Domov 20%

Horský Hotel Mních*** sa nachádza v krásnej prírode za dedinkou Bobrovec, kde svojim návštevníkom okrem ubytovania, reštaurácie a FUN arény ponúka pestré možnosti aktívneho využitia voľného času.

E-bike požičovňa

Požičajte si e-bike alebo bicykel a objavte okolie hotela – Bobroveckú dolinu, ktorá je obklopená vysokými skalami a ihličnatými lesmi. Z Bobroveckej doliny sa ľahko napojíte na Podtatranskú magistrálu.

Horský hotel má k dispozícii aj e-bike nabíjaciu stanicu s konektormi Shimano, Bosch a Yamaha, ktorá je vybavená aj vzduchovým kompresorom a základným servisným náradím.

TrickLandia – galéria trick-artu a optických ilúzií – je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Obsahujú trick-artové obrazy, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.

Hrajme sa s rozumom

Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde na ploche 500 m2 nájdete množstvo hier a atrakcií, naučíte sa dopravné predpisy, vyskúšate si rôzne hračky. Aj ich obchodík je zameraný na netradičné hračky, vďaka ktorým sa deti aj dospelí dokážu hrať nie len zábavne, ale aj s rozumom. V Dobrej Hračke zastávajú názor, že hračky, ktoré predávajú vedia najlepšie priblížiť na základe osobnej skúsenosti a preto ich tam aj sami testujú a hrajú sa s nimi.

Digitálna Galéria Poliankovo

Plocha 600 m2, moderné technológie. Tak ako počas leta, aj v zimnej sezóne pokračuje výstava „Dialóg s planétou“ od cestovateľa a dokumentaristu Pavla Barabáša, ako aj virtuálna prehliadka neprístupných siení jaskyne Domica. Doplnková výstava: pomocou rozšírenej reality sme rozpohybovali obrazy Ľubomíra Korenka.

Najväčší športový obchod na Liptove ponúka kompletný sortiment pre šport a voľný čas od najlepších svetových značiek ako Mammut, Salomon,Salewa, Dynafit, Montura, Oakley, Nike, Adidas, Puma, Roxy, Quiksilver, Volcom, Burton, Rossignol, Atomic, Vaude, McKinley a ďalšie.

V ponuke služieb je servis športovej výstroje, požičovňa bicyklov, lyží a snowboardov a skialpovej výbavy.

Wellness centrum Marina Liptov vás určite zaujme najmä privátnou atmosférou, ak hľadáte alternatívu k preplneným zariadeniam. Na regeneráciu vášho tela aj mysle poslúži útulné a komplexné vybavenie štyroch sáun, tepidária, ochladzovacieho bazénika a bazéna v rozmeroch 4x8m. Pre maximálny relax si po pobyte vo wellness viete dopriať dobrý obed alebo večeru v reštaurácii o poschodie vyššie. Príďte načerpať energiu do oázy pokoja v srdci Liptova.

Užite si deň aktívneho oddychu v kruhu rodiny. Navštívte a nakŕmte koníky a zvieratká na našej farme. Zapojte sa do animačného programu a premeňte sa na princeznú, námorníka, či indiána. Využite atrakcie rôzneho druhu aj v nepriaznivom počasí. V zrekonštruovanej interiérovej hale o rozlohe viac ako 500m² sa zaručene zabaví celá rodina. O hladné brušká sa postaráme v našej reštaurácii a milovníci dobrej kávy alebo čokolády môžu stráviť príjemný čas v našej kaviarni.

Atrakcie
 • veľkoplošný nafukovací hrad s prestrešením
 • obrovská preliezačka Tarantula so štyrmi toboganovými šmykľavkami
 • 9,5-metra vysoký lezecký lanový labyrint
 • pieskovisko Obra s plochou 176 m2 a dreveným preliezačkovým hradom
 • trampolínová aréna so 6 veľkoplošnými trampolínami
 • nafukovacie trampolíny 16x10m a 5x5m
 • terénna dráha so šliapacími autíčkami
 • fontánový raj so 16 vodotryskami
 • preliazačkové bludisko z 10 farebných komponentov
 • lezecká súprava so šmykľavkami a lezeckými stenami dlhá 11 metrov
 • detská lanová dvojdráha dlhá 25 metrov
 • povrazolezenie
 • hojdačky pre malých aj veľkých
 • kolotoč
 • balančné plošiny na strunách
 • zábavný štvorbicykel pre celú rodinu
 • jedna závesná hojdačka s nosnosťou do 300 kg
 • veľká závesná hojdačka pod lesom
 • zvieracia farma s množstvom domácich zvieratiek vo výbehoch
 • konské stajne
 • jazdecká hala pre kone a poníky s plochou 1.200 m2
 • zastrešené aj otvorené pieskovisko s formičkami a náradím
 • 1x exteriérový stolnotenisový stôl s raketami
 • exteriérové Ruské kolky
 • vyhrievaný trojzónový bazén
 • záhradné minidomčeky
 • futbal a hádzaná
 • volejbal
 • soft tenis
 • basketbalový kôš s basketbalovou loptou
 • badminton a speedminton
 • petanque pre malých aj veľkých
 • bezplatná wi-fi internetová zóna v celom areáli penziónu aj v kempe
 • relaxačná zóna s lehátkami
 • turistický chodník
 • animačný program počas celého roka
 • a mnoho ďalších atrakcií a aktivít…

Všetko čo potrebujete na jednom mieste

SKI Centrum Demänová je súčasťou Demänová rezortu a svojim návštevníkom ponúka bezpečné lyžovanie pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých na ľahkej a na stredne ťažkej zjazdovke. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie. Pre väčšiu bezpečnosť je pre deti vybudovaná uzatvorená lyžiarska zóna s inštruktormi. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie.

V SKI Centre Demänová máte možnosť si vychutnať netradičné spúšťanie sa na špeciálnych nafukovacích kolesách SNOWTUBING a zabávať sa celý deň. Jazdí sa v upravenom snehovom koryte s dĺžkou 50m dlhej trati so strmším rozjazdom a postupným dojazdom v protisvahu. Snowtubingová zábava je vhodná pre detí aj dospelých. Stredisko taktiež ponúka bežeckú trať s dĺžkou 550m. Okruh je trvalo osvetlený, umelo zasnežovaný a denne upravovaný špeciálnym ratrakom.

V Ski School Smile sa venujú všetkým kategóriám klientov od úplných začiatočníkov až po zdokonaľovanie športových lyžiarov a snowboardistov. Pre pokročilých lyžiarov a snowboardistov poskytujeme lekcie v Snow parku alebo freeridové lekcie, pod dohľadom našich najskúsenejších inštruktorov, ktorí dobre poznajú terén a sú pripravení ukázať vám Jasnú aj mimo zjazdoviek.

K dispozícii sú rozsiahle FREE parkoviská pre bezproblémové parkovanie a tri gastronomické prevádzky rôznych štýlov.

 

Pre tých, ktorí hľadajú zastavenie v dnešnom hektickom živote, je reštaurácia McDonald‘s Liptovský Mikuláš príjemnou oázou pokoja. Prináša príjemný zážitok a ponúka prvotriednu kvalitnú kávu a chutné menu za priaznivé ceny. Prevažnú časť ponuky tvoria rozličné burgery, najtypickejším produktom je Big Mac. Avšak, môžete tu nájsť aj vegetariánske varianty jedál. K tomu sa snažia produkovať jedlá udržateľne, šetrne k životnému prostrediu a zodpovedne k zamestnancom.

Navštívte zimné lyžiarske stredisko SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba, nachádzajúce sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

MOŽNOSTI LYŽOVANIA

SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba ponúka päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujeme večerné lyžovanie a veľa ďalších zaujímavých športových akcií.

SLUŽBY V STREDISKU SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba

VYBAVENOSŤ STREDISKA

 

V našich servisoch BARTEK SKI Vám ponúkame služby pre opravu a údržbu snowboardov a lyží, brúsenie hrán, zaliatie sklznice, voskovanie, montáže viazaní všetkých druhov, vkladanie hrán, vliepanie sklznice, opravy lyžiarok a viazaní.

Perfektne pripravené lyže či snowboardy nájdete v predajni a požičovni BARTEKSKI pri nástupných staniciach 6-sedačkovej lanovky v stredisku Jasná Nízke Tatry – časť Záhradky. V ponuke sú aj kvalitné lyžiarske prilby a doplnkový sortiment. Test centrum lyží značiek HEAD a ATOMIC.

SERVIS SNOWBOARD

Firma ako jedna z mála ponúka služby pre opravu a údržbu snowboardov. Na špeciálnom zariadení prebrusujeme (spolu s hranami) a vyhladzujeme celú šírku sklznice až do šírky 350mm.

Malý servis:

Komplet servis:

SERVIS LYŽE

Malý servis:

Komplet servis:

Montáž viazania:

Požičovňa a servis lyží

V prípade, že nedisponujete lyžiarskou či snowbardovou výbavou požadovanej kvality, môžete navštíviť Lilly sport – požičovňa a servis lyží. Lilly sport sa nachádza priamo na svahu alebo v tesnej blízkosti nástupných staníc lanoviek a vlekov. Profesionálni odborníci Vám poradia ako si vybrať zo širokej ponuky druhov lyží a snowboardov vysokej kvality. V každej prevádzke nájdete aj športový obchod s komplexným sortimentom lyžiarskeho a snowboardového príslušenstva.

Novinkou je stroj vyvinutý plne v súlade s novelizovanú normou pre montáž, nastavenie a inšpekciu zjazdového systému. Viazanie vám nastavia pomocou profesionálneho kalibrovaného zariadenia Ski-BindTester.

Lilly sport – požičovňa lyží a servis sa nachádza na hlavnom parkovisku  v ski & bike family parku Malinô Brdo po ľavej strane. V budove údolnej stanice kabínkovej lanovky (vstup pri pokladniach), ponúkame ďalsie služby, škola lyžovania, snowbordingu a športový obchod.

 
Ski & bike family park Malinô Brdo

Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park patrí do katastra Ružomberok − Veľká Fatra a je položené v nadmorskej výške 545 až 1209 m. n. m. Stredisko nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, ktorá je vzdialená od centra mesta iba 1 km.

Z Hrabova na Malinô Brdo ski & bike family park vás pohodlne vyvezie  moderná  1 770 m dlhá 8-miestna kabínová lanovka, ktorá za hodinu prepraví 1 500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádzajú 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Počas víkendov a  prázdnin sú pre všetkých návštevníkov organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu.

V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí. Najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m  a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie strediska  ponúka výborné možnosti na bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Medzi atraktívne turistické výlety patria návšteva drevenej obce Vlkolínec (UNESCO). Rovnako zaujímavé sú pešia prechádzka okolo Sidorova a skialpinistický či bežkársky prechod na Smrekovicu.

Plánovač Liptov