Domov Salaš Krajinka

Salaš Krajinka

Rodinný salaš s 300 ovečkami ,výrobou syrov, 100% bryndze , pekárňou , reštauráciou a s múzeom hospodárskych strojov . Založený 2001 .

Salaš Krajinka bol založený pre chov 1000 oviec v roku 1983 a terajší majitelia zachovali jeho pôvodný ráz a rokmi osvedčené salašnícke tradície.

Reštaurácia

Je raritne umiestnená v priestoroch maštale tak, že máte možnosť aj počas konzumácie nazrieť do života oviec a jahniat cez veľkú sklenenú stenu.

Ponuka jedálneho lístka je zostavená z tradičných slovenských jedál, v ktorých uprednostňujeme naše suroviny a produkty: ovčí syrbryndzuoštiepok. Mäsité špeciality sú predovšetkým z jahňacieho a baranieho mäsa. Korunou jedál je podávanie vychladenej, sto percentnej lahodnej žinčice.

Výrobky

Salaš je jedinečný tým, že je všetko pod jednou strechou – od dojenia, po výrobu syrovbryndzeA to všetko tradične ručným spôsobom. (Fotografie z výroby nájdete v časti fotogalérie.)

Popri chove oviec zdokonalili výrobu produktov z ovčieho mlieka podľa prísnych noriem Európskej únie. Tradičný spôsob výroby znásobil prísne stráženie dodržiavania hygienických predpisov, pretože nepoužívame chemické konzervačné látky. Ich výrobky môžete kúpiť len na salaši, pretože ich nedodávajú do žiadnej obchodnej siete. Tým zaručujú ich originalitunenapodobiteľnosť a čerstvosť.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov