Domov Šport a zážitky

Trávte dovolenku a voľný čas aktívne. V Pavčinej Lehote je vám k dispozícii viacúčelový tenisový kurt a to s využitím na tenis, nohejbal, bedminton a iné loptové hry. Povrch je umelý trávnik – rýchly povrch.

Tenisový kurt sa nachádza v Pavčinej Lehote č. 11 pri ubytovaní Apartmány Nízke Tatry, s.r.o. na konci obce, v tichom prostredí a je určený pre širokú verejnosť a pre ubytovaných hostí.

Gothal je multifunkčný rodinný areál, ktorý poskytuje ubytovanie v chalupách či penziónoch, poctivú domácu kuchyňu v Kolibe Liptov a množstvo športovo-relaxačných aktivít v priľahlom komplexe Vodného sveta a jeho okolí: športové aktivity ako napríklad fitness s lezeckou stenou, tenis, bedminton, workout ihrisko, bowling, golfový trenažér, detský kútik, 2 detské ihriská, požičovňu e-bajkov, víkendové animácie či neďalekú Ferratu Dve veže.

Dobrodružstvo na konskom chrbte

Poďte zažiť dobrodružstvo na konskom chrbte. Vydáte sa po nádhernej podtatranskej prírode, kde vám po celý čas bude robiť spoločnosť majestátny masív Kriváňa.

Na koňoch budete spoznávať krajinu, výhľady, plantáže bylín, naše divožijúce kravy a kone, či divožijúce zvieratá našej oblasti. Navštívite oddychové miesta, kde necháte kone oddýchnuť. Popri občerstvení si vychutnáte zvuky prírody a ďaleké výhľady do liptovskej kotliny alebo výhľady na nádherné Tatry (Nízke, Vysoké i Západné).

Poldňové a celodňové výlety

V našej ponuke poldňové alebo celodňové výlety s prestávkami na oddych a občerstvenie, toto je skutočné dobrodružstvo vhodné pre partie kamarátov alebo pre rodiny s deťmi. K dispozícii je množstvo trás s rôznou obtiažnosťou a tak si každý príde na svoje, dokonca aj úplný nejazdec.

Viac sa dozviete TU.

Zastavte sa cestou domov v obchodíku HUMNO, kde si môžete nakúpiť  syry, bio bylinkové čaje a ďalšie výrobky z Farmy Východná.

Motel Ranč Černová

Motel Ranč sa nachádza v srdci dolného Liptova, kde sa stretávajú pohoria Liptovskej kotliny, s Chočskými vrchmi, Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami. Okrem ubytovania, Motel Ranč disponuje pestrou ponukou športových aktivít pre deti aj pre dospelých, ako sú squash, bowling, biliard, stolný tenis a sauna. Všetky tieto športové aktivity sú v jednej veľkej miestnosti, v ktorej je možné pripraviť švédske stoly a tabuľu pre firemné a rodinné akcie a posedenia.

Nachádza sa v Ružomberku v blízkosti cestného ťahu Bratislava – Košice.
Je vstupnou bránou do Ružomberka v smere od Žiliny. Je umiestnený v historickej dedinke Černová – miestna časť Ružomberok.

Motel Ranč má dobrú polohu a dobrú nadväznosť na dopravnú infraštruktúru – križovatku ciest východ (Poprad, Tatry, Košice), západ (Žilina, ČR), sever (Dolný Kubín, Poľsko), juh (B. Bystrica, Budapešť).
Výborná poloha motela umožňuje ľahkú a rýchlu dostupnosť k najatraktívnejším miestam Liptova – Ski & bike family park Malinô Brdo Ružomberok, Vlkolínec, Lipt. Mara, Vodný park Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Demänovská dolina, Oravský Podzámok.

Laserová prestrelka

Príďte si vyskúšať Laser games (laserove hry), zabaviť sa s priateľmi alebo rodinou a posedieť si v príjemnom prostredí. Zahrať si môžete laser tag, laser maze, play dance, stolný futbal.

