Domov Areál vodného slalomu

Areál vodného slalomu

Areál vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši býva dejiskom viacerých významných domácich, ako aj medzinárodných a svetových pretekov vo vodnom slalome.

Jeho štyri slalomové trate sa nachádzajú na južnom okraji mesta pri rieke Váh.

Jeho začiatok tvorí privádzací kanál zakončený štartovacím bazénom v dĺžke 680 metrov. Z toho sú vedené dve samostatné trate, ktoré sa približne v strede spájajú a ďalej pokračujú spolu späť do rieky Váh.

Ľavá trať s ľahšou obtiažnosťou má názov ”Váh” a pravá kratšia, avšak náročnejšia sa volá ”Orava”. Hoci kanál bol umelo vyhĺbený, brehy vyložené oblými kameňmi pozvoľna klesajú do koryta a spoluvytvárajú prírodný charakter kanálu.

Oddychový charakter mu dodáva aj zatrávnené okolie, zatrávnené stupňovité tribúny a množstvo mostíkov, cestičiek a lavičiek.

Areál ponúka možnosť prenájmu vodnej plochy, ako aj adrenalínových aktivít: rafting, kayaking, hydrospeed, jazda na štvorkolkách, lukostreľba, paintball. Okrem toho tu nájdete požičovňu vodáckeho vybavenia, bicyklov a občerstviť sa môžete v bufete s krytou terasou. Priamo v areáli si môžu záujmecovia objednať aj ďalšie aktivity, ktoré ponúka Liptov a jeho okolie – lezenie, paragliding, jazdectvo či zorbing. Všetky tieto aktivity si môžu vyskúšať aj amatéri s pomocou skúsených inštruktorov. Areál je k dispozícii od apríla do konca októbra. V mesiacoch júl a august je otvorený denne od 10.00 do 18.00, v ostatných mesiacoch len na objednávku.

Kanoe Tatra Klub je klub s dlhoročnou tradíciou a patrí k najlepším klubom vodného slalomu v Európe. Vďaka výborným tréningovým podmienkam a kvalifikovaným trénerom vychovalo mnoho majstrov Európy, sveta, víťazov svetových pohárov a olympijských medailistov. Iste sú známe mená Michal Martikán, Elena Kaliská či Alexander Slafkovský ml. a mnohí ďalší. Toto všetko je zárukou výkonnostného rastu nových nádejí.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov