Toto podujatie sa už skončilo

Behaj lesmi 2022

Máš chuť zažiť niečo jedinečné a zároveň sa i príjemne schladiť v horúcom počasí? Tak neváhaj a registruj sa na štvrté preteky sezóny Behaj lesmi vo Veľkej Fatre!Už 9. júla ťa čakajú romantické lesné cestičky, krásne výhľady či prebeh svetoznámou dedinkou Vlkolínec. 

V poradí štvrté preteky série Behaj lesmi 2022 sa budú odohrávať v malebnom prostredí Veľkej Fatry, kde sa vám naskytne výhľad na nádherné prostredie najmladšieho slovenského národného parku Veľká Fatra, dychberúce výhľady na Nízke Tatry a mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré pre vás náš lesný tím chystá.

Na štarte v stredisku Malinô Brdo, kam ťa vyvezie lanovka, budeš mať na výber medzi 20 km trasou, Lesníckou jedenástkou a 3 km dlhými pretekmi VoltaRUN. Okrem toho sa môžeš tešiť na úchvatné výhľady na Nízke Tatry, nádherné lesné cestičky Dolného Liptova či atmosféru dedinky Vlkolínec, patriacej do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Naši najmenší si zas môžu zasúťažiť na Detských pretekoch Dr.Max v šiestich vekových kategóriách.

Medzi vrcholy bežeckého dňa patria aj preteky VoltaRUN. Výťažok zo štartovného i za každý ubehnutý kilometer pretekov je túto sezónu použitý na zakúpenie rehabilitačných a pohybových pomôcok pre seniorov zo slovenských domovov dôchodcov. Tento raz bude pomoc adresovaná centru Senires Ružomberok.

TERMÍN: 9.7.2022

MIESTO: Hrabovo, Žilinský kraj

TRASY: 11 km, 18 km, VoltaRUN (4 km)

ČASOVÝ LIMIT: 3,5 hodiny (18 km), 3 hodiny (11 km)

POVRCH: lesné cesty

KAPACITA: 1500 bežcov

Predbežný časový program

09:00 Otvorenie areálu

10:15 Rozcvička pre deti

10:30 – 11:00 ŠTART DETSKÉ TRATE

11:30 Vyhlásenie detských pretekov

11:45 Rozcvička VoltaRun

12:00 ŠTART VOLTARUN

12:45 Rozcvička hlavné trate

13:00 ŠTART 18 KM

13:30 ŠTART 11 KM

16:00 Vyhlásenie hlavné trate, následuje tombola

17.00 Limit pre dobehnuetie

Štartovné

Bez uhradenia štartovného je prihláška neplatná. Štartovné musí býť uhradené v deň podania prihlášky. Pokiaľ usporiadateľ neobdrží štartovné do troch dní od registrácie, bude prihláška stornovaná.

  • Štartovné číslo s meracím čipom a darčeky od partnerov
  • Meno na štartovnom čísle pri registrácii a úhrade štartovného nejneskôr mesiac pred pretekmi
  • Šatňa, úschovňa, mobilné toalety, umývacie žlaby
  • Občerstvenie na trati a v cieli (Enervit iontový nápoj a energetické tablety, voda, ovocie, Nestlé tyčinky)
  • Zdravotná služba
  • Účastnická drevená medaila
  • SMS s cieľovým časom
  • Fotografie a diplom k stiahnutiu zdarma
  • Predajné stánky partnerov s občerstvením
  • Prví traja pretekári na tratiach jednotlivých trás, víťazí kategorií, tri najlepšie tímy Tandem a výhercovia VoltaRunners obdržia vecné ceny

Do nedele 3.7. je možné zaplatiť štartovné bankovným prevodom, aj kartou. Od pondelka do stredy (4.7. – 6. 7.) to bude možné len kartou.

Do piatku 24.6. je prevod štartovného na iného pretekára či prevod štartovného na iné preteky spoplatnené čiastkou 4,5 EUR, zmena trasy je zdarma. Zmeny registracií po piatku 24.6. súspoplatnené čiastkou 9 EUR, zmena trasy čiastkou 4,5 EUR.

Previesť štartovné / zmeniť si trasu môžeš automaticky po prihlásení k svojmu účtu v SportID. Tu v sekci moje prihlášky stačí kliknúť na tlačítko: Zmeniť objednávku. Podrobný návod krok za krokom najdeš v menu: Preregistrácia a zmeny štartovného. Od 7.7. už nie je možná zmena registrácie online, ale na mieste pretekov 9.7. v stane registracií. V tomto prípade si zoberte so sebou vytlačenú pôvodnú objednávku.

Vklady pretekárov, ktorí sa nezúčastnia pretekov, nebudú vrátené. V prípade nekonania pretekov je štartovné nevratné.

Pravidlá

Pravidlá pretekov a informácie o tímových súťažiach nájdete tu.

Plánovač Liptov