Laserová prestrelka v labyrinte, kolektívna zábavno-dobrodružná hra, ktorá očarí všetkých priaznivcov adrenalínu a aktívneho oddychu. Nemusíte sa obávať, že sa zašpiníte, hráte v uzavretej, pekne zariadenej aréne. Nemusíte sa báť bolesti, či prípadných modrín, na rozdiel od paintballu je laser tag úplne bezbolestný a bezpečný.

V zariadení získavate s Liptov Region Card zľavu aj na Escape Room.

Pre najmenších tu nájdete aj pekne zariadení detský kútik.

FUN aréna pri Horskom Hoteli Mních***

Pre všetkých, ktorí chcú zažiť na Liptove niečo nezabudnuteľné, Horský Hotel Mních*** ponúka areál plný športových, zábavných aj oddychových aktivít.

Detská zóna s nafukovacím tigrom, aquazorbing, či elektrické autíčka určite prispejú k spokojnosti Vašich ratolestí. Na svoje si prídu aj adrenalínoví nadšenci pri jazde na terénnej štvorkolke, lezeckej stene, či paintballe. Vychutnajte si relax pri lukostreľbe, winchestrovke, futball zorbingu a zažite príjemný oddych a spestrenie Vašej dovolenky vo FUN aréne Liptov.

Počas vášho pobytu sa môžete občerstviť v hotelovej reštaurácii.

Tarzania Hrabovo sa nachádza v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo, kúsok od centra Ružomberka. Svojou celkovou dĺžkou 1110m je najväčším lanovým parkom na Slovensku. V areáli nájdete čiernu, červenú, modrú a detskú trasu. Hlavná trasa vedie v korunách stromov, výškový limit je 150cm. Pre deti do 150cm je pripravená totožná trasa v nižšej výške. Skúsení inštruktori vás zaškolia a vybavia povinnou výstrojou. Počas celej doby ste istený o bezpečnostné lano.

Outdoor Strelnica Liptov

Športová streľba je o precíznej sebakontrole, zručnosti a zábave. K dispozícii máte 9 profesionálne vybavených strelísk, viac ako 32 rôznych zbraní a kalibre streliva až po tie svetovo najväčšie. Nemusíte byť profi strelec, nemusíte mať zbrojný preukaz ani vlastnú zbraň. Stačí, ak máte viac ako 12 rokov a o všetko ostatné sa postarajú naši certifikovaní inštruktori. Strelnica sa nachádza v prekrásnej prírode s panoramatickým výhľadom na celý Liptov a je 100% ekologická. Viete čo to znamená? Príďte a dozviete sa.

POZOR: Táto ponuka nie je len o zbraniach a streľbe! Je o zážitku, precíznej sebakontrole a o zručnosti. „Lovecká sezóna“ na zážitky u nás trvá každoročne od apríla do novembra.

BROKOVÁ STRELNICA – automatický (americký) TRAP

Tvorená výstavbou 6 streleckých stanovíšť amerického trapu (krytých prestrešením t.j. s možnosťou streľby aj počas nepriaznivého počasia). Jej podstatou je tzv. plávajúca vrhačka 15 m vzdialená od uvedených stanovíšť, ktorej vrhacie rameno sa pohybuje v stanovenom obmedzení vodorovných a zvislých uhlov. Vrhanie terčov (hlinených holubov) bude zabezpečené elektro-mechanicky a akusticko-mechanicky (phono sadou) vyhotovené talianskymi olympijskými zariadeniami značky F.A.B.

Strelnica Liptov - Skeet

BROKOVÁ STRELNICA – SKEET (oblúkové strelisko)

Strelisko pre skeet pozostáva z dvoch veží (vysokej a nízkej) a ôsmich streleckých stanovíšť, rozmiestnených na úseku polkružnice. Strelec postupne prechádza všetky stanovištia, z ktorých má možnosť strielať sólo a dvojstrelna pohyblivé hlinené terče (holuby). Vypúšťanie terčov bude zabezpečené vrhačkami a riadiacoujednotkou značky F.A.B. s oneskoreným časovačom 0-3 sekundy, v zmysle pravidiel ISSF.

