Liptov privíta Majstrovstvá Slovenska v saunových rituáloch

5. 5. 2023 Iné lokality
Domov Liptov privíta Majstrovstvá Slovenska v saunových rituáloch

(Liptovský Mikuláš, 5. 5. 2023) – Liptov sa čoskoro stane centrom saunových show. Vo Vodnom parku Bešeňová sa už 18. a 20. mája 2023 uskutoční 6. ročník Majstrovstiev Slovenska v saunových rituáloch. Toto jedinečné wellness podujatie v sebe spája zdravotný benefit saunovania s prvkami divadelnej show. Na Liptove sa predstavia tí najlepší z najlepších a to vrátane aktuálneho majstra sveta či finalistov z českej kvalifikácie.

Saunové rituály či ceremoniály rapídne naberajú na obľúbenosti nielen v zahraničí, ale aj u nás. Nejde o bežné saunovanie, ale o saunové divadlo s prvkami show. Opäť si sily zmerajú najlepší saunamasteri práve na Liptove a to v Bešeňovej, ktorá je na Slovensku v tejto oblastí lídrom. „Pre náš vodný park a tím zanietených ľudí okolo nášho prevádzkového riaditeľa je konanie Majstrovstiev Slovenska v saunových rituáloch veľký záväzok aj potvrdenie našich kvalít. Dokopy sa u nás predstaví desiatka najlepších saunamastrov z celého Slovenska v kategórii jednotlivci a zabojujú aj štyri tímy. Verím, že je to pre návštevníkov tá najlepšia pozvánka do Bešeňovej,“ hovorí riaditeľ marketingu Vodného parku Bešeňová Marek Hollý. Prví dvaja z kategórie single a dva tímy postúpia priamo na majstrovstvá sveta Aufguss v Nemecku. Tretie miesto získa priamy postup do semifinále majstrovstiev sveta, ktoré prebehnú začiatkom septembra v Nórsku.

„Liptov je známy vďaka svojej bohatej ponuke termálnych prameňov a zároveň tu máme aj dva najväčšie vodné parky Slovenska, ktoré regiónu robia dobré meno doma aj v zahraničí. Profesionálna medzinárodná porota, ktorá nás navštívi bude hodnotiť počas majstrovstiev najmä profesionalitu, kreativitu, prevedenie procedúry, samotnú aromaterapiu, ako aj spracovanie a predvedenie príbehu, tiež kostýmy, emócie, dôležitá je aj technika práce so saunovým uterákom, prvky show a iné. Určite sa bude načo pozerať,“ navnadila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Pomyselnou čerešničkou na torte bude účasť aktuálneho majstra sveta v saunových rituáloch Macieka Piczuru z Poľska, ako aj finalistov českej kvalifikácie Marka Baďuru a Adély Červenej. Severské metličkové procedúry zas odprezentuje Dominik Žitný. Počas každého rituálu skúsený saunamaster polieva lávové kamene vodou, následne používa ľadovú drť s prídavkom 100% prírodných esenciálnych olejov na aromatizáciu a dezinfekciu sauny. Potom za použitia rôznych trikov rozháňa horúci vzduch saunovým uterákom, vejárom alebo vlajkou, čím výrazne zefektívni saunovanie. Prostredníctvom divadelných prvkov a rekvizít zároveň odprezentuje návštevníkom príbeh v zvolenej téme.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje Majstrovská Slovenska v saunových rituáloch aj z dotácie Ministerstva dopravy SR vo výške 8 500 eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov