Domov Kde jesť a piť

Gril & Bar Motajka je skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú chutné jedlo v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny. V ponuke nájdete rôzne druhy grilovaných jedál, liptovských špecialít a jedál pre deti. Môžete si vybrať z rôznych druhov mäsa, syrov a zeleniny. Okrem toho tu nájdete aj zákusky a veľa druhov nápojov vrátane piva, vína, miešaných drinkov a nealkoholických nápojov. K dispozícii je aj vonkajšia terasa, kde si môžete vychutnať výhľad na priehradu a okolitú prírodu v Hrabovskej doline.

Zažite ako chutí pravá India – najvoňavejšie koreniny, pôvodné receptúry, tradičné jedlá, originálny chai a neskutočne chrumkavý indický chlieb.

Zavítajte do reštaurácie Safran, kde na vás čakajú skutočne špeciálne gastro zážitky. Vyskúšať môžete najtypickejšie jedlá indickej kuchyne a kuchári s personálom priamo z Indie vám ochotne poradia s výberom.

Šafran sa považuje za najdrahšiu koreninu na svete a rozšírená je práve v Indii. Vo fialovom kvete šafranu sú tri malé tyčinky sfarbené do oranžovo-červena, ktoré sa sušia špeciálnou technológiou. Táto rastlinka sa vo veľkom používa aj v Safrane. V jedlách ju môžete nielen cítiť v dokonalej chuti, ale aj vidieť v podobe výrazných farieb pokrmov.

Povinnou zástavkou každého cyklistu a turistu je jedinečný bufet u Bobra na móle rezortu MARINA LIPTOV. Okrem občerstvenia tu nájdete nezabudnuteľný oddychový bod na vašej ceste okolo Liptovskej Mary s výhľadom na okolité vrchy. Jedlá či nápoje si vychutnáte priamo na móle. Vám už ostáva len načerpať energiu z okolia a vychutnať si výhľad.

Po dobrom obede si oddýchnite na hladine Liptovskej Mary a využite možnosť zapožičať si lode a iné športové potreby. Ponuka požičovne Marina Liptov.

Vychutnajte si skvelé jedlá priamo na zjazdovke Biela Púť – v reštaurácii Hotela Jasná, ktorý nájdete ukrytý medzi stromami. Kuchyňa reštaurácie si zakladá na jednoduchosti jedál a kvalite a čerstvosti potravín. Útulný rodinný hotel vás očarí nielen reštauráciou, ale aj príjemnými izbami, junior suitou a intímnym wellness.

Familiya je moderná rodinná reštaurácia s jedinečným konceptom. Na jednom mieste nájdete Pizza Bar, Sushi Bar, tradičnú slovenskú kuchyňu, detskú zónu a priateľské animátorky. Piatky a víkendy u nás máte možnosť stretnúť maskotov v životnej veľkosti Mickey Mouse, Spiderman, Elzu. Detičky sa zabavia maľovaním na tvár a tancovaním s našimi maskotmi. Familiya je snom pre rodiny. Na Liptove nenájdete podobnú reštauráciu.

Kvalitné pivo Bernard z rodinného pivovaru a pestrú ponuku tradičných a originálnych jedál ponúka reštaurácia Bernard Pub Maladinovo. Vyskúšajte až 5 druhov čapovaného piva a pivných špeciálov, pochutiny k pivu či tradičné špeciality z tých najkvalitnejších surovín. Deti sa pritom vyšantia na detskom ihrisku alebo v detskom kútiku.

Reštaurácia ponúka možnosť usporadúvania rodinných osláv v salóniku s kapacitou 50 osôb. Nachádza sa priamo oproti vodnému parku Tatralandia a ponúka aj vonkajšiu terasu.

Ak chcete zažiť večer v príjemnej atmosfére rodinnej reštaurácie a vychutnať si dobré jedlo, s bohatým výberom slovenských a zahraničných vín, navštívte Reštauráciu Penziónu Drak v Demänovej. Reštaurácia sa špecializuje na prípravu jedál najmodernejšou technológiou varenia „sous-vide“. O to viac, produkty na prípravu jedál sú najmä slovenského pôvodu.

Reštaurácia

Príjemné štýlové prostredie reštaurácie, jedinečná srdečná atmosféra tvorenú ochotným, pozorným, prajným a diskrétnym odborným personálom príjemnou hudbou, horiacou sviečkou na stole a sálajúcim teplom z horiaceho ohňa v krbe.

Kulinárske špeciality pripravené podľa individuálnych želaní skúsenými kuchármi  s medzinárodnou praxou.

Kaviareň

Vynikajúce talianske espresso z kávy Lavazza, čerstvé dezerty, jedinečné destiláty v príjemnej atmosfére sálajúceho tepla z ohňa v krbe a starostlivo vybranej príjemnej tichej hudbe, s čerstvou dennou tlačou alebo obľúbenou knihou.

Wellness

Harmony Spa

 • Harmonizačná masáž Drak
 • Thajská masáž
 • Klasická masáž celotelová
 • Reflexná masáž chodidiel
 • Magnetoterapia

Wellness Spa

 • Saunovanie vo Fínskej saune
 • Parný bylinkový kúpeľ
 • Masážny vírivý bazén HotSpring

Koliba Fatranka je súčasťou areálu U dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Ponúka príjemné a jednoduché posedenie kde máte osobitnú možnosť ochutnať domáce remeselné pivá z Prvého Ružomberského pivovaru URSUS. K výnimočnému pivu z čutkovskej vody ponúkajú pivné syrové a mäsové špeciality a najmä domáce zemiakové podplamenníky, ktoré pečú priamo v kolibe.

URSUS, 1. ružomberský pivovar sa nachádza v malebnom prostredí Čutkovskej doliny, v centre dolného Liptova, mestskej časti Ružomberka. Vznikol na základoch úspešne sa rozvíjajúceho areálu „U dobrého pastiera“, ktorý už mnohé roky prináša v štýle tradičnej Liptovskej dediny, kulinárske či turistické zážitky domácim návštevníkom ako aj hosťom z ďaleka. Pivovar URSUS dopĺňa ponuku služieb areálu o pravé remeselné pivo varené so srdcom.

Precízne ladené drevené stavby v Čutkovskej doline a koncepčne vyberaný účel ich využitia vytvárajú príjemné prostredie pre oddych v duchu starej tradičnej drevenej dediny. Drevenice, kaplnku a humno dopĺňa studňa, prekryté ohnisko či prameň vody s drevenou strieškou a oproti na lúke sa pasú ovce.

Prehliadky remeselného pivovaru

Pivovar Ursus ponúka nahliadnuť do svojich útrob. Moderovaný sprievod vám poodhalí proces výroby tohto zlatého moku. Súčasťou prehliadky je degustácia aktuálne navarených pív.

 • Prehliadka je pre minimálne 3 osoby a maximálne 15 osôb.
 • V cene ochutnávka pív 3 x 0,3l piva na osobu.
 • Dĺžka prehliadky do 60 minút.
 • Cena: 75€ za prehliadku + 5€ za každú osobu.

Prezentácia je možná počas celého roka na objednávku. Rezervácia termínu a času po dohode s kontaktnou osobou prostredníctvom e-mailu prehliadky@pivovarusus.sk alebo telefonicky na čísle +421 917 980 151.

Strachan Family Jasná je hotel s reštauráciou priamo na zjazdovke Lúčky v stredisku Jasná Nízke Tatry. Užite si príjemné chvíle v hotelovej á la carte reštaurácii so špecialitami z ponuky v domácej atmosfére. Kvalita jedla je v hoteli Strachan Family Jasná absolútnou prioritou. Varia čerstvé jedlá z prírodných a zdravých surovín. V prípade pekného počasia je možné posedenie na terase v tulivakoch, s výhľadom na zjazdovky a prírodu strediska

Reštaurácia na svahu

Užite si príjemné chvíle v á la carte reštaurácii so špecialitami v domácej atmosfére. Kvalita jedla je ich absolútna priorita. Varia čerstvé jedlá z prírodných a zdravých surovín. Ak potrebujete špeciálnu diétu, pripravia Vám aj bezlepkové alebo bezlaktózové jedlá. A čo je najdôležitejšie, všetky jedlá sú pripravené s láskou.

Ak nám práve praje počasie, môžete využiť sedenie na terase v tulivakoch. V mrazivej zime oceníte posedenie v celkom novej reštaurácií či Apres ski s kapacitou až 120 miest.

Ubytovanie

V Hoteli Strachan Family Jasná PRIPRAVUJÚ 20 rodinných izieb, vhodných pre rodiny s deťmi, páry, ľudí hľadajúcich oddych, horských nadšencov, gurmánov, tradicionalistov a všetkých, ktorí majú radi moderné čisté tvary a vyžitie v prírode. Vyberte si svoje osobné malé kráľovstvo pre pobyt v Hoteli Strachan Family Jasná.

Hotel sa nachádza priamo na zjazdovke, preto prosíme – v zimnej sezóne mať pri príjazde k dispozícii snehové reťaze.

Štýlovo a lokálne

Preferujete, ak sa vám o raňajky, obed alebo večeru postará niekto iný, aby ste mohli celý deň stráviť relaxom na lyžiarskom svahu alebo na turistických chodníčkoch v lone Liptovskej prírody? Prichádzate unavený po celom dni a varenie je to posledné, čo vám napadne? PINUS Restaurant v Demänová Rezort to vyrieši za vás. Reštaurácia Pinus vás prekvapí svojimi chutnými, gastronomickými zážitkami a technologicky zaujímavou prípravou jedál josper grill z čerstvých a kvalitných surovín. 

Samotné menu je delené podľa poradia chodov. Nájdete tu predjedlá, polievky, hlavné jedlá, či už mäsité pokrmy, špeciality šéfkuchára, cestoviny alebo šaláty, dezerty a dokonca aj pizzu! Na svoje si príde každý. 

Pre návštevníkov preferujúcich slovenskú kuchyňu majú pripravené bryndzové halušky alebo šúľance s makom. A ak radi experimentujete, odporúčame vám ako predjedlo kačaciu pečeň s Portským vínom alebo krevety na bielom víne s curry a kokosovým mliekom. 

Štýlová, moderná a neodolateľná reštaurácia

Reštaurácia je zariadená v modernom štýle a ponúka vám príjemné posedenie v klimatizovanom interiéri alebo vonku, na najväčšej terase v liptovskom regióne. Z terasy máte príjemný výhľad na blízke BIO jazierko, v ktorom sa môžete počas horúcich letných dní aj okúpať. Či už si zvolíte interiér alebo veľkú terasu, na dotvorenie zážitku vás budú sprevádzať veľkoplošné obrazovky a príjemná, ambientná hudba znejúca z kvalitných reproduktorov. A nakoniec, ak prichádzate s rodinou a bojíte sa, že sa vaše deti budú nudiť, kým sa jedlá pripravia, môžete sa s nimi zahrať v neďalekom detskom kútiku.

Kongresová miestnosť a exteriérový veľkokapacitný stan ako súčasť reštaurácie

Okrem samotných priestorov reštaurácie, Pinus ponúka možnosť využitia kongresovej miestnosti a veľkokapacitného stanu. Kongresová miestnosť sa dá využiť na rôzne účely s rôznou kapacitou miest. Kongresová miestnosť je technicky plne vybavená a pokrytá silným WiFi pripojením, takže sa nemusíte obávať problémov s technikou alebo práce v online prostredí. Navyše, môžete využiť naše cateringové služby a výbornú lokalitu kongresovej miestnosti, ktorá je hneď vedľa Pinus reštaurácie. Jediné, čo musíte urobiť, je oznámiť nám počet hostí a účel, za akým si prajete miestnosť využiť. Radi vám pomôžeme s plánovaním a rozhodovaním.

Koliba Tri Studničky u Tomášovcov je štýlová rodinná slowfood reštaurácia obklopená prírodou s výhľadom na zurčiacu Demänovku. Okrem skvelého jedla z poctivých kvalitných surovín a domácich receptov ponúka vlastný kolibský pivný špeciál Pifko Ifka a kávu Caffe Zelený Štvorec. Priestor reštaurácie sa stal vyhľadávaným kultúrnym miestom. Pravidelne sa tu konajú koncerty popredných hudobníkov a často ide o veľmi známe mená, ktoré by ste v tak privátnom prostredí nečakali.

Hotel Svätojánsky kaštieľ z pôvodne renesančného objektu zo 17. storočia sa nachádza v malej historickej obci Liptovský Ján, ktorá dostala do vienka mimoriadne krásnu prírodu s najkrajšou dolinou v Nízkych Tatrách. Hotelová reštaurácia vám okrem príjemného posedenia ponúka široký výber zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne. V pestrej ponuke si určite vyberiete jedlo, dezert alebo nápoj, ktoré ulahodia vašej chuti.

KAVIAREŇ

Zaspomínanie na retro časy so starými LP platňami Vám vedia ponúknuť v hotelovej kaviarni. Príjemná hudba, chutná kávička, čapované pivko „Bakalář“, drink pre skvelú náladu, nealko i zmrzlinky to všetko pre Vás pripravia vždy ochotní čašníci.

LETNÁ TERASA

Keď neprší a nemrzne môžete si posedieť na letnej terase pod starými gaštanmi a borovicami z čias dávno minulých. Pri letnej terase nájdete aj malé rozptýlenie pre Vaše ratolesti a Vy si vychutnáte nerušený oddych i relax v príjemnom a zelenom prostredí.

 

Pre tých, ktorí hľadajú zastavenie v dnešnom hektickom živote, je reštaurácia McDonald‘s Liptovský Mikuláš príjemnou oázou pokoja. Prináša príjemný zážitok a ponúka prvotriednu kvalitnú kávu a chutné menu za priaznivé ceny. Prevažnú časť ponuky tvoria rozličné burgery, najtypickejším produktom je Big Mac. Avšak, môžete tu nájsť aj vegetariánske varianty jedál. K tomu sa snažia produkovať jedlá udržateľne, šetrne k životnému prostrediu a zodpovedne k zamestnancom.

Najväčšia tradičná koliba Strachanovka na Liptove, nachádzajúca sa na začiatku Jánskej doliny v Liptovskom Jáne. Zažite spoločne s rodinou a priateľmi fantastické kulinárske dobrodružstvo a užite si pokoj a pohodu v prostredí Nízkych Tatier.

Dominantou koliby je Slovenská reštaurácia na prízemí vo folklórnom štýle, priestranná letná terasa a príjemná obsluha, kde každý piatok hrá živá ľudová hudba. Reštaurácia v ľudovom duchu a príjemnou obsluhou v krojoch ponúka typickú slovenskú kuchyňu obohatenú o liptovské špeciality ako aj zdravú stravu. Halušky od Maťka a Kubka alebo Veveričkine palacinky potešia každé detské bruško.

Po náročných aktivitách zavítajte do našej reštaurácie. Na jedlách pripravovaných zo slovenských surovín si prídu na svoje aj tí najväčší labužníci. Tradičné pečené kolená, rebrá, bryndzové halušky, strapačky či pstruh pripravený na grile.

Vaše detičky budú nadšené z nášho výberu Detských jedál. Halušky od Maťka a Kubka alebo palacinka od Macka Uška poteší každé detské bruško. Pre tých najmenších máme k dispozícii detské stoličky. Počas krásnych letných dní si môžete svoje jedlo vychutnať na slnkom zaliatej terase.

Po návšteve koliby Strachanovka sa môžete zastaviť napríklad v Minislovensku alebo v Stanišovskej jaskyni, či okúpať sa Jánskej kaďi.

Koliba Strachanovka

je ikonou Jánskej doliny. Svojím vzhľadom ideálne zapadá do priam rozprávkového prostredia okolitých hôr a kopcov. Vyrástla na zelenej lúke v júli 2007 a na jej výstavbu použili 760 kubíkov kvalitného smrekového dreva. Zaujímavosťou je, že kolibu museli stavať dvakrát. Najskôr na skúšku na štátnych majetkoch v Liptovskom Mikuláši a následne už naostro na mieste, kde stojí dodnes.

Jej majiteľ, Ján Strachan, nenechal nič na náhodu a pre šťastie dal do všetkých rohov a pod každý nosný stĺp zaliať peniaze. Vyzerá to tak, že tento ťah sa vyplatil a Strachanovka je dnes jedna z najobľúbenejších adries návštevníkov Jánskej doliny.

Reštaurácia MARINA je jedinečné miesto, ktoré pohladí všetky vaše zmysly.

Športovo-rekreačný rezort MARINA Liptov vás privíta výhľadom na Západné Tatry a Liptovskú Maru. Vaše chuťové poháriky si prídu na svoje vďaka poctivým jedlám, ktoré sú pripravované z domácich a čerstvých surovín, aby každá vaša návšteva bola pre vás zážitkom. Posedieť si môžete v jedinečnej reštaurácii alebo pri lahodnej káve na terase s očarujúcim výhľadom.

Po dobrom obede si oddýchnite na hladine Liptovskej Mary a využite možnosť zapožičať si lode a iné športové potreby. Ponuka požičovne Marina Liptov.

Hľadáte tradičné jedlo z domácej liptovskej kuchyne za prijateľnú cenu? Ponúkame Vám výnimočné posedenie v slovenskej drevenici s nádychom pokoja pri praskajúcom dreve v mohutnom kamennom ohnisku. To je Stará koliba. Starostlivosť o celkovú atmosféru pokoja a výborného jedla s potešením preberá náš ochotný personál, ktorý sa teší na Vašu návštevu.

Nezabudnite! Liptovské bryndzové špeciality a tradičné domáce jedlá sú u nás najlepšie v okolí. Po dobrom obede, či večeri, si doprajte prechádzku čarovnou dolinou k Čutkovskému jazierku. Po nej si doprajte hrejivý napoj na čerstvom vzduchu v pravom ovčom ruchu vonkajších terás našej koliby.

Široké drevené terasy koliby Vás vítajú nielen v letnom období, ale v ruchu teplej ovčej kožušiny, Vám ponúkajú príjemné posedenie aj v chladnejších dňoch roka. Využite osobité posedenie v štýlovom letnom altánku v areáli Koliby. Príďte si vychutnať vôňu pred Vami pečeného prasiatka, alebo si priamo v záhradke altánku pripravte pravý kotlíkový guľáš.

Personál Starej koliby, Vám podľa Vašej predstavy, pripraví všetko potrebné, pre organizáciu Vášho rodinného, priateľského pripadne firemného posedenia, pri kamennom ohnisku, v lone nádhernej Čutkovskej doliny.

Koliba Richtárka je najväčšia drevenica v areáli U dobrého pastiera v Čutkovskej doline. Disponuje priestrannou štýlovou reštauráciou, výnimočným detským kútikom, dobovou krčmou pre 45 ludí, veľkou vonkajšou terasou a banketovou miestnosťou. V objekte sa nachádza domáca pekáreň, predajňa domacich výrobkov a štýlový wellness a pivný kúpeľ. Ponúka tradičnú slovenskú kuchyňu, kde jedlá sú pripravované podľa regionálnych receptov starých mám. Richtárka je situovaná v areáli, ktorý pripomína tradičnú dedinu – drevenice, kaplnka, humno, studňa, prekryté ohnisko či prameň vody s drevenou strieškou, tradičné hospodárstvo s množstvom domácich zvierat a pasúce sa ovce na lúke.

Relax Hotel Sojka *** Malatíny je miesto dokonalého odpočinku, kde sa od prvého momentu cítite ako v inom svete. Komplex tradičných budov v upravenej záhrade, bezpečné miesto na hranie pre deti, reštaurácia, ako aj pokojné wellness s bazénom a saunami.

Reštaurácia je zariadená v štýle slovenskej koliby. Pozostáva z reštauračnej časti s kapacitou 90 ľudí, baru, zimnej záhrady a vonkajšej terasy s kapacitou 60 ľudí.

Kuchyňa varí z kvalitných surovín, nad ktorých výberom si dávame záležať. Ich ponuka je naozaj široká, nájdete tu tradičné slovenské jedlá, sezónne špeciálne menu a taktiež aj medzinárodné jedlá.

Ponuku pív majú naozaj pestrú, nájdete tu vyše 2% druhov, prevažne belgických pív, ktoré sú doplnené aj slovenskými.

Vínna karta ponúka prevažne kvalitné slovenské vína, ale svoje zastúpenie majú aj známe svetové vína. Pre skupiny, alebo firemné akcie Vám dvorný someliér rád pripraví vínnu degistáciu, vrátane „chuťoviek“ ako sabráž, či dekantácia.

Pre deti je k dispozícii detský kútik s hračkami a omaľovánkami a krásna záhrada plná atrakcií.

V reštaurácii nájdete turistické informácie, našu viac jazyčnú knižnicu a bezplatné wifi pripojenie.

Vnútorné reštauračné priestory sú nefajčiarske.

Rodiny

Príďte sa presvedčiť že aj rodinná dovolenka na Liptove v Sojka resort je pôžitkom nielen pre deti ale aj ich rodičov.

Pre našich detských hostí majú nasledovné vybavenie:

Reštaurácia

 • Detské stoličky
 • Detské menu
 • Detské ihrisko
 • Obľúbené rozprávky
 • Detský kútik

Sojka areál

 • Stolný tenis
 • Minigolf
 • Badminton
 • Detská mini tarzánia
 • Multifunkčné ihrisko

Sojka relax centrum

 • Detský bazén
 • Plienky do bazéna
 • Penové hračky do bazéna
 • Rukávniky, koleso, potápačske okuliare
 • Baby wellness v utorok a sobotu
 • Baby masáže

Recepcia

 • Drevené hračky
 • Tipy na výlety s deťmi
 • Omalovánky
 • Detské tričká, suveníry
 • Detský nočník
 • Detské redukcie
 • Detské postielky
 • Prebaľovacie pulty
 • Detské poistky do zásuvky
 • Bicykle s detskými sedačkami
 • Možnosť baby sittingu
 • Detské vaničky na kúpanie
Zábava

Sojka resort ponúka množstvo príležitostí pre aktívny aj pasívny oddych. Záleží len od vás, či sa svoj pobyt rozhodnete stráviť v príjemnom prostredí hotela, alebo vás osloví okolitá príroda a rozhodnete sa svoj voľný čas využiť aktívne. V Sojka resort si príde na svoje naozaj každý.

Multifunkčné ihrisko

 • prenájom multifunkčného ihriska
 • zapožičanie tenisovej rakety
 • zapožičanie lopty (futbal, basketbal, volejbal)
 • pingpongový set
 • minigolf

Zabavte sa s detskou hrou Honba za pokladom Sojky!

Vydajte sa s deťmi do sveta plného pokladov a dobrodružstva, ktoré skryl dobrodruh SOJKO v areáli celého resortu. Spoločne zažijete kopec zábavy a spoznáte miesta, kde SOJKO ukryl poklady.

Ku hre potrebujte mapu, ktorú dostanete v resorte, dobrú náladu a môžete sa vydať za dobrodružstvom!

viac informácií >>

Liptovar – remeselný pivovar a pivovarnícka reštaurácia si zakladá na kvalitných surovinách a poctivej príprave. Pivo varia klasickou technológiou s použitím surovín: sladu, kvalitnej vody z Demänovskej doliny, chmeľu a kvasníc, ktorého výsledkom je výlučne nepasterizované a nefiltrované pivo. V Liptovare si vychutnáte jedlá z čerstvých surovín, vyladené k poháru poctivého remeselného piva.

Naše pivo

Naše pivá sú vyrábané z pitnej vody z Demänovej, zo sladu plzenského typu a tiež špeciálnych sladov, z chmeľu a pivovarských kvasiniek. Technológiou je jednofázové kvasenie, kedy prebiehajú procesy kvasenia a zrenia v cylindrokónickom tanku. Nakoľko sa jedná o pivo nefiltrované a nepasterizované, nájdete v ňom typickú kvasničnú chuť a vôňu.

Beer Happy 11°

Pivo je vyrábané výlučne zo sladu plzenského typu chmeľu. Pivo kvasí pri 12 °C, je plnej chuti so strednou intenzitou horkosti a pri ležaní pri nízkych teplotách dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností. Nápoj má zlatožltú farbu a hustú penu, vôňu jemne sladovú, chmeľovú, zároveň ľahko citrusovú, trávovú. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná. Obsah alkoholu v pive je 4,5 % obj.

SeaBeer 11°

Ľahké, svieže pivo do horúcich letných dní. Vyznačuje sa slamovo žltou farbou, hustou penou a dobrou pitelnosťou. V chuti cítiť jemnú až strednú horkosť, ktorá sa prejaví hlavne na záver, a jemné citrusové príchute, ktoré sa naplno rozvíjajú až vo vôni – od grepu po jemné náznaky limetiek v pozadí. Obsah alkoholu 4 % obj.

Beer UP 12°

Ide o experiment – navarili sme vrchné kvasené pivo, ktoré je pivný oxymoron. Má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, rmutovanie ako ležiak. Typickú chuťovú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach, by ste v ňom hľadali síce márne, ale pivo je zato postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou českých a nemeckých odrôd chmeľu. Výsledkom je pivo na dennodenné pitie. Keď ho dopijete, budete si pýtať ďalšie. Obsah alkoholu 4,6 % obj.

RugBeer 13°

Tmavé vrchne kvasené pivo, typické, ako ho poznáte z Írska. Neskúšali sme napodobniť Guiness, ideme svojou cestou. Pivo je varené z jedného druhu sladu, praženého jačmeňa a nesladovaného jačmeňa. Vyznačuje sa praženými tónmi a jemným náznakom suchého doznievania v chuti. Chmeľová horkosť a chuť sú pri tomto štýle úplne v úzadí, takmer nebadateľné. Obsah alkoholu 4,7 % obj.

Propaganda 13°

Vrchne kvasené pivo, typické pre Anglicko. Naša EPA má tmavšiu oranžovokaramelovú farbu. V chuti sú karamelové tóny v úzadí a do popredia sa dostáva zemitosť, trávnatosť a jemná pikantnosť anglických odrôd chmeľov. Celkový dojem v závere podčiarkuje určitá kvasnicová esterovosť a príjemné stredne intenzívne horké doznievanie. Obsah alkoholu 5 % obj.

Beerverly 14°

Vrchne kvasené pivo, ktoré sa vyznačuje svetlo oranžovou farbou s jemnučkými karamelovými tónmi, výraznou horkosťou, no hlavne intenzívnou citrusovou chuťou a vôňou po amerických aromatických odrodách chmeľu, ktoré patria k najkrajším na svete. Obsah alkoholu 6 % obj.

Beer Force One 14°

Pri tomto pive sme chmeľom nešetrili. Ani výberom, ani kvalitou a ani kvantitou. Jeho intenzita vás sprevádza od samého začiatku až po úplný koniec. Po úvodnom horkom začiatku sa chute rozvinú do jemne korenisto grepových, opäť prechádzajú do horkého záveru s jemným píniovým nádychom a opäť nahorklým doznievaním. Beer Force One sme pre vás navarili priezračný, zlatistožltý, s obsahom alkoholu do 6 % obj.

Štýlová reštaurácia Koliba Gréta s krbom sa nachádza v nádhernej scenérii Západných Tatier priamo na brehu Liptovskej Mary, medzi Vodným parkom Tatralandia a Vodným parkom Bešeňová.

Tradičná liptovská kuchyňa starých materí podávaná v súlade s modernými technologickými postupmi

Reštaurácia spolupracuje s dodávateľmi výhradne zo Slovenska a dbá na čerstvosť a kvalitu vybraných surovín.

Tím pod vedením Antona Považského zostavuje sezónny jedálny lístok 4 krát do roka a to vždy podľa dostupnosti čerstvých surovín v danom ročnom období.

Reštaurácia disponuje:

Víno a ovocné destiláty

K dokonalosti a zladeniu chuti dobrého jedla patrí neodmysliteľne pohár kvalitného vína. V ich vinotéke nájdete vína od rôznych slovenských vinárov. Či už od majiteľov maličkých vinárstiev, až po značky známe aj za hranicami našej krajiny. Ochotný personál Vám vždy rád poradí s výberom toho najvhodnejšieho vína a ovocného destilátu k Vášmu jedlu.

Malá rodinná reštaurácia s príjemnou atmosférou a chutnou kuchyňou.

Reštaurácia Pizzéria Pávik sa nachádza na okraji centra mesta Liptovský Mikuláš, v tichej časti Nábrežie. Je to malá reštaurácia, ktorá dbá v prvom rade na kvalitu a spokojnosť zákazníkov. Ponúka kuchyňu z dobrých surovín, to znamená, že sú aj zdravé.

V mesiacoch, keď to počasie dovoľuje, je k dispozícii detské ihrisko s posedením a obsluhou a taktiež pekná letná záhrada, ktorá je pri horúcom počasí úpône tienená a kde si môžete vychutnať kvalitné jedlá a nápoje.

Pivný dom ponúka najväčší sortiment až 25 druhov čapovaného piva z rôznych remeselných, malých ale aj známych pivovarov zo Slovenska, Čiech a zahraničia. Autentickú atmosféru vytvorenú moderným a štýlovým prostredím obohacujú rôzne spoločenské podujatia, hudobné večery, vedomostné kvízy ako aj rôzne tematické večierky

História Krčmy Váh, nachádzajúcej sa v časti Vrbica patrí medzi najstaršie v Liptovskom Mikuláši. Tento podnik má takmer 100 ročnú históriu kedy na tomto mieste bolo prvé pohostinstvo s názvom Krčma Váh. V rokoch 2015 a 2016 prebehla rozsiahla rekonštrukcia celého podniku a to najmä interiéru. Vybudovala sa špičková výčapná technológia, ktorá je dodnes jednou z najkvalitnejších a najmodernejších. Krčma Váh disponuje starou pivnicou v podzemí kde sa skladuje pivo v stabilnej teplote a aj to prispieva ku kvalite všetkých čapovaných pív. 

V roku 2022 pribudla ku Krčme Váh moderná prístavba ponúkajúca nadčasové prostredie pre posedenie priateľov, rodiny ako aj pre organizáciu rôznych spoločenských podujatí až s kapacitou 100 osôb. 

Central Perk – čajovňa / kaviareň / shisha

Čajovňa / kaviareň / shisha bar Central Perk v centre Liptovského Mikuláša vám na zahriatie v zime ponúka širokú škálu kvalitných sypaných čajov, výbornú kávičku, pivo z remeselných pivovarov a originálne aj zaujímavé miešané drinky. Vyznávači vodných fajok si prídu na svoje vďaka veľkému výberu kvalitných príchutí. Toto všetko si vychutnajte v príjemnom a štýlovom prostredí na pohodlných pohovkách a každý štvrtok večer aj v spoločnosti rôznorodých hudobných štýlov v podaní lokálnych umelcov.

Zažite chuť Liptova

Vychýrená a oceňovaná gastronómia hotela si zakladá na čerstvosti, sezónnosti, kvalitných surovinách a slovenskej tradícii. O to, aby zo slovenskej kuchyne vzniklo umelecké dielo na tanieri, sa postará talentovaný Peter Bracho a jeho tím, ktorý tu pôsobí ako šéfkuchár už viac ako 5 rokov. Je držiteľom ocenení Majster kuchár SR 2016/2017 a víťaz piateho ročníka Interregional Culinary Cup of European Regions 2019. V minulosti varil vo Viedni, v Nemecku, v reštaurácii michelinského šéfkuchára Pavla Pospíšila či u Jaroslava Žideka. Tiež sa angažoval na rozbehnutí reštaurácie Warhol’s Bar & Bistro na EXPO 2020 v Dubaji – v Slovenskom pavilóne.

Počas teplých dní sa usaďte na slnečnej terase s nádherným výhľadom na areál hotela a okolité kopce Nízkych Tatier za zvuku zurčiaceho potoka Štiavnica a spevu vtákov. Vychutnajte si osviežujúcu limonádu z domácich sirupov alebo vychladené pivo zo štiavnického pivovaru ERB.

Počas zimných mesiacov si v pohodlných kreslách Lobby baru spolu s priateľmi vychutnajte rodinnú a pohodovú atmosféru. Doprajte si lahodné slovenské víno z ponuky alebo na Slovensku praženú kávu Ebenica s chutným dezertom.

Plánovač Liptov