Domov Bežecké lyžovanie Športový okruh v areáli Jasná Zadné vody

Športový okruh v areáli Jasná Zadné vody

Typ: Pre rodiny s deťmi, Bežkárska trasa
Náročnosť: 3 - stredne ťažká
Dĺžka trasy: 2.3 km
Stúpanie: 115 m
Klesanie: 115 m
Trvanie: 1 h
Najnižší bod: 1235 m
Najvyšší bod: 1165 m
Zobraziť výškový profil
GPX

Podrobný popis trasy:

Oblasť:

Nízke Tatry

Východisko:

Hotel Sorea Marmot

navigovať
Koniec trasy:

Hotel Sorea Marmot

navigovať

Jasná je v ostatných desaťročiach známa svojimi možnosťami pre zjazdové lyžovanie. V minulosti to však nebolo až tak jednostranné. Mnohí z nás netušia, že v Demänovskej doline sa okrem zjazdových tratí budovali aj bežecké pretekárske trate s parametrami na medzinárodné preteky. V pláne bol aj rozsiahlejší aj športový areál so

skokanskými mostíkmi z čoho nakoniec pre nesúhlas ochranárov zišlo. Bežkovanie sa na dlhé roky v Jasnej utlmilo. Posun nastal nedávno, kedy sa popri výstavbe zasnežovacích nádrží v lokalite Zadné Vody upravili terény aj pre úpravu tratí na bežky.

Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Vzhľadom na nadmorskú výšku nad 1 200m n.m. predpokladáme relatívne vysokú garanciu dostatku snehu a tým aj využiteľnosť pripravených trás. O stopy sa stará lyžiarske stredisko Jasná, čím zvyšuje spektrum služieb ponúkaných návštevníkom.

Odporúčaný nástup na bežkárske trasy s parkovaním je na ceste oproti Hotelu Sorea Marmot. Aj keď niektoré zákruty preveria techniku bežkovania sú to trasy vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Vyskúšajte aj iné okruhy v areáli Jasná Zadné vody:

Turistický okruh

viac informácií TU

Chaletová spojka

Trasa pre prístup k okruhom z lokality Otupné ponad chalety TMR. K začiatku spojky sa dá dostať po zjazdových trasách, ktoré nie sú v ich spodných dojazdových častiach príliš strmé. Zaujímavosťou je zima 2020, kedy boli počas lockdownu natiahnuté stopy aj po zjazdovkách Biela Púť, Lutonského traverze a spodnej časti zjazdovky Chaletová. Práve tieto zjazdovky môžu poslúžiť bežkárom ako prístup k okruhom.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Plánovač Liptov