Domov Kalendár podujatí Festival Rozhybkosti
Toto podujatie sa už skončilo

Festival Rozhybkosti

Východná, 18. – 21.7.2019

Štvordňový festival intenzívnych kurzov ľudovej hudby, tanca, spevu a remesiel pre začiatočníkov aj pokročilých.

V sobotu 20.07.2019 bude súčasťou Festivalu Rozhybkosti koncert Jana Ambroza a Štefana Šteca pričom na tento koncert je možné si lístky zakúpiť samostatne.

Lístky si môžete zakúpiť tu

Naučíme ťa tancovať!

Ľudová zábava je v plnom prúde a ty sedíš v kúte, lebo nevieš tancovať? Folkórne kolá na svadbe tráviš radšej pri stole, pretože neovládaš čardáš alebo krúcenú? Nevadí, že neovládaš ani základné kroky, postačí chuť tancovať a o zvyšok sa postarajú skúsení lektori pr. Peter Vajda a Linda Luptáková.

Hodláš sa zdokonaliť?

Chceš sa zdokonaliť v ľudových tancoch alebo sa niečo nové naučiť? Tanečné kurzy pre pokročilých sú určené pre skúsenejších tanečníkov zo súborov, ale aj samoukov. Lekcie prebiehajú až v dvoch tanečných priestoroch.

Si muzikant a chceš napredovať?

Máš záujem pracovať pod taktovkou skúsených muzikantov? Získať nové poznatky, spoznať nové hudobné štýly a tieto vedomosti využiť pre svoju ďalšiu činnosť? Na festivale Rozhybkosti budeš určite na správnom mieste.

Spievaš vždy a všade?

Kurzy ľudového spevu sú určené pre laikov aj pokročilých. Pod vedením skúsených lektoriek Evky Brunovskej a Janky Ambrózovej sa tento rok naučíte piesne z regiónu Gemer z obcí Kokava nad Rimavicou a Silická Brezová.

Remeslo má zlaté dno

Remeselné kurzy sú pripravené pre všetkých milovníkov ľudových remesiel, a teda aj pre širokú verejnosť. Do spolupráce sme oslovili majstrov, ktorí dbajú na návrat k našim koreňom, ochranu, uchovávanie a rozvoj remesiel. 

Deti sú vítané!

Vezmite aj svoje DETI! Kým sa vy budete učiť o deti sa postarajú profesionálny animátori a lektori. Aj v tomto roku pre nich pripravujeme celodenné programy. Vy si užijete skvelé kurzy a poriadne sa rozhýbete a o deti sa v tom čase budú starať inštruktori na tanečných a pohybových aktivitách.


Plánovač Liptov