Domov Kalendár podujatí Rodiny s deťmi Sviatky jari v Pribyline
Toto podujatie sa už skončilo

Sviatky jari v Pribyline

Spoznajte veľkonočné tradície našich predkov a príďte si pozrieť, čím žili počas jari.

Počas veľkonočného víkendu, ktorý tento rok zažijeme od 30. do 31. marca, organizuje Múzeum liptovskej dediny Pribylina programové podujatie Sviatky jari, ktoré bude zamerané na ukážky ľudových remesiel, vysvetlenie tradičných zvyklostí a kultúrne obohatenie.

Sviatky jari sú dvojdňové podujatie, počas ktorého si svoje obľúbenosti nájdu deti, dospelí aj seniori. Každý deň je pre návštevníkov skanzenu pripravená ukážka tradičných ľudových remesiel a veľkonočných zvykov, ukážka výroby a výzdoby nádherných kraslíc, tvorivé dielne s tematikou jari a jazda vláčikom po takmer kilometrovej trati Považskej lesnej železnice. Okrem spomenutého bude celý víkend od 10:00 prebiehať Veľkonočná kuchyňa, čo sú ukážky prípravy spojené s ochutnávkou tradičných veľkonočných jedál. V rovnakom čase návštevníci môžu spoznať magický Živý oheň spojený s rozprávaní o zvykoch, tradíciách a mágii počas jarného a veľkonočného obdobia.

Hoci program na celý víkend je prakticky totožný, nedeľa bude zaujímavejšia pre vystúpenia folklórneho súboru Sliačanka a detského súboru Sliačanček. Súbory predstavia ukážku ľudových zvykov a tradícií na liptovskej dedine od 13:00.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina je obľúbené múzeum v prírode, ktoré celoročne poskytuje program pre deti, dospelých aj seniorov. Počas jari je otvorené každý deň v čase od 09:00 do 15:30 s posledným vstupom o 14:30.

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov