Domov Kalendár podujatí Hory World Cup Jasná 2024
Toto podujatie sa už skončilo

World Cup Jasná 2024

Príďte 20.-21. januára 2024 zažiť atmosféru svetového pohára v lyžovaní žien do Jasnej a povzbudiť nielen slovenskú lyžiarku a úradujúcu olympijskú šampiónku v slalome Petru Vlhovú, ale celú slalomovú lyžiarsku špičku.

Najväčšie slovenské zimné stredisko Jasná v Nízkych Tatrách bude opäť hostiť svetovú ženskú elitu v zjazdovom lyžovaní. Pracovné zasadnutie alpskej komisie Medzinárodnej lyžiarskej federácie potvrdilo zaradenie Jasnej do výhľadového kalendára podujatí sezóny Svetového pohára 2023/24. 

Jasná sa opäť stane dejiskom Svetového pohára.

Preteky v Jasnej sú naplánované na 20. a 21. januára 2024 a na programe budú opäť technické disciplíny, čiže slalom a obrovský slalom.

Lístky na svetový pohár síce sú vypredané, ale atmosféru svetového pohára bude možné nasávať bezplatne vo FANZÓNACH a pripravené sú aj dve verejné žrebovania čísiel pre prvých 15 pretekároch v piatok 19.1.2024 a v sobotu 20.1.2024.

Program

Organizátor si vyhradzuje právo na prípadnú zmenu programu a časového harmonogramu z dôvodu počasia alebo nepredvídateľných okolností.

Ako bude fungovať stredisko počas svetového pohára v Jasnej?

Chcete prísť lyžovať do Jasnej počas poduja Audi FIS SKI World cup Jasna 2024 ale obávate sa, že stredisko bude zatvorené? Nie je to tak! Stredisko zostane aj počas súťažného víkendu pre lyžiarov otvorené a väčšina tratí bude k dispozícii.

Zatvorené (od 12.1. – do 22.1.2024) budú iba 3 trate

  • 1 – Petra Vlhová
  • 7 – Majstrovská
  • 13 – Biela Púť (od 18.1. – do 22.1.2024)

všetky ostatné trate, čo predstavuje viac ako 45km zjazdoviek,  na severnej aj južnej strane strediska bude naďalej k dispozícii lyžiarom.

Mapa prevádzky strediska počas Svetového pohára v Jasnej

Doprava do strediska

Aktuálne informácie o doprave do strediska počas konania podujatia nájdete  na https://www.worldcupjasna.sk/doprava.

 

Plánovač Liptov