Domov Útulňa Ramža

Útulňa Ramža

Útulňa Ramža (1 260 m n. m.) sa nachádza vo východnej časti Nízkych Tatier na červenej značke a je výhodným miestom nocľahu pre väčšinu turistov, ktorí zdolávajú hlavný hrebeň. Nájdete ju učupenú v lese pár metrov severne od chodníka, bez výhľadov do okolia.

Z chaty je možné ľahkým tempom dosiahnuť útulňu Andrejcová alebo západným smerom Chatu M. R. Štefánika pod Ďumbierom, prípadne aj Kamennú chatu pod Chopkom.

Chata horského štýlu je v prevádzke celoročne. Kapacita je cca 20 osôb. Nachádza sa tu jedna miestnosť s dvoma pričňami na spanie, police na odloženie batohov a piecka. Prične na spanie sú dve – dolná v tvare L a horná je pri zadnej stene. Podlaha je z udupanej hliny.

Nachádza sa tu jedna miestnosť s dvoma pričňami na spanie, police na odloženie batohov a piecka. Prične na spanie sú dve – dolná v tvare L a horná je pri zadnej stene. Podlaha je z udupanej hliny.

V okolí útulne sa nachádza prameň (asi 100 metrov západne od chaty). Tak isto tu nájdete vonkajšie ohnisko, suchý záchod (latrína), malý kontajner na odpad.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov