Pomáhať nám chutí na tretiu

5. 5. 2016
Domov Pomáhať nám chutí na tretiu

(Liptovský Mikuláš, 05. 05. 2016) – V reštaurácii hotela Liptovský dvor sa 14. mája chystajú na kulinársky súboj. Domáci šéfkuchár Miroslav Gemzický vyzve Michala Škorca z reštaurácie Diva, aby zabojovali o chuťové poháriky prítomných hostí. Boj to nebude obyčajný. Dvaja šéfkuchári, pripravia dve päťchodové menu a finančný výťažok z večera poputuje chorým deťom. Charitatívny rozmer podujatia podčiarkne aj fakt, že prítomní hostia zaplatia za večeru koľko budú chcieť, teda toľko, koľko budú chcieť prispieť na dobrú vec. Dobročinným večerom bude sprevádzať držiteľka niekoľkých sošiek OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) a moderátorka, ktorej charita nie je cudzia Adela Banášová.

Už po tretí krát má hotel Liptovský dvor v Liptovskom Jáne chuť pomáhať. Cieľom projektu je postaviť proti sebe v priateľskom súboji šéfkuchárov, ktorí prítomným hosťom pripravia päť degustačných menu. Variť budú z rovnakých surovín a ich úlohou bude zaujať kreativitou, chuťou, originalitou chuťové poháriky aj ďalšie vnemy prítomných hostí a získať tak viac peňazí práve na svoj dobročinný účel.

„Hostia si budú počas sobotného večera vyberať jedlá z oboch menu, pričom nebudú vedieť, ktoré jedlo pochádza od ktorého šéfkuchára. Hosť̌ za jedlo zaplatí toľko peňazí, koľko uzná za vhodné a koľko by rád prispel dobročinnej organizácii – občianskemu združeniu. Vyzbieraná suma za všetky jedlá poputuje dvom subjektom – za Liptovský dvor bude venovaná centru pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici a za Reštauráciu Diva zase pre desaťročného handicapovaného Marka Zachara z Bánoviec nad Bebravou,“ povedal Richard Holec riaditeľ hotela Liptovský dvor****.

Prítomní budú aj zástupcovia organizácií, ktorým budú vyzbierané prostriedky v daný večer už aj odovzdané. Tento projekt vo svojich dvoch predchádzajúcich ročníkoch pomohol chorým deťom čiastkou vyššou ako 5 500,- eur.

„Kvalita gastronómie v tento večer bude neodškriepiteľná. Jedinečnosť tohto večera však nebude len o výnimočnosti jedla, ale najmä o srdciach a štedrosti prítomných hostí. Verím, že pomôžu tým, ktorí to veľmi potrebujú a zároveň možno inšpirujú aj iných podnikateľov v našom turisticky atraktívnom liptovskom regióne,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Účasť na podujatí už potvrdilo 70 hostí, teda sedemdesiatka ľudí, ktorí chcú pomôcť a stráviť príjemný kulinársky večer. Kto chce byť súčasťou jedinečného večera má poslednú možnosť, v ponuke je už len jeden voľný stôl, za ktorým pomáhať chutí.

Pomahat nam chuti 2016

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov