Domov Zimná dovolenka Lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská

Liptov je vďaka stredisku Jasná Nízke Tatry Mekkou slovenského lyžovania. Liptovské lyžiarske strediská ponúkajú široké možnosti pre lyžiarov všetkých schopností a lyžiarskych zručností.

Jasná Nízke Tatry je top horským lyžiarskym rezortom na Slovensku. Lyžuje sa tu na oboch stranách Chopku – z južnej horehronskej strany aj severnej liptovskej. Severná strana je z pohľadu množstva zjazdoviek väčšia. Lyžuje sa tu do výšky 2 004 m n. m. Na vrchole si lyžiari vychutnajú atraktívnu Rotundu, kde je okrem možnosti si oddýchnuť aj atraktívna reštaurácia, najvyššie položený rum bar a najmä najvyššie položený hotel Rotunda. Pobyt tu je doslova špeciálnym zážitkom, ktorý si určite treba niekedy dopriať. Na vrchol zo severnej strany vyváža lyžiarov Funitel – jedna z najmodernejších lanoviek, ktorá zvláda aj veľmi silný vietor. Chopok je totiž najveternejším miestom na Slovensku. Lyžiari tu majú k dispozícii viac ako 50 km zjazdoviek všetkých obťažností a na svoje si tu prídu veľmi dobrí lyžiari, stredne pokročilí a úplný začiatočníci. Lyžiarska škôlka má k dispozícii aj uzavretú arénu pre začiatočníkov, kde je výučba lyžovania hravá aj úplne bezpečná aj s využitím posuvného pásového vleku. Stredisko ponúka aj výborné terény pre free ride a skialpinisti majú v stredisku vyčlenené okrajové zóny zjazdoviek pre bezpečné šliapanie na lyžiach. Vďaka zasnežovaniu je tu garancia lyžovania až päť mesiacov v roku. Denne do strediska premávajú bezplatné skibusy.

Malinô Brdo je obľúbené rodinné stredisko doslova pár desiatok kilometrov od centra mesta Ružomberok. Ponúka široké a bezpečné zjazdovky. Lyžovanie s deťmi je tu výborné a cenovo dostupné. Navyše v stredisku platia aj výhodné zľavy cez Liptov Region Card na denné aj viacdenné skipasy. Región ponúka aj menšie lyžiarske strediská. Atraktívne je stredisko Opalisko neďaleko Liptovského Mikuláša v dedine Závažná Poruba. Je to malé stredisko, ale napriek tomu je tu aj sedačková lanovka a kvalitné zasnežovanie. Stredisko si obľúbili najmä rodiny s deťmi. Výhodná lyžovačka je tu aj vďaka zľavám cez Liptov Region Card. Okrem toho región ponúka lyžovačku aj v stredisku Žiarce v Pavčinej Lehote, v Žiarskej doline v stredisku Dolinky a iných strediskách.