Domov Zoznam regionálnych produktov Špajza Liptovské droby a šialence

Liptovské droby a šialence

od 5.00€
1 kg
Chránené zemepisné označenie

V roku 2021 boli Liptovské droby zaregistrované do systému kvality Európskej Únie ako potravina s Chráneným zemepisným označením (CHZO).

Liptovské drobytradičným druhom jaterníc so zemiakovou náplňou, ktoré sa vyrábajú starou remeselnou metódou na území Liptova. Pozostávajú z jedinečnej korenenej zemiakovej zmesi so škvarkami, cibuľkou a cesnakom, ktorá je plnená do bravčových alebo hovädzích čriev. Nájdete ich v ponukách dobrých reštaurácií ako aj vo vybraných obchodoch a tak si ich viete pohodlne a jednoducho pripraviť aj doma, kedykoľvek na ne dostanete chuť.

Zloženie: zemiaky, bravčová slanina, bravčová masť, cibuľa, majorán, čierne korenie, soľ, cesnak, hovädzie alebo bravčové črevá, krupicová múka.

Aj vo verzii bezlepkové.

Kde kúpiť:

​Môžete ich taktiež ochutnať vo vybraných prevádzkach: Bašta Ondrej, Bernard Pub Maladinovo, Kozí vŕšok, Liptovská Izba, Reštaurácia MAYTEX, Wellness Hotel Chopok.

V prípade záujmu vieme zabezpečiť odber priamo v prevádzke na našej adrese Beňadiková 79, 032 04 Liptovský Ondrej.

O Tkáčovcoch

Rodinná firma Štefan Tkáč GURMÁN je regionálny výrobca tradičnej Liptovskej špeciality – Liptovských drobov CHZO a liptovských šialencov. Tradícia firmy sa datuje už od roku 1965. Zárukou kvality sú poctivo vybrané liptovské a slovenské suroviny o čom svedčí aj fakt, že výrobca je držiteľom značky kvality SK a Chráneného zemepisného označenia.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Plánovač Liptov