Domov Kalendár podujatí Kultúrne podujatie Kulturvlakom naprieč Slovenskom
Toto podujatie sa už skončilo

Kulturvlakom naprieč Slovenskom

Už 9. novembra sa môžete tešiť na Kulturvlak, ktorý bude vypravený so špeciálnym spoločenským vozňom, a na sprievodný kultúrny program na vybraných železničných staniciach.

Rýchlik Ex 604 Tatran začne jazdu o 09:07 hod. zo stanice Košice a cez Žilinu sa vydá do Bratislavy, kde je jeho príchod očakávaný o 14:33 hod. V Liptovskom Mikuláši bude o 11:12. Počas celej jazdy sa môžete tešiť na pestrú kultúrnu ponuku. Vo vlaku vznikne jedinečné zoskupenie tvorené amatérskymi umelcami z celého Slovenska.

Pre cestujúcich je pripravená neopakovateľná jazda plná hudby, spevu, hovoreného slova a kvízov. Kulturvlak na vybraných železničných staniciach pozdĺž trasy spestrí sprievodný program – koncerty a vystúpenia rôznych žánrov v podaní neprofesionálnych umelcov. Tí budú na trase pristupovať do spoločenského vozňa a vytvoria tak neopakovateľné zoskupenie. Po príchode do Bratislavy sa o 16:00 hod. bude v priestoroch legendárneho V-klubu na Nám. SNP 12 konať tlačová konferencia a spoločný koncert.

Podujatie Kulturvlak sa koná pri príležitosti osláv 70 rokov kultúrno-osvetovej činnosti na Slovensku. Rok 2023 je rokom, v ktorom si väčšina regionálnych a mestských kultúrnych inštitúcií vrátane Národného osvetového centra pripomína 70. výročie svojho založenia. Počas svojej existencie potvrdili svoje spoločenské opodstatnenie a stali sa piliermi neprofesionálnej kultúry, amatérskej tvorby a neformálneho vzdelávania v regiónoch Slovenska. Zabezpečujú rozvoj miestnej kultúry, vyhľadávajú, dokumentujú a sprístupňujú kultúrne dedičstvo i súčasné kultúrne prejavy a ich nositeľov.

Kulturvlak pre vás pripravila Asociácia kultúrno-osvetových inštitúcií, Asociácia kultúrnych inštitúcií Slovenska v spolupráci s Národným osvetovým centrom a generálnym partnerom –  Železničnou spoločnosťou Slovensko, národným dopravcom.

Viac informácií o podujatí nájdete na facebookovom profile AKOI, stránke Kultur vlak a instagramovom účte kultur_vlak.

Kde sa ubytovať v blízkosti:

Plánovač Liptov