Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie Sound Garden Festival 2023
Toto podujatie sa už skončilo

Sound Garden Festival 2023

Sound Garden je butikový festival na Liptove. Prvé dva ročníky sa odohrali v krásnom prostredí 400-ročnej Hendlovej záhrady v Partizánskej Ľupči. Jeho tretí ročník sa konal v záhrade Galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši.

Festival Sound Garden založili dvaja kamaráti, ktorí sa popri svojich zamestnaniach už niekoľko rokov venujú hudbe. Pridali sa k nim ďalší kamaráti, ktorí majú radi hudbu a festivalový tím bol na svete! Festival má plniť aj kultúrnu misiu – prinášať na Liptov a svojim návštevníkom to najlepšie a najkvalitnejšie zo všetkých žánrov, čo sa zo slovenskej alternatívnejšej scény dá a rozpočet dovolí.

Nemá to však byť len o hudbe, hoci tá je najdôležitejšia. Ľudia sa na festivale Sound Garden musia aj dobre cítiť a nič by im nemalo chýbať. Preto sa veľká pozornosť venuje aj gastronómii, predajcom a iným aktivitám, ktoré sú pre návštevníkov vo festivalovej záhrade.

V roku 2019 mala na festivale Sound Garden svoj workshop aj galéria Ľudovíta Fullu, ktorý hravou formou vychádzal z tvorby zakladateľa moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. V roku 2020 vzhľadom na špecifiká nového miesta konania v centre Liptovského Mikuláša hrali DJi svoje sety v Silent Disco móde. Všetci návštevníci dostali slúchadlá a mohli si vyberať medzi dvoma DJskými dvojicami.

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Plánovač Liptov