Domov INFORMAČNÉ CENTRUM Lipt. Mikuláš

INFORMAČNÉ CENTRUM Lipt. Mikuláš

U nás máte zľavu s Liptov Region Card!

20% ZĽAVA na prehliadku mesta pre dospelú osobu.

Aktuálne ceny a viac informácií o sprievodcovských službách nájdete na www.mikulas.travel.

PRAVIDELNÉ PREHLIADKY HISTORICKÉHO CENTRA

Prebiehajú v júli a auguste každý pondelok, stredu a piatok vždy o 10.00 pred Informačným centrom na Námestí mieru 1. Počas jednej hodiny sa v Príbehu mesta dozviete o TOP turistickej ponuke, zaujímavostiach súčasnosti aj míľnikoch dejín Liptovského Mikuláša.

Vstupné: dospelý 2,50 €, dieťa do 15 rokov, senior, s Liptov Region Card 2 €, dieťa do 6 rokov bezplatne

Na pravidelné prehliadky nie je potrebná objednávka, ak však chcete mať miesto isté, stačí vyplniť formulár. Prehliadky sa riadia aktuálnym Covid semaforom.

3 NAJATRAKTÍVNEJŠIE PREHLIADKOVÉ TRASY v Liptovskom Mikuláši:

Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikulášasynagóge a v Evanjelickom kostole, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

Ponúkame bezplatné turistické informácie o regióne Liptov.

Zabezpečujeme:

  • predaj vstupeniek aj z ponuky portálov TICKETPORTAL, TICKET-Art, PREDPREDAJ
  • sprievodcovskú službu (platba možná aj kartou)
  • zmenáreň (výhodné kurzy, bez poplatku)
  • predaj cestovných lístkov LEO Express, REGIOJET (medzinárodné spoje)
  • autobusový dopravca FLIXBUS, STUDENT AGENCY (medzinárodné spoje)
  • poistenie záchrany v horách
  • kopírovanie, scanovanie, tlač dokumentov
  • propagačné materiály
  • turistické mapy a atlasy, mapy cyklotrás, lyžiarskych stredísk, mapy turistických zaujímavostí, automapy, knihy, suveníry, pohľadnice
  • prezentáciu na internetových stránkach mesta

S mestom sa spája aj množstvo výnimočných osobností, ktoré sa preslávili v rôznych oblastiach: vo vede a technike (Aurel Stodola), umení (Martin Martinček, Dušan Pálka, Janko Alexy, Koloman Sokol), literatúre (Milan Rúfus, Ivan Laučík, Janko Kráľ) či politike (Vladimír Krivoš, Martin Rázus)… Mnohé z týchto mien nájdete v tmavej žule Fontány Metamorfózy, ktorá je poctou významným mikulášskym rodákom a jej okolie je obľúbeným miestom oddychu.

Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a počas celého roka ožíva mnohými podujatiami. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, Mikulášsky jarmok či Švábkafest. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty – Gesharim a súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN.

Mesto žije aj športom. Výborné podmienky sú tu pre hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis a vodný slalom. Každoročne sa v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka konajú preteky vo vodnom slalome. Priamo historickým centrom vedie cyklistický pruh, ak sa však chcete vyhnúť ruchu mesta, určite zavítajte na obľúbený cyklochodník, ktorý vedie v dĺžke viac ako 3 km po brehu rieky Váh (od Palúčanského mosta po most v Okoličnom).

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte našim fanúšikom na facebooku!

Kalendár Podujatí

PROGRAM PRE RODINY S DEŤMI
Dobrodružstvá s Mikulášom

Hľadáš odpoveď, ako a kde sa zabaviť? Zábava, adrenalín, história a poznanie, oddych či pokojná prechádzka s nádhernými výhľadmi, to všetko môžeš aj so svojimi rodičmi v Liptovskom Mikuláši zažiť!zistiť viac

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov