Domov Kalendár podujatí Rodiny s deťmi Ondrašovská horička 2023
Toto podujatie sa už skončilo

Ondrašovská horička 2023

Pozývame vás na 38. ročník Cezpoľného behu Ondrašovská horička. Preteky sú súčasťou Liptovskej bežeckej ligy o najlepšieho bežca Liptova 2023.

Propozície

Usporiadateľ: Bežecký oddiel ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová a DHZ Liptovská Ondrašová
Termín: 7. októbra 2023, začiatok pretekov 09:00 hod.
Miesto: Športový areál ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová – futbalový štadión
Online registrácia: casomierapt.com
Registrácia na mieste: Futbalový štadión v Liptovskej Ondrašovej najneskôr 30 minút pred štartom kategórie.

 

Viac info >>

Štartovné

Domáci pretekári majú bezplatné štartovné. Ostatní dospelí pretekári 7€/osoba pri registrácii online, 9€ pri registrácii na mieste. Štartovné zahŕňa, občerstvenie na trati, teplé jedlo a nápoj v cieli. U pretekárov starších ako 15 rokov je podmienkou registrácie  občiansky, preukaz, u detí preukaz poistenca.

Pretekári štartujú na vlastné náklady, respektíve na náklady svojho klubu.

Pretekári a poverení organizátori nie sú poistení spoločnou poistnou zmluvou. Preto odporúčame, aby mal každý účastník pretekov uzatvorenú individuálnu poistnú zmluvu na zabezpečenie poistného plnenia pre prípad úrazu počas pretekov.

Upozornenie! Pretekári sa pretekov zúčastňujú dobrovoľne, sú si vedomí svojho zdravotného stavu a pretekajú na vlastné riziko. Časť trasy pretekov vedie po miestnej komunikácii za plnej premávky.

Organizátor zabezpečí občerstvenie na trati a teplé jedlo a nápoj v cieli pre všetkých registrovaných/platiacich pretekárov.

Popis trate

Deti z MŠ a do veku 9 rokov futbalové ihrisko. Ostatné kategórie časť asfalt, breh potoka Jalovčianka, lesný chodník Ondrašovskej Horičky (v prípade dažďa sa jedná o veľmi klzký a blatistý terén), spevnená cesta popri železničnej trati, lesný chodník (cesta Michala
Martikána) a asfaltová cesta – miestna verejná komunikácia. Občerstvovacia stanica mužských kategórií na parkovisku pred pamätníkom Háj Nicovô 780 m.n.m. Otočka a občerstvovacia stanica juniorov, žien a veteránov pri železničnom priecestí na ulici Pod Stráňami. V prípade nepriaznivého počasia môže organizátor zmeniť trasu prípadne zrušiť preteky, kvôli bezpečnosti pretekárov.

  • najmladší žiaci / žiačky 370 metrov
  • mladší žiaci / žiačky 1370 metrov
  • starší žiaci / žiačky 2600 metrov
  • dorastenci / dorastenky 3600 metrov
  • juniorské, ženské, veteránske kategórie a Nordic Walking 7600 metrov
  • hlavná mužská kategória 14000 metrov

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov