či v dedine Kokava a jej okolí patria k veľmi obľúbeným.

Zimná dovolenka na Liptove je doslova rozprávka s bielym snehom a mrazom. Keď sa k tomu pridá jasná obloha, tak výhľady na liptovské končiare sú neprekonateľným zážitkom.

Plánovač Liptov