Domov Kalendár podujatí Voda Enviro deň 2023
Toto podujatie sa už skončilo

Enviro deň 2023

Leto sa blíži, príroda nás potrebuje. Vyčistime brehy liptovského mora – Liptovskej Mary.

9. ročník podujatia Envirodeň na Liptove sa uskutoční vo štvrtok  13. apríla 2023. Vopred ďakujeme za každú pomocnú ruku a záujem pomôcť.

PROGRAM:

Čas: 8:30

Miesto: miesto čistenia bude stanovené dopredu

Free bus: doprava autobusom z L. Mikuláša okolo Liptovskej Mary a späť

Čo si vziať: oblečenie a obuv vhodný na prácu v teréne a pitný režim

Čo dostanete na mieste: vrecia na odpadky, jednorazové rukavice a po práci guláš a kofola na Kolibe Gréta (11:30-13:30)

Na každom mieste čistenia bude Stráž prírody, ktorá vám odovzdá vrecia a rukavice a bude koordinovať zber odpadkov a ich umiestenie po skončení na vhodné miesto, aby odvoz prebehol hladko. Zber bude realizovaný do separovaných vriec – plast, sklo, komunál.

V prípade, že nemáte možnosť prísť vo štvrtok, je možno čistenie vykonať aj následne, ale už len individuálne, lebo vyzbieraný odpad bude hneď v piatok 14. apríla odvezený. Ak teda budeme čistiť brehy priehrady neskôr, tak musíte odpad zobrať so sebou, lebo kopy vriec zo štvrtkového zberu budú v piatok odvezené.

Ďakujeme každej ruke, ktorá pomôže, aby bol Liptov o čosi krajší a pripravený na vaše zážitky v prírode aj pri vode.

Dovoľte nám upozorniť Vás, že priebeh podujatia bude dokumentovaný a môže byť použitý na propagačné účely. Budú sa vyhotovovať fotografie, audiovizuálne, či iné záznamy, ktoré Vás môžu zaznamenať. V prípade, ak si neželáte byť zaznamenaný, prosím nezúčastňujte sa spoločných fotení, ak je to možné vyhnite sa priestoru, kde sa vyhotovujú fotografie, audiovizuálny, či iný záznam a označte sa nálepkou „NO PHOTO“, ktorú nájdete v autobuse, alebo na Kolibe Gréta, aby sa predišlo  zaznamenávaniu Vašej osoby, alebo ďalšiemu spracúvaniu Vašich osobných údajov na fotografiách, audiovizuálnych, či iných záznamoch. Doplňujúce informácie o spracúvaní osobných údajov sú dostupné na https://www.visitliptov.sk/gdpr/

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Plánovač Liptov