Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie Divadlo Teatra Tatro Majster a Margaréta
Toto podujatie sa už skončilo

Divadlo Teatra Tatro Majster a Margaréta

Divadelné zoskupenie Teatro Tatro 1. a 2. júla o 19.00 hod. vo svojom šapite v parku Liptovskej galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši odohrá predstavenie Majster a Margaréta.

Vyrovnať sa knižke – kultovému románu Bulgakova – bolo pre Teatro Tatro veľkou výzvou a hľadaním odpovedí na otázky: Ako sa diabol, ktorý sa zjavil v tridsiatych rokoch minulého storočia v Moskve, zmenil a nakoľko ovplyvňuje svet súčasnosti?  Nie je náhodou súčasný svet  ešte o niečo diabolskejší ako svet porevolučnej Moskvy?  A Ježiš Kristus má ešte nejaký vplyv alebo je to len idealistický prorok, ktorý, keby sa teraz zjavil, tak by okamžite skončil v blázinci, vo väzení alebo by umrel hladom?  Bojíme sa posledného súdu?  A existuje dnes ešte láska, ktorá je tak veľká, že sa pred ňou pokloní aj samotný diabol? Práve ľúbostná línia románu je pre „teatrácku“ dramatizáciu zásadnou. Ambíciou predstavenia je posunúť „obyčajné“ rozprávanie „prostého“ príbehu ešte hlbšie do metaforického sveta mágie a sna.

Réžia: Ondrej Spišák

Účinkujú: Lukáš Latinák, Marián Miezga, Róbert Jakab, Lukasz Kos, Zuzana Moravcová, Milan Ondrík, Peter Oszlík, Agáta Spišáková, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka, Šimon Spišák, Martin Šalacha, Andrej Kalinka, Lucia Korená a Ondrej Spišák

V predstavení sa fajčí a používajú sa vulgarizmy.

Plánovač Liptov