Strelnica Liptov - Trap 2

BROKOVÁ STRELNICA – DOUBLE TRAP (nadstavba oblúkového streliska)

Strelisko pre double trap pozostáva z piatich streleckých stanovíšť, rozmiestnených na vrcholepolkružnice (obdobne ako pri disciplíne skeet). Strelec postupne prechádza všetky stanovištia, z ktorých strieľa dvojstrel na pohyblivé hlinené terče (holuby). Vypúšťanie terčov bude zabezpečené vrhačkami a riadiacou jednotkou značky F.A.B. bez oneskorenia.

Strelnica Liptov - Dlhe zbrane

GUĽOVÉ STRELISKO – dlhé zbrane (100m, 260m)

Strelisko pre dlhé guľové zbrane, stolica pre nastavenie optiky zbrane. Pri tejto streleckej disciplíne máte možnosť strielať z poľovných ako aj športových zbraní do kalibru 338 Lapua na vzdialenosť 100m alebo 260m- odstrelovačka.

Strelnica Liptov - Kratke Zbrane

GUĽOVÉ STRELISKO – krátke zbrane (pištolové)

Strelisko pre krátke guľové zbrane do 25m mierená streľba z palebnej čiary. Pri tejto streleckej disciplíne máte možnosť strielať z krátkych zbraní rôznych kalibrov na kovové aj papierové terče.

Vyskúšajte Escape room v Laser aréne

Zavrú vás do učiteľského kabinetu, odkiaľ sa dostanete len vtedy, ak  vyriešite niekoľko hádaniek a úloh z viacerých predmetov, ako sú fyzika, chémia, literatúra, hudobná výchova, geografia a mnohých ďalších predmetov.

Vašou úlohou je dostať sa z kabinetu do 1 hodiny, pričom musíte odkódovať 11 zámok pomocou rôznych ukrytých nápovied a dostať sa ku kľúču. V prípade problémov sa môžete spojiť s personálom, ktorý Vám počas celej hodiny k dispozícii. Pokiaľ by sa Vám aj napriek pomoci nepodarilo z miestnosti uniknúť, samozrejme Vás ochotne vypustia von.

V zariadení získavate s Liptov Region Card zľavu aj na Laser Games.

Splňte si svoj sen o lietaní!

V presklenej letovej komore o priemere 4,3 m a výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h. Zažite pocit zoskoku z lietadla z výšky 4 000 m. Nepotrebujete predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálnu fyzickú zdatnosť. Lietate v bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom skúsených inštruktorov.

Balíček „HURRICANE“
 • Odporúčame
 • Adrenalínový taxík
 • Pre 1 osobu
 • 3 min. letového času (2 vstupy)
 • Inštruktor a zapožičanie výstroja
Balíček „HURRICANE L“
 • Adrenalínový taxík
 • Pre 1 osobu
 • 6 min. letového času (3 vstupy)
 • Inštruktor a zapožičanie výstroja

ZipLine Hrabovo je nová adrenalínová atrakcia v Hrabovskej doline pri Ružomberku, ktorá spája dva lanové parky do jedného najväčšieho lanového parku na Slovensku s dĺžkou  1 110 m. Dráha má 300 metrov a ponúka unikátny výhľad nad vodnou hladinou Hrabovskej priehrady. Pri jazde sa dosahuje rýchlosť od 40 – 60 km/h. Je to najdlhšia zipline lanovka na Slovovensku. Dráha je váhovo obmedzená pre osoby s váhou minimálne 40 kg a maximálne 120 kg.

Obrova žinka

V spolupráci s profesionálmi (Výškové práce, s.r.o.) sme pre vás pripravili v Čutkovskej doline pri Ružomberku adrenalínovú novinku – lanovú dráhu ZipLine (Zip-wire) – Obrova žinka. Dráha má dĺžku 210 metrov a prechádza ponad Čutkovskú dolinu v krásnom prírodnom prostredí ponad pasienok s ovečkami, rybníček, potok a rodinný areál OBROVO. V najvyššom bode dosahuje výšku až 20 metrov!

Pri realizácii ako aj prevádzke dbáme hlavne na bezpečnosť!

ZipLine je súčasťou zábavného parku Obrovo, kde je štart i cieľ celého zážitku zjazdu na kladke ponad Čutkovskú dolinu. V rámci Obrova je zipline štylizovaná ako žinka (šnúra), na ktorej si obor Čutko suší bielizeň. 🙂

Vyskúšajte dynamický šport, ktorý vyžaduje postreh, obratnosť a taktiku. Penzión Squash vám ponúka dva squashové kurty značky ASB s certifikátom Svetovej Squashovej Federácie. Po športovom výkone sa môžete osviežiť v bare s posedením na letnej terase. Penzión sa nachádza v tichej zóne v centre mesta Liptovský Mikuláš a okrem športu a občerstvenia, ponúka ubytovanie v moderne zariadených izbách a apartmánoch.

Malinô Brdo sa nachádza len 1 km od centra mesta Ružomberok. Nachádza sa v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. V Hrabovskej doline zadarmo zaparkujete hneď vedľa lanovky a na Malinô Brdo sa pohodlne vyveziete 8-miestnou kabínkovou lanovkou.

Nájdete tu relax pri vode, výlet lanovkou na hory na Malinô Brdo, zábavné aktivity pre malé deti, akčnú jazdu na terénnej kolobežke či káreadrenalín na bajku v bikeparku.

BIKEPARK A TRAILY

V lete je stredisko rajom pre bajkerov. Nájdete tú 11 tratí, na ktorých si otestujú svoje zručnosti aj tí najskúsenejší jazdci! Nájdete tu viac ako 30 km tratí, rôznej náročnosti. S bicyklom sa pohodlne vyveziete 8 miestnou kabínovou lanovkou a môžete jazdiť koľko len vládať budete.

1. Zelená

 • Dĺžka: 4 300 m
 • Priemerný sklon: 9,3 %
 • Prevýšenie: 397 m

Ide o najjednoduchšiu trať ideálnu pre úplných začiatočníkov a rodiny s deťmi. Nachádza sa pod vrchnou stanicou lanovky a je prevažne tvorená z lesných ciest a trávnatých plôch. Nie je nič jednoduchšie, ako si v požičovni zobrať bike aj výbavu a pustiť sa dole „tenkrát poprvé“!

2. Modrý zamat

Zoznámte sa s touto freeridovou traťou, ktorá je pre mnohých najobľúbenejšou v Ružomberku. Priamo na štarte sa začína ako samostatná lajna a na 90 % ju tvorí umelo tvarovaný hlinený povrch. Je tu množstvo klopených zákrut (cca 60), skokov, dvojákov, lavíc a vĺn. Je určená rovnako pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených jazdcov. Každý si tak v svojom tempe príde na svoje. Rozhodne odporúčame!

3. Low ryder

 • Dĺžka: 500 m
 • Priemerný sklon: 17,2 %
 • Prevýšenie: 69 m

Táto trať je určená pre menej skúsených jazdcov a má charakter DH singletracku bez umelých prekážok. Nastupuje sa na ňu z trate č. 2 zhruba po 1,3 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej sa môžete napojiť na čísla 1, 2 a 4.

 4. Monster dog

 • Dĺžka: 1 600 m
 • Priemerný sklon: 14,5 %
 • Prevýšenie: 232 m

Trať pre pokročilých a skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo koreňov, kameňov a umelých prekážok – dropov, dvojákov, rockgarden či drevených mostov. Napojíte sa na ňu z Modrého zamatu (trať č. 2) cca po 1,2 km. Do cieľa je možné pokračovať buď po jednotke, alebo dvojke.

5. Intro

 • Dĺžka: 500 m
 • Priemerný sklon: 15,4 %
 • Prevýšenie: 77 m

Je úvodnou časťou downhillovej lajny. Tvorí ju množstvo koreňov, kameňov, prírodných skokov, ale aj umelý dvoják a gap. Je určená pre „vyjazdenejších“ jazdcov. Má viacstopový charakter. Vychádza na trať číslo 4, po ktorej môžete pokračovať až do samotného cieľa. Pre rozmanitosť jazdenia sa dá vyjsť aj na trať č. 1 alebo 2.

6. ENZED

 • Dĺžka: 1 050 m
 • Priemerný sklon: 20 %
 • Prevýšenie: 200 m

Trať ENZED je určená najnáročnejším jazdcom. Je postavená v spolupráci s jazdcami svetového formátu jazdiacimi v medzinárodnom profesionálnom zjazdovom tíme Banshee Factory Racing Team na čele s Matejom Charvátom. Technicky náročný a strmý terén vás preverí v množstve utiahnutých zákrut, odklopených pasáží,  takmer v celej dĺžke je trať pokrytá množstvom koreňov a skál. Najnáročnejšie miesto  sa nachádza v prvej polovici trate a tvoria ho dva veľké kamenné schody (double drop) s dopadom do strmého koreňového svahu. V druhej polovici vedie trať technicky náročným traverzom.

ENZED ponúka to najťažšie, čo môžete v Bike Parku nájsť. Jej náročnosť je za vlhka ešte vyššia a za dažďa narastá niekoľkonásobne. Preto si ju už od prvého otvorenia obľúbilo veľké množstvo jazdcov jazdiacich zjazdové preteky nielen u nás, ale aj vo svete. Na trať sa dostanete po trati č. 7 DH PRO, kde je potrebné po cca 100 m odbočiť doprava. Z ENZED môžete do cieľa pokračovať po tratiach č. 4, 1 alebo aj 2.

7. DH PRO

 • Dĺžka: 1 000 m
 • Priemerný sklon: 19,9 %
 • Prevýšenie: 199 m

Trať sa začína na štarte a vedie k Monster dogu (trať č. 4). Je určená je pre najnáročnejších jazdcov. Tvorí ju veľa technicky komplikovaných pasáží, akými sú odklopené traverzy, strminy či koreňové a kamenisté úseky. Z DH PRO je možné pokračovať po traily č. 4, 1 alebo 2.

8. Bidasken

 • Dĺžka: 800 m
 • Priemerný sklon: 11,5 %
 • Prevýšenie: 92 m

Trať je určená pre najnáročnejších jazdcov s charakterom North Shore Trailu. Okrem typických lesných porastov ju tvoria drevené lávky rôznych tvarov. Na trať sa nastupuje z Modrého zamatu (trať č. 2) zhruba po 1,7 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej je možné pokračovať po tratiach č. 1, 2 a 4.

9. Blizzard

 • Dĺžka: 4 100 m
 • Priemerný sklon: 9,7 %
 • Prevýšenie: 392 m

Blizzard je trail pre široké spektrum jazdcov. Od začiatočníkov, hardtail jazdcov až po skúsených enduro alebo dh priaznivcov. Blizzard je single trail, čiže jednostopová trať s veľmi rozmanitým charakterom povrchu. Prírodné aj umelo tvarované pasáže vedú striedavo po lúkach a lesoch, ktoré sú plné jednoduchých a mierne náročných prekážok v podobe terénnych vĺn, malých skokov, výskokov/step-upov, drevených lávok, klopených aj neklopených zákrut a niekoľkých jednoduchých korenistých a kamenistých pasáží.

Nízky priemerný sklon a spomaľovacie výjazdy sa postarajú o plynulý flow bez ostrého brzdenia a celková dĺžka a hravosť trailu zľahka precvičí nielen vašu „techniku“ ale aj „fyzičku“. Odporúčame každému xc trail, allmountain, enduro, freeride/dh jazdcovi.

10. MALINA

 • Dĺžka: 2 200 m
 • Priemerný sklon: 10 %
 • Prevýšenie: 280 m
 • Obtiažnosť: modrá

Novovybudovaný trail začína pri vrcholovej stanici sedačkovej lanovky, pokračuje po lyžiarskej zjazdovke ľahkými zákrutami do sedla pod vrcholom Malinného Brda. Tento úsek ponúka nádherné panoramatické výhľady na Chočské vrchy, Západné a Nízke Tatry. Po približne 1000 m trail vchádza do blízkeho lesa, kde je niekoľko točeniek a nekôr vychádza opäť na Vlkolínsku zjazdovku, ktorú križuje a traverzom smeruje k údolnej stanici štvorsedačky.

11. SUCHÁ

 • Dĺžka: 3 000 m
 • Priemerný sklon: 8,5  %
 • Prevýšenie: 380 m
 • Obtiažnosť: zelená

Trať začína opäť na vrchole Malinného Brda pri sedačkovej lanovke, ale ihneď vchádza do lesa strmším zjazdom a napája sa na šotolinovú cestu kombinovanú s rozbitou asfaltkou. Ústí na Vlkolínskych lúkach pri Mini Zoo pod vrcholom Sidorovo.

POŽIČOVŇA E-BIKOV

Užite si cyklopotulky bez starostí a odvážte sa aj na náročnejšie výlety vďaka E-biku, s ktorým sa dostanete aj na vrch Malinné bez väčšej námahy! Požičovňu nájdete hneď vedľa hlavnej pokladne v budove údolnej stanice v Hrabove.

Počas sezóny si rezervujte káry, kolobežky, E-bike na konkrétny dátum a čas! Zavolajte na +421 915 873 677 alebo pošlite rezerváciu e-mailom na: malinobrdorental@skipark.sk.

CYKLOTRASY

1. Čutkovská dolina cez Vtáčnik

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

2. Podsuchá cez Smrekovicu

Trasa vychádza z Hrabova na Vtáčnik cez Nižné Šiprúnske sedlo na Smrekovicu nasleduje zjazd na Podsuchú.

3. Smrekovica z Podsuchej

Trasa ide po asfaltovej ceste na Smrekovicu a končí pri Vojenskej zotavovni.

4. Smrekovica z Podsuchej (cez Škutovky)

Trasa vychádza z Podsuchej na 2 km odbáča smerorom na Škutovky a potom ďalej zvážnicou na 5 km na Smrekovicu a po asfalte až k Vojenskej zotavovni.

5. Čutkovská dolina

Trasa vychádza v Hrabove a končí v Čutkove

6. Ľubochňa z Čutkova popod Tlstú horu

Trasa vychádza z Čutkova popod Tlstú horu do Ľubochne naspäť cez Švošov a Hrboltovú do Hrabova

7. Ľubochňa – Ružomberok (Hrabovo)

Trasa začína a končí v Ružomberku (Hrabovo)

8. Vlkolínec popri Krkavej skale

Trasa začína v Hrabova, pokračuje cez Kalváriu ku začiatku Cyklokorytničky odtiaľ popod Gejdák popri Krkavej skale na Vlkolínec.

9. Vlkolínsky okruh (popod Šiprúň)

Trasa začína v Hrabove, potom cez Kalváriu do Vlkolínca cez Suché Hrabovo, a ďalej popri Kozej farme cyklotrasou na Jazierce a späť do Vlkolínca.

