Domov TS_Centrum Liptova v lete žije

TS_Centrum Liptova v lete žije

5. 7. 2017

(Liptovský Mikuláš, 6. 7. 2017) –  Liptovský Mikuláš si pripravil na leto sériu podujatí. Turisti si prídu na svoje najmä v piatky, kedy ich čaká obdoba zimného programu Nechajte sa zlapať na tunajšom námestí a tiež ponuka tradičnej liptovskej gastronómie. Na večerný piatkový program ich dovezie špeciálna autobusová linka.

Liptovský Mikuláš počas leta návštevníkov regiónu baví. Ťažiskový program Mikuláš vás baví pre dovolenkárov sú piatkové večery, na ktoré sa môžu doviesť z Liptovského Trnovca, Tatralandie a späť pohodlne linkou CYKLO & AQUA BUS.

„Naším zámerom je, aby prázdninujúci zavítali počas pobytu na Liptove aj do centra Liptovského Mikuláša, ktoré má čo ponúknuť. Po úspechu zimných programov v našom múzeu a Mikulášskej mučiarni budú piatky večer patriť zbojníkom. Presunieme sa však na Námestie osloboditeľov a dovolenkárov vtiahneme do deja zlapania, mučenia a vypočúvania legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka. Počas prázdninových mesiacov dáme priestor umelcom, pripravili sme animačný program pre deti, letné kino či tanečnú šou,“ prezradil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Liptovský Mikuláš je známy práve súdom a popravou Jánošíka zavesením na hák pred viac ako 300 rokmi. Piatkové programy sa však budú niesť v duchu zábavy a dobrej nálady. K tej môžu prispieť aj tunajšie reštaurácie. Niektoré z nich dovolenkárov potešia aj ponukou liptovských jedál, akými sú nielen halušky či bryndzové pirohy, ale aj tradičné liptovské droby zo zemiakového cesta.

Linka CYKLO & AQUA BUS má príchod do Liptovského Mikuláša o 18:34 hod. na Hollého ulicu pri Dome kultúry, odkiaľ majú turisti ľahký prístup aj na pešiu zónu mesta a námestie, kde ich čaká program so zbojníkmi. Ten bude baviť každý piatok až do 25. augusta a to vždy o 19:15 hod.

„Veríme, že návštevníkom Liptova priblížime históriu nášho regiónu a potešíme aj ich chuťové poháriky niečím tradičným a typicky liptovským. Z letných programov by som vypichla 14. júla barmanskú šou a módnu prehliadku v centre Liptovského Mikuláša, lebo náš región má nielen silnú históriu a tradície, ale stavia aj na trendoch. Správne namiešaným koktejlom tradícií a moderny bude aj podujatie LIPTOVFEST, na ktoré pozývame 21. a 22. júla do Tatrapolisu pri Tatralandii,“ zdôraznila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Už tento piatok Liptáci uvidia, či sa turisti dajú zlapať na ďalší atraktívny program, ktorí si na toto leto pripravili…

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov