Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie Festival Rozhybkosti 2022
Toto podujatie sa už skončilo

Festival Rozhybkosti 2022

Najprv spoznaj rodisko, až tak San Francisco!

Zažite folklór inak, ako ste doteraz boli zvyknutí. Na festivale tanečných domov Rozhybkosti vo Východnej nemusíte sedieť v hľadisku. Práve naopak! Môžete výjsť na javisko a spolu s našimi lektromi sa slovenské tance, piesne alebo remeslá naučiť.

Čo sú to tanečné domy
Tanečný dom má za cieľ zotrieť hranice medzi scénou a divákmi a vrátiť tanečný a hudobný folklór späť medzi obyčajných ľudí tak ako to bolo prirodzenou súčasťou bežného života našich predkov. Je to model vyučovania folklórneho tanca a hudby, ktorý kombinuje tradičné formy tanca a hudby s modernými pedagogickými a akademickými metódami. Účastníci tanečného domu získavajú znalosti od skúsených pedagógov alebo nositeľov tradícií, pomocou výuky a zároveň priamym pozorovaním a imitovaním.

Kto vás bude učiť
Lektormi festivalu Rozhybkosti sú etnológovia, etnochoreológovia, pedagógovia ľudového tanca a folklóru, absolventi VŠMU alebo Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre a dlhoroční folklóristi – Katarína Babčáková, Linda Luptáková, Peter Vajda, Marek Sabol, Michal Noga, Jana Ambrózová, Dominik Jurčo, Lukáš Jurčo a ďalší.

Čo sa môžete naučiť
Na festivale sa počas 4 dní môžete zapojiť do rôzných dielní, ktoré prebiehajú od rána do večera. Pre úplných laikov sú pripravené tanečné dielne pre začiatočníkov, pre pokročilejších folklóristov tanečné dielne pre pokročilých. Dôležitou súčasťou festivalu sú dielne SPEVU pre začiatočníkov a pokročilých, HUDOBNÉ dielne pre už hrajúcich hudobníkov a REMESELNÉ dielne pre všetkých návštevníkov.

Program pre deti
Vezmite aj svoje DETI! Kým sa vy budete učiť o deti sa postarajú profesionálny animátori a lektori. Aj v tomto roku pre nich pripravujeme celodenné programy. Vy si užijete skvelé kurzy a poriadne sa rozhýbete a o deti sa v tom čase budú starať inštruktori na tanečných a pohybových aktivitách.

Ďalší program
Okrem dielní je pre návštevníkov pripravený aj doplnkový program – ranné kosenie trávy, lekcie zdravého dýchania s Tinou Penxovou, kurz prvej pomoci, burza krojov a kino archív. Po celodennom učení sa môžu návštevníci tešiť tiež na večernú exhibícu lektorov, koncert, tancovačku a vatru. Zábava trvá zvyčajne až do rána bieleho.

POZOR!

Možnosť zakúpenia permanentky alebo jednodňového lístka!

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Plánovač Liptov