Toto podujatie sa už skončilo

Liptov Ride 2022

Skialp, freeride spolu s bikom, behom a kajakom? Všetko je možné! Vytvor tím ľudí a spolu vyhrajte tímové štafetové preteky Liptov Ride. 

Preteky uzatvárajú sezónu zimných športov ako skialpinizmus a freeridové lyžovanie a premosťujú a otvárajú letné športové disciplíny ako beh, bicykel a kajak.

Preteky sa uskutočnia 9.4.2022. Pretekať sa bude v dvoch kategóriách, tím a jednotlivec. Tím môže byť tvorený piatimi členmi, kde každý člen zastupuje práve jednu disciplínu. Pokiaľ si niekto trúfa zvládnuť viac ako jednu športovú disciplínu, tím môže mať aj menej členov. V kategórii jednotlivec musí každý športovec absolvovať všetkých päť disciplín.

  • Registrácia za tím je 150 eur
  • Registrácia za jednotlivca je 70 eur
BEH

Preteky začínajú hromadným štartom bežcov. Trasa je vedená prevažne poľnými a lesnými chodníčkami s miernym kontinuálnym stúpaním s prevýšením 380 metrov, dĺžka trasy je 14 km, cieľom bežca je dobehnúť po vyznačenej trase za čo najkratší čas.


Štart: Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka, Liptovský Mikuláš
Cieľ: údolná stanica lanovky Lúčky, Demänovská Dolina

SKIALP

Cieľom skialpinistu je za čo najkratší čas preniesť štafetu po dopredu určenej a vyhradenej časti zjazdovky strediska Jasná a voľnom teréne až ku Kamennej chate pod Chopkom. Prevýšenie 1050 metrov, dĺžka 5 km.


Štart: údolná stanica lanovky Lúčky, Demänovská Dolina
Cieľ: Kamenná Chata pod Chopkom

FREERIDE

Disciplína začína jedným z vybraných žľabov Lukovej doliny, pokračuje voľným terénom a záver trasy vedie po zjazdovke Turistická, aby predal štafetu cyklistovi.


Štart: Kamenná Chata pod Chopkom
Cieľ: údolná stanica lanovky Lúčky, Demänovská Dolina

BIKE

Trasa začína prudkým stúpaním z Lúčok na Bielu Púť, nasleduje klesanie a zjazd cyklotrasami. Celá trasa má dokopy 24,4km a prekoná sa výškový rozdiel v stúpaní 718 m, v klesaní 1077 m.


Štart: údolná stanica lanovky Lúčky, Demänovská Dolina
Cieľ: Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka, Liptovský Mikuláš

KAJAK

Preteky v podobe kajak – crossu, trasa začína prevzatím štafety od cyklistu. Kajakár beží ku svojmu kajaku, pokračuje na tichej vode, ďalej divokou vodou, cieľom pretekára je získať čo najmenej trestných sekúnd a dosiahnuť čo najlepší čas.


Štart: začiatok cesty k štartovaciemu bazénu
Cieľ: spodný úsek ľavej strany trate „Váh

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Plánovač Liptov