Domov Rodiny s deťmi

Zábava pre malých aj veľkých! To je detský kútik Tulioladia v Ružomberku. Kaviareň, oslavy, trampolíny, kino, bábkové divadlo a veľa zábavy.

Plánujete oslavu narodenín pre vašich najmenších ? Tu vám pomôžu s realizáciou oslavy priamo v detskom kútiku Tuliolandia.

TrickLandia – galéria trick-artu a optických ilúzií – je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Obsahujú trick-artové obrazy, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

Hrajme sa s rozumom

Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde na ploche 500 m2 nájdete množstvo hier a atrakcií, naučíte sa dopravné predpisy, vyskúšate si rôzne hračky. Aj ich obchodík je zameraný na netradičné hračky, vďaka ktorým sa deti aj dospelí dokážu hrať nie len zábavne, ale aj s rozumom. V Dobrej Hračke zastávajú názor, že hračky, ktoré predávajú vedia najlepšie priblížiť na základe osobnej skúsenosti a preto ich tam aj sami testujú a hrajú sa s nimi.

Plocha 600 m2, moderné technológie a tradične aj novinky – interaktívnu stenu a podlahu, chrobáčika, prehliadku štítov. Pokračuje výstava „Dialóg s planétou“ od cestovateľa a dokumentaristu Pavla Barabáša, ako aj virtuálna prehliadka neprístupných siení jaskyne Domica. Doplnkové výstavy:

Príďte si užiť deň plný zábavy. Vo FUNCENTER pri Demänová rezort nájdete atrakcie pre najmenších, ale na svoje si prídu aj dospeláci. Najväčšie 3D bludisko na Slovensku, minizipline, lezecká stena, XXL trampolíny, bungee trampolíny či skákací hrad. Okrem toho, súčasťou centra je bikepark s takmer 4,5km trajlov v výhľadom na Demänová Rezort a Liptov samotný. Trasy majú rôznu obtiažnosť a sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Demänová rezort ponúka mnoho zábavy a skvelých možností aj pre tých najmenších. Veľký areál plný preliezačiek, hojdačiek a ihrísk pre vaše ratolesti, sa nachádza priamo pred reštauráciou Pinus. Kids zóna ma skutočne bohaté vybavenie, aby si prišli na svoje či už drobci, alebo skorí tínedžeri.

O zábavu sa postarajú šmýkačky, hojdačky a preliezačky. Vyblázniť sa môžete aj na veľkej trampolíne, ktorá ma 6 skákacích plôch. Vy si v pokoji budete môcť vychutnávať kávu na terase blízkej reštaurácie, zatiaľ čo Vaše deti sa budú bezpečne hrať – hojdačka je doplnená bezpečnou dopadovou plochou a taktiež trampolína má najmodernejšie bezpečnostné prvky.

Všetky preliezačky, hojdačky a šmýkačky sú zhotovené z kvalitnej kovovej alebo drevenej konštrukcie, niektoré preliezačky sú pre väčšiu zábavu z lán. Deti môžu šantiť aj na zábavnom nafukovacom hrade, ktorý hýri farbami a vyčarí úsmev malým i veľkým. Skvelú jazdu môžete zažiť až na sedem metrovej šmýkačke.

Nájdete tu aj vtipnú atrakciu Bumper Ball. Deti sa v nej môžu bezcieľne blázniť alebo si dať aj skutočný futbalový zápas. Pobaví ich jedno aj druhé, pretože budú vo veľkej nafukovacej guli, voľné budú mať iba nohy a pri snahe utekať či kopať do lopty je táto atrakcia skutočne zdrojom smiechu.

V Kids zóne sa nachádzajú až tri ihriská, dve z nich sú prioritne určené pre loptové športy. Využiť môžete futbalové alebo basketbalové ihrisko. Pre pravých fitness nadšencov Kids zóna ponúka Fitness ihrisko.

V lete 2023 pribudli do FUN centra nové atrakcie. Deti sa môžu zabaviť na tubingových kolesách, rozprávkových kolotočoch alebo sa previezť vláčikom Demänovský express. Nové atrakcie sú spoplatnené.

Toto všetko si vychutnáte v nádhernom prostredí obklopení tatranskými štítmi. Atmosféru krásne dotvára prírodne nadizajnované jazierko, okolo ktorého sa Kids zóna tiahne. Ideálne riešenie pre osvieženie po poriadnom bláznení. Krása tatranskej prírody je tiež citeľná vo všetkých chatách a apartmánoch, v ktorých sa klienti môžu ubytovať. Chaty a apartmány sú zhotovené z kvalitného masívneho dreva , čo ulahodí oku i duši.

čítať viac skryť

Obľúbený vláčik Korýtko bude premávať už 6. sezónu. Vlak odvezie všetkých cestujúcich s bicyklami aj kočíkmi zo železničnej stanice v Ružomberku na stanicu Zápalkáreň a späť každú sobotu a nedeľu počas letných prázdnin.

Využite jedinečnú možnosť previesť sa na historickom vlaku cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto trať tu existuje už 110 rokov a pôvodne spájala mesto Ružomberok s Kúpeľami Korytnica. Dnes vás táto jedinečná trať priblíži na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Zo stanice Zápalkáreň môžete pokračovať pešo alebo na bicykli a navštíviť farmu Gejdák (1,4 km), Vlkolínec (3,8 km), Minizoo pod Sidorovom (5 km), Malinô Brdo (6,5 km), Jazierce, Podsuchá, Smrekovica, Liptovská Osada – Gothal, Korytnica.

Vlak je pripravený na prevoz bicyklov.

Z Ružomberka vás na začiatok Cyklokorytničky (ul. Šoltésová – bývalá Zápalkáreň) dopraví každý víkend a sviatok počas leta historický VLAK KORÝTKO.

Legendárna železnica ožila po vyše štyridsiatich rokoch. Využite jedinečnú možnosť previezť sa po zachovanej trati (3 km) historickým motorákom M.131 a skombinujte výlet s cyklotúrou po trase zrušenej trate až do kúpeľov Korytnica alebo len s krátkou prechádzkou po okolí.

Počas leta budú prebiehať rôzne podujatia ako papierenský deň, veľmi obľúbený modelársky deň, počas ktorého bude možné vidieť aj ukážky starej vojenskej výzbroje a techniky. Na farmárskom dni sa návštevníci môžu tešiť na zvieratka z okolitých fariem. Letnú sezónu uzavrieme divadelným a folklórnym dňom. V druhej polovici leta sa na korytnickej železnici ukáže aj historický motorový vozeň M131 Hurvínek. Po jazde vláčikom si na stanici Zápalkáreň budú môcť návštevníci spraviť piknik a oddýchnuť v ústí revúckej doliny, či vybrať sa na výlet do okolia na Vlkolínec či Malino Brdo.

Cestovný poriadok

Odchody z Hlavnej stanice v Ružomberku (smer Zápalkáreň): 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod.
Odchody zo stanice Zápalkáreň (smer hlavná stanica): 09:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 a 18:30 hod.

Súčasťou vlaku je aj špeciálny vagón na prepravu bicyklov, pričom preprava bicyklov je zadarmo. V tomto vagóne je taktiež možná preprava detských kočíkov.

Vlak bude v prevádzke v týchto dňoch:
Júl 2023: 1., 2., 8., 9., 15., 16., 22., 23., 29., 30.
August 2023: 5., 6., 12., 13., 19., 20., 26., 27.
September 2023: 2., 3.

Cenník

Cena jednej jazdy:

 •  1,00€  dospelí
 • 0,50€ deti do 15 rokov, dôchodcovia, ZŤP, Liptov Region Card
 • deti do 3 rokov bezplatne

Cestovné lístky sa kupujú vo vlaku.

Stanica Zápalkáreň slúži ako miesto pre informácie. Cyklonadšenci si tu vedia zapožičať bicykle a elektro-bicykle, aby pokračovali po bývalej trati korytnickej železnice malebnou krajinou revúckej doliny a dostáť sa k Brankovskému vodopádu či do konečnej stanice Korytnica. Stanica Zápalkáreň so službami pre cyklistov bude v prevádzke každý deň od 1. júla 2023 do konca prázdnin, čiže do 3. septembra 2023.
Cez pracovné dni bude stanica otvorená od 14:00 do 20:00 hod. (v prípade nepriaznivého daždivého počasia bude stanica zatvorená)
V sobotu a nedeľu bude stanica otvorená od 09:00 do 20:00 hod.
Na stanici je možné zakúpiť si občerstvenie a požičať si bicykel alebo elektrobicykel.
Kontakt na Stanicu Zápalkáreň: 0948 262 514, e-mail: info@korytnickazeleznica.eu

Zároveň žiadame všetkých vodičov a chodcov, aby zvýšili ostražitosť na železničných priecestiach a v okolí koľajníc a rešpektovali svetelnú výstražnú signalizáciu a pokyny železničiarov. Predíde sa tak zbytočnému trúbeniu vlaku a nepríjemnostiam.

Obrovo je jedinečný svet obra Čutka v Čutkovskej doline pri Ružomberku. Detský zábavný areál ponúka v letnom období množstvo zábavy a atrakcií pre menšie, aj väčšie deti. Zábavný park je pomenovaný podľa obra Čutka, ktorý vraj býva v Čutkovskej doline a je posledným žijúcim obrom karpatského typu. Nachádzajú sa tu trampolíny, lanové prekážky, hojdačky, šmýkačky, či rôzne hry ako „Obor, nehnevaj sa“, a streľba lukom.

ČUTKOVA POSTEĽ

Tu si vždy večer po zotmení ľahnem a odpočívam. Niekedy len tak ležím a pozerám na krásne jagavé hviezdy na čiernej oblohe. Zurčiaci potôčik a šumiaci les ma uspávajú… Počas dňa, keď som vysoko v horách sa na mojej posteli môžete dosýta vyskákať. Nie že mi zamažete plachty alebo roztrháte periny. To by som sa nahneval! Tak sa pekne vyzujte a nevešajte sa na siete. 🙂

ČUTKOVE PASTELKYČUTKOVE PASTELKY

Minule, keď som si niečo kreslil, zafúkal Vietor tak silno, že mi vyfúkol všetky pastelky a vzal ich so sebou. Naozaj ma to nahnevalo, a tak som sa vybral Vietor hľadať. Našiel som ho sedieť na vrchu Čebrať. Pastelky mal so sebou a niečo kreslil. Keď som sa ho opýtal, prečo mi zobral moje pastelky, smutne sa na mňa pozrel a posťažoval sa mi, že on si tak rád kreslí, ale nemá vlastné pastelky… Napadlo ma, že pastelky zapichnem u seba doma v Čutkove do zeme tak, aby tuha smerovala do neba. Vietor môže hocikedy prísť s papierom a ako bude papier unášať, tak budú pastelky naň kresliť! Odvtedy vždy keď večer počujem čosi šuchotať, viem, že to si kamarát Vietor prišiel niečo nakresliť.

ČUTKOVA KOLÍSKA

Toto je moja najmilšia spomienka na moje detstvo. Keď som bol maličký, maminka ma tu kolísala a uspávala. Pamätám si ako mi spievala tú najkrajšiu uspávanku.

Spinkaj sladko, ty moje obriatko.

Čutko maličký náš,

veď ešte len 3 metre máš.

Ale keď spinkať budeš veľa,

vysoký budeš jak tá jedľa!

Dajte pozor, aby deti nespadli. Pre vás ľudí je to dosť vysoko, preto nenechávajte na kolíske deti bez dozoru!!!

OBROVA ŽINKA (ŠNÚRA NA PRÁDLO)

Z kolísky mám natiahnutú šnúru na sušenie môjho oblečenia. Môžete sa po nej spustiť dole z kolísky, len dajte pozor, aby ste nespadli! Dobre sa posaďte na gombík z mojich nohavíc a poriadne sa držte! Nikdy sa nechytajte samotnej šnúry na prádlo.

ČUTKOVE ZUBY

Kamaráti, tu vidíte moje mliečne zuby. Maminka mi ich odložila, keď mi vypadli. Však sú stále krásne biele! To aj vďaka vám, pretože mi ich každý deň umývate striekacími pištoľami čistou vodou z potôčika. Nezabúdajte si umývať aj svoje zuby každé ráno keď sa napapáte a každý večer pred spaním.

