Domov INFORMAČNÉ CENTRUM Lipt. Mikuláš

INFORMAČNÉ CENTRUM Lipt. Mikuláš

10% ZĽAVA na prehliadku mesta pre dospelú osobu.

Aktuálne ceny a viac informácií o sprievodcovských službách nájdete na www.mikulas.travel.

3 NAJATRAKTÍVNEJŠIE PREHLIADKOVÉ TRASY v Liptovskom Mikuláši:

Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikulášasynagóge a v Evanjelickom kostole, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

Objavte príbeh mesta s lokálnym sprievodcom. Prezradí vám, že Liptovský Mikuláš mal svojich rytierov aj princeznú, dokonca anglickú. Ako sa sem dostala? A čo má s mestom spoločné Picasso či Einstein? Ktoré sú naj turistické atraktivity a dominanty historického centra? Akého vierovyznania boli obyvatelia a čím sú výnimočné ich chrámy? Ktoré veľké udalosti sa zapísali do dejín Slovenska? Dozviete sa tiež, kde sa dá v meste zaliezť do medvedieho brloha 🙂

Ponúkame bezplatné turistické informácie o regióne Liptov.

Zabezpečujeme:

  • predaj vstupeniek aj z ponuky portálov TICKETPORTAL, TICKET-Art, PREDPREDAJ
  • sprievodcovskú službu (platba možná aj kartou)
  • zmenáreň (výhodné kurzy, bez poplatku)
  • predaj cestovných lístkov LEO Express, REGIOJET (medzinárodné spoje)
  • autobusový dopravca FLIXBUS, STUDENT AGENCY (medzinárodné spoje)
  • poistenie záchrany v horách
  • kopírovanie, scanovanie, tlač dokumentov
  • propagačné materiály
  • turistické mapy a atlasy, mapy cyklotrás, lyžiarskych stredísk, mapy turistických zaujímavostí, automapy, knihy, suveníry, pohľadnice
  • prezentáciu na internetových stránkach mesta

Navštívte náš e-shop získajte mapy, turistických sprievodcov, knižné publikácie  a suveníry z Liptovského Mikuláša a regiónu Liptov.

S mestom sa spája aj množstvo výnimočných osobností, ktoré sa preslávili v rôznych oblastiach: vo vede a technike (Aurel Stodola), umení (Martin Martinček, Dušan Pálka, Janko Alexy, Koloman Sokol), literatúre (Milan Rúfus, Ivan Laučík, Janko Kráľ) či politike (Vladimír Krivoš, Martin Rázus)… Mnohé z týchto mien nájdete v tmavej žule Fontány Metamorfózy, ktorá je poctou významným mikulášskym rodákom a jej okolie je obľúbeným miestom oddychu.

Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a počas celého roka ožíva mnohými podujatiami. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, Mikulášsky jarmok či Švábkafest. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty – Gesharim a súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN.

Mesto žije aj športom. Výborné podmienky sú tu pre hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis a vodný slalom. Každoročne sa v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka konajú preteky vo vodnom slalome. Priamo historickým centrom vedie cyklistický pruh, ak sa však chcete vyhnúť ruchu mesta, určite zavítajte na obľúbený cyklochodník, ktorý vedie po brehu rieky Váh.

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte našim fanúšikom na facebooku!

Kalendár Podujatí

PROGRAM PRE RODINY S DEŤMI
Dobrodružstvá s Mikulášom

Hľadáš odpoveď, ako a kde sa zabaviť? Zábava, adrenalín, história a poznanie, oddych či pokojná prechádzka s nádhernými výhľadmi, to všetko môžeš aj so svojimi rodičmi v Liptovskom Mikuláši zažiť!zistiť viac

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia
34833

Plánovač Liptov