Domov Kalendár podujatí Voda Enviro deň 2024
Toto podujatie sa už skončilo

Enviro deň 2024

Aj tento rok si spoločne vyčistíme brehy liptovského mora – Liptovskej Mary.

10. ročník podujatia Envirodeň na Liptove sa uskutoční 5. – 6. apríla 2024. Na jar, po topení snehu sa odkrývajú naplaveniny, ktoré priniesli jednotlivé toky a sústredili sa v priehrade Liptovská Mara a jej bezprostrednom okolí. Naše každoročné zbieranie odpadkov apeluje smerom k výchove mladej generácie, turistov, domácich obyvateľov aj najväčších znečisťovateľov rybárov.

Po prvýkrát v spolupráci s ubytovateľmi pripravujeme aj pobytové balíky na víkend, kedy bude realizovaný zber. Do zberu sa môže zapojiť každý kto má chuť a čas.

  • piatok – 5. apríla budeme realizovať zber hromadne spolu so školami z Liptovského Mikuláša, médiami a ďalšími dobrovoľníkmi vrátane dotknutých obcí   
  • sobota – 6. apríla je zameraný na individuálny zber – ubytovaní hostia a ďalšia verejnosť

Vrecia na separovaný zber a rukavice bude možné vybrať osobne v kancelárii VISITLIPTOV na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši 2. – 5. apríla v čase prevádzky kancelárie alebo v Kolibe Gréta v Liptovskej Sielnici v piatok a v sobotu počas zberu.

V piatok môžete využiť bezplatný autobus, ktorý pôjde v ranných hodinách zo stanice v Liptovskom Mikuláši – čas upresníme neskôr a po čistení bude zvážať na guláš (Koliba Gréta) a následne späť do Liptovského Mikuláša.

Počas obidvoch dní bude pre dobrovoľníkov pripravený guláš v Kolibe Gréta 🙂

Ďakujeme každej ruke, ktorá sa pridá a pomôže, aby bol Liptov o čosi krajší a pripravený na vaše zážitky v prírode aj pri vode.

Využite aj výhodné pobytové balíky a zapojte sa do čistenia okolia v regióne Liptov s nami!

Pobytový balík Koliba Gréta***

Pobytový balík Hotel*** SOREA Máj

Pobytový balík Marina Liptov

Plánovač Liptov