ČUTKOVA DÁMA

Aj vy ľudia hrávate dámu? Je to skvelá hra! Vždy ju hráme s bratrancom Shrekom, keď príde na návštevu. Hracie kamene sú dosť ťažké, tak si dámu vyskúšajte zahrať s rodičmi. Oni vám určite povedia ako na to. 🙂

ČUTKOVE HLAVOLAMY

Lámal som si hlavu keď som bol malý a rád si ju lámem aj teraz. A čo ty? Skús zložiť moju drevenú kocku z detstva. Keď sa ti to
podarí, môžeš do nej niečo ukryť a prekvapíš tak ďalšieho kamaráta, ktorý skúsi hlavolam poskladať po tebe. Alebo si postav niečo pekné z tangramu, je tam veľa pekný a aj jednoduchých obrázkov. Tak veľa šťastia! 🙂

ČUTKOV PRAK

Toto je môj prak, ktorým som triafal do šišiek na stromoch. Pýtajte si od mojich kamarátov v pásikavých tričkách guľu a skúste trafiť do môjho okna. Mám tam nejaké pavučiny, môžte mi ich tou guľou povymetať…

OBOR, NEHNEVAJ SA

Túto hru poznajú asi na celom svete. Medzi obrami je veľmi populárna, dokonca mávame aj majstrovstvá sveta v hre
Obor, nehnevaj sa! Hoci sa pri hre nemá nik hnevať, mali by ste vidieť, ako to vyzerá, keď to hrajú obri. Veď viete ako to chodí, keď vás niekto vyhodí tesne pred domčekom… 🙂

Zažite ten pravý farmársky zážitok!

Na našej bio-farme môžete nahliadnuť do prípravy krmiva pre naše kravy a ovečky. Farma Východná Vám umožní pozorovať naživo ako sa dojí mlieko, stretnúť sa s našimi kravami dospeláčkami. Ako aj navštíviť škôlku teliat, kde si môžete pohladkať teliatka, ktoré sa narodili práve dnes!

Dozviete sa, koľko krava žalúdkov a kto je na farme najsilnejším človekom. Tiež zistíte prečo naše kravy majú na farme kaderníctvo pedikúru, a prečo bývajú v hoteli.

Spoznajte zážitkovou formou proces chovu kráv a ovečiek na našej farme. Naučte sa viac o výrobe a spracovaní mlieka, ochutnajte tie najčerstvejšie syry ešte predtým, ako poputujú do obchodov, stretnite sa s farmárskymi zvieratami naživo!

Toto všetko na Vás čaká pri návšteve najvyššie položenej farmy v Liptove, kde naše kravy pozerajú na legendárny Kriváň! Ste pripravení zažiť návštevu, na ktorú vy a vaše deti nikdy nezabudnú.

Chcete vedieť, akú záračnú silu v sebe ukrývajú liečivé bylinky? Navštívte bylinkovú plantáž vo Východnej, kde vám ukážu, ako sa bilnky pestujú, zbierajú a následne spracovávajú na výrobu kvalitných čajov bez zbytočnej chémie. Okrem toho sa pri ochutnávke chutných čajov dozviete aj to, aký príbeh sa ukrýva za vznikom samotnej plantáže.

….

Prehliadky Farmy Východná trvajú cca 1 hodinu a 15 minút

Mimo letnej sezóny (september-jún) je nutné sa objednať na prehliadku minimálne 1 deň vopred, prípadne sa informovať o možnosti prehliadky v ten istý deň.

Pravidelné vstupy počas letnej sezóny (júl, august) sú o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00.
Na prehliadku je potrebné sa objednať online, prípadne telefonicky, alebo emailom.

Príďte zažiť svet prírody od podzemia postupne až do vysokých hôr do najmodernejšieho múzea svojho druhu na Slovensku. To je Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Počas interaktívnej prehliadky sa môžete pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať si plazenie v jaskyni. Prehliadku ukončite v rozhľadni múzea, z ktorej uvidíte dominanty mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum je členené na 2 expozície umiestnené na štyroch podlažiach, od suterénnych priestorov po podkrovie. Priestory v suteréne sú upravené pre expozíciu Kras a jaskyne Slovenska, ktorá predstavuje fenomén krasu vo všetkých súvislostiach. Prvé poschodie až podkrovie sú venované expozícii Chránená príroda Slovenska, ktorá približuje geo- a biodiverzitu života, ich ochranu, a tiež je venovaná problematike trvalej udržateľnosti..

Svet optických klamov

ILUSIA je fascinujúci svet optických klamov, ktoré podkopú dôveru vo vaše zmysly. Nechajte sa odfotiť na mesiaci aj na slávnom nástupišti 9¾, nachvíľu budete baletkou či Titanom Atlasom, stratíte sa u nás v nekonečne alebo v matrixe…. Toto a ešte omnoho viac ponúka ILUSIA. Umenie optických ilúzií a 3D malieb vám jednoducho vyrazí dych. V galérii ILUSIA nebudete veriť vlastným očiam. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá!

Park miniatúr vybraných slovenských kultúrnych pamiatok v mierke 1:25. Hrady, zámky, kostoly, zvonice, ale aj záhradná železnica v mierke G s piatimi traťami a viacerými vlakmi. Nájdete tu napríklad miniatúru Bojnického zámku, Vlkolínca či Skanzenu Walachia. To všetko pod holým nebom v príjemnom, upravenom lesoparku s lavičkami. Otvorené celoročne, 7 dní v týždni.

Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry.

Na návštevníkov parku čakajú tieto miniatúry:

 1. Bojnický zámok
 2. Hrad Strečno
 3. Starobylá radnica v Levoči
 4. Kaplnka sv. Michala v Košiciach
 5. Urbanova veža v Košiciach
 6. Drevený kostolík v Hervartove
 7. Drevený krytý most v Kluknave
 8. Zvonica v Kežmarku
 9. Zvonica v Spišskej Sobote
 10. Mauzóleum rodiny Migazzi Zlaté Moravce
 11. Kostol sv. Juraja Kostoľany pod Tríbečom
 12. Depo k železnici LGB
 13. Ľudová architektúra Tekov-Ihráč „rekonštrukcia“
 14. Ľudová architektúra Vlkolínec
 15. Brezno vodárenská veža
 16. Kostol sv. Jána Krstiteľa
 17. Evanjelický a. v. kostol
 18. Železničná stanica Červená Skala
 19. Skanzen Walachia
 20. Záhradná železnica

Modely sú skutočne vernými kópiami a použité sú autentické materiály. Ten najväčší je Bojnický zámok, zároveň je a najnáročnejším, keďže sa na ňom pracovalo až 5 600 hodín. Najťažším modelom je 620 kilogramov vážiaci hrad Strečno.

K aktuálnym modelom postupne pribudnú aj ďalšie. V príprave je napríklad železničná trať Červená Skala – Margecany, železničné stanice Margecany, Dobšinská ľadová jaskyňa, Červená skala, Chramošský viadukt aj Bratislavský hrad.

Ak máte radi aktívnu dovolenku s rodinou a deťmi navštívte Zábavný park Liptov, u nás nájdete presne to, čo hľadáte.

Zabavný park Liptov sa nachádza asi 5 km od centra mesta Liptovský Mikuláš – v časti Vitálišovce.

Športovo zábavný areál pod šírym nebom v podhodrí Západných Tatier, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Čaká tu na vás množstvo zábavných ale aj športovo-adrenalínových atrakcií. Okrem iného tu žije aj mnoho zvieratiek s ktorými sa deti môžu aj hrať.

Prežite výnimočné pocity vo vnútri obrovskej guli nazývanej zorbing alebo adrenalínovú jazdu na štvorkolkách. Najväčším lákadlom zábavného parku je paintballové ihrisko a štvorkolkové trate. Zažite odskakujúce kamienky spod kolies, naučte sa triky terénneho jazdca, prejdite zákrutu driftom a vychutnajte si nerovnosti dvíhajúce zo sedadla na offroad trati s dĺžkou 600 m.

Zatiaľ, čo sa o vaše malé ratolesti postará náš personál, vy môžete relaxovať pri chytaní rýb v našom rybníčku, alebo nájsť cestu z labyrintu v životnej veľkosti. Okrem týchto atrakcií sú pre návštevníkov pripravené zábavné hry a súťaže zamerané na všestranný rozvoj osobnosti a budovanie tímovej spolupráce. V zábavnom parku Liptov si prídu na svoje malí aj veľkí. Okrem iného tu deti nájdu detskú lanovú dráhu,nafukovacie atrakcie, rodeo býka, bludisko a iné atrakcie.

Plánovač Liptov