Domov Bežecké lyžovanie Trasa na Háji Nicovô

Trasa na Háji Nicovô

Háj Nicovô, Liptovský Mikuláš
Typ: Bežkárska trasa
Náročnosť: 2 - ľahká
Dĺžka trasy: 1.7 km
Stúpanie: 33 m
Klesanie: 33 m
Trvanie: -1 h
Najnižší bod: 715 m
Najvyšší bod: 747 m
GPX

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Západné Tatry

Východisko:

Háj, Nicovô

navigovať
Koniec trasy:

Rázcestie Háj Nicovô - Smrečany

navigovať

Znovuotvorenie lyžiarskeho strediska Podbreziny so sebou prináša možnosť úpravy tratí na Háji s podporou snežného pásového vozidla (ratraku) a umelého zasnežovania.

V prípade výnimočných snehových podmienok je možná úprava trasy z Hája až do Žiarskej doliny. Prepojením týchto dvoch oblastí bežeckého lyžovania môže vzniknúť trasa dlhá až 12 km v jednom smere, s predĺžením na Žiarsku chatu ešte o 5 km viac.

Plánovaná trasa začína pri parkovisku na Háji – Nicovom a tiahne sa smerom k hornej stanici lyžiarskeho vleku. Tu sa trasa otáča a pozvoľným klesaním nás dostane do blízkosti križovatky na Smrečany. Odtiaľ trasa opäť stúpa v línií cesty generála Kunu k hlavnému parkovisku.

Trasa ponúka nádherné výhľady na Liptovskú kotlinu. Len pár metrov od hornej stanice lyžiarskeho vleku sa nachádza pamätník obetiam bojov počas 2. svetovej vojny. Bežkovanie na Háji umožňuje spojiť šport s poznávaním histórie nášho územia. Úpravu trasy zabezpečuje Združenie športových klubov Jasná LM za podpory mesta Liptovský Mikuláš.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Plánovač Liptov