Múzejné kinečko 2024

Príďte unikátne filmy z filmotéky múzea TATRY – ČLOVEK V TATRÁCH, ktoré vám predstavia nielen krásu a majestátnosť Tatier v tých najrozmanitejších podobách ale aj negatívne vplyvy človeka na prírodu a nutnosť jej ochrany.

Filmy budú doplnené prezentáciou so zaujímavými ukážkami zo zbierok múzea s tatranskou tematikou.

31.5.2024 17:00Tatry – človek v Tatrách
Séria dvoch filmov z filmotéky múzea o kráse a majestátnosti Tatier, o negatívnych vplyvoch človeka na prírodu a nevyhnutnosti jej ochrany. Vyrobila Slovenská filmová tvorba Bratislava – Koliba v roku 1991. Film bude doplnený o prezentáciu s ukážkami zo zbierok múzea s tematikou Tatier.
Populárno-náučný film, 29 minút
28.6.2024 17:00Dunaj – tepna Európy od Čierneho lesa k Čiernemu moru
Divoká príroda a moderná civilizácia, romantické lúky a hektické mestá – Dunaj je rieka kontrastov. Tečie cez 19 európskych krajín, čo z nej robí najväčší medzinárodný riečny systém na svete. Dunaj je dominantou krajiny a určuje život ľudí a zvierat. Dunaj formuje známe kultúrne krajiny ako Wachau, veľkomestá Viedeň, Budapešť, Bratislavu a Belehrad.
Populárno-náučný film, 52 minút
26.7.2024 17:00Sezóna v Demänovej
Filmový dokument zo zbierky múzea o práci speleológov pri objavovaní a zameriavaní jaskýň Demänovskej doliny. Vyrobilo Štúdio dokumentárnych a spravodajských filmov. Bratislava 1961. Spojené s prezentáciou zvukového zbierkového predmetu – Rozpomínanie Aloisa Krála, objaviteľa Demänovskej jaskyne slobody pri príležitosti 25. výročia jej objavu.
Populárno-náučný film, 25 minút

Plánovač Liptov