Domov Kalendár podujatí Cyklistika CYKLONÁREZ – HIGH 5 (ZRUŠENÉ)
Toto podujatie sa už skončilo

CYKLONÁREZ – HIGH 5 (ZRUŠENÉ)

Najbrutálnejší zimný pretek cyklistov v strednej Európe je opäť tu! Po troch rokoch odmlky nastupujeme vo veľkom rovno do piateho ročníka extrémneho zimného MTB preteku v lone Nízkych Tatier, kde oprášime legendy ako “Černobyľ” či “Brother of Everest”. Dátum konania sa posunul na február v nádeji, že bude viac snehu. Príď si siahnuť na dno síl aj schopností na akciu, kde sa zo súperov stávajú priatelia. Vidíme sa 9. a 10. februára.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

V piatkovom nočnom prológu oživíme legendy ako “Černobyľ” či “Brother of Everest”. Pre pretekárov bude pripravená krátka no náročná trasa s novými prvkami. Práve prológ odlišuje tieto preteky od všetkého ostatného, čo ste kedy zažili. Tridsať minút nárezu v tme, po ktorých sa ti bude chcieť plakať, vracať a smiať sa. Tu pochopíš, prečo sa o týchto pretekoch toľko rozpráva.

Sobotný race
Sobotný pretek bude už tradične rozdelený na dve trasy. Kratšia cca 35 km a náročnejšia cca 45 km. Na sobotné preteky nemôže nastúpiť nikto, kto neabsolvuje piatkový prológ. Aby toho nebolo málo, hneď na štart kráčaš s penalizáciou na základe umiestnenia z piatka. Zabudnite na všetko, čo si pamätáte z minulých ročníkov a to hlavne na ťažšej z trás. Číhajú na vás nové stúpania a technické pasáže oproti ktorým je “Everest” iba prechádzka rajom.

After párty
Z Cyklonárezu sa neodchádza domov po skončení. Zažijete niečo nové, prekonáte samých seba a či už úspešne dôjdete do cieľa alebo vykapete na trase, bude to niečo, o čom budete ešte dlho rozprávať. Sobotný večer ukončíme s Hudbou z Marsu a pretancujeme sa do noci.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov