Toto podujatie sa už skončilo

Noc múzeí 2022

Po dvoch rokoch obmedzení je tu opäť už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. V ten večer mnohé múzeá otvoria svoje brány po celom Slovensku a od súmraku do polnoci sa môžu zapojiť do Európskej noci múzeí a galérií. Prehliadky so sprievodom , zábavné prehliadky s poučením, workshopy, premietania, živé vystúpenia, výnimočné podujatia poskytnú návštevníkovi netradičný zážitok z múzea. Tento zážitok nám dáva príležitosť bez ohľadu na to, aké miesto si vyberiete, ponoriť sa do jedinečného vesmíru múzea, galérie či iného kultúrnej inštitúcie, často plného prekvapení a niekedy aj mágie. Za súmraku sa môžeme ponoriť do nevšednej atmosféry múzea, poprechádzať sa chodbami, galérie a obdivovať diela v jedinečnej a originálnej atmosfére.

  • V Liptovskom múzeu v Ružomberku sú pripravené kurátorské prehliadky expozície poklady spod Likavy a výstavy Podobní a rozdielni.
  • V múzeu Čierny orol v Liptovskom Mikuláši sa netradičnou prehliadkou expozícií a výstav zapojíte do bádania a hľadania odpovedí na tajomstvá, ktoré múzeum ukrýva.
  • V Národopisnom múzeu Liptovský Hrádok je pre všetkých návštevníkov pripravená špecializovaná prehliadka budovy múzea kde budete môcť nahliadnuť  aj do priestorov, ktoré doposiaľ neboli verejnosti prístupné a dozviete sa, kto v jednotlivých miestnostiach žil a na čo slúžili.

Plánovač Liptov