10. Korytnica – kúpele cez Podsuchú

Trasa vychádza z Hrabova cez Kalváriu na Vtáčnik, potom do Čutkovskej doliny a späť do Hrabova

TURISTIKA

Odporúčame Vám nasledovné turistické trasy:
1. Hrabovo – Kalvária – Vlčia skala – Sidorovo (1099 m) – Vlkolínec – Suché Hrabovo – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 412 m
 • zaujímavosti: Vlkolínec – drevená obec zapísaná v zozname UNESCO

2. Hrabovo – Kalvária – okruh okolo Sidorova – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3 hod., 11 km
 • prevýšenie: 324 m

3. Hrabovo – Šimunovo – Malinô Brdo (1209 m.n.m.) – Vtáčnik – Suché Hrabovo – Kalvária – Hrabovo

 • časová náročnosť: 3,5 hod., 12 km
 • prevýšenie: 698 m

4. Hrabovo – Kalvária – Suché Hrabovo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Janošíkova kolkáreň – Smrekovica ( 1478 m.n.m.) – Podsuchá

 • časová náročnosť: 6 hod., 23 km
 • prevýšenie: 938 m
 • zaujímavosti: Smrekovica – rekeračné stredisko (zotavovňa), Janošíkova kolkáreň – národná prírodná rezervácia

5. Hrabovo – Kalvária – Malinô Brdo – Vtáčnik – Šiprúnske sedlo – Maďarovo (1331 mn.m.) – sedlo pod Tlstou horou – Čutková dolina

 • časová náročnosť: 5 hod., 20 km
 • prevýšenie: 791 m
ZÁHADY LESA – RODINNÁ HRA V PRÍRODE

Ak neviete ako deti vytiahnuť do prírody a zároveň ich plnohodnotne zabaviť máme pre vás skvelý tip na celodenný výlet s rodinnou hrou „Záhady lesa“. K detskému lístku na výlet lanovkou  dostanete brožúrku, ktorá slúži ako sprievodca a zároveň zabávač strediska. Brožúrka vás bude sprevádzať po krásnych miestach strediska, ktoré by bola škoda obísť. Na týchto záhadných miestach budú umiestnené drevené sochy s tematikou lesných zvierat. Po splnení úloh deti dostanú odmenu, ktorá ich poteší.

BUGINY A SKÁKACÍ HRAD PRE DETI

Novinkou sú elektrické buginy a skákací hrad pri Aprés-ski. Na Maline Brde nájdete počas letných prázdnin terénnu dráhu s elektrickými buginami pre deti, z ktorých sa stanú malí šoféri a jazdci, ktorí sa môžu vyblázniť do sýtosti. Alebo sa môžu aj tí najmenší vyšalieť na skákacom hrade so šmýkačkou  zatiaľ čo rodičia si vychutnajú osviežujúci drink či kávičku na terase.

TERÉNNE KOLOBEŽKY A HORSKÉ KÁRY

Pri návšteve strediska netreba zabudnúť na adrenalínovú jazdu terénnou kolobežkou alebo horskou károu po trase dlhej 4,5 kilometra priamo z výstupu lanovky až do Hrabova. Cesta trvá cca 20 minút, počas ktorej si užijete zábavu a jazdu nádhernou prírodou po asfaltovej ceste. Ak máte dostatok času zaujímavou možnosťou je zapožičanie e-bikov, s ktorými zažijete bez námahy cyklopotulky po okolí.

TIPY NA VÝLET

Medzi vyhľadávané nenáročné turistické trasy patrí náučný lesný chodník Medvedia cesta, na ktorom sa z informatívnych tabúľ dozviete zaujímavosti o medveďovi hnedom. Trasa má dĺžku 4,5 km a zvládnu ju aj tí najmenší. Ďalšou vyhľadávanou lokalitou je Vlkolínec, ktorý je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO. Je vzdialený len 40 minút od vrcholovej stanice lanovky a po ceste navštívite aj Minifarmu Sidorovo. Trasa je dlhá 2,4 km a vedie po turistickom chodníku. Iné typy na turistiku nájdete tu: https://skipark.sk/aktivity/bikepark/turistika/

AUTOKINO

Počas troch špeciálnych dátumov môžete zažiť letné premietanie filmu v autokine na parkovisku v Hrabove. Vymeňte gauč za auto a zažite filmové predstavenie priamo pod hviezdami. Ozvučenie priamo v aute a v spoločnosti akú chcete.

 

Plánovač Liptov