Dovolenkovať na Slovensku sa oplatí

31. 5. 2022 Iné lokality
Domov Dovolenkovať na Slovensku sa oplatí

(Liptovský Mikuláš, 31. 5. 2022) – Letná sezóna sa na Liptove a vo Vysokých Tatrách v podstate začala. Z prieskumu realizovaného v ubytovacích zariadeniach v oboch regiónoch vyplýva, že stav rezervácií na prázdninové mesiace je mierne nižší ako v rovnakom čase v minulom roku. Regióny aj toto leto lákajú na hory a k vode. Navyše pribúdajú aj zaujímavé podujatia.

Letná sezóna je prichystaná – avizujú mesiac pred letnými prázdninami najobľúbenejšie horské destinácie na Slovensku – LiptovTatry. Tak ako si rodiny plánujú pre svoje ratolesti denné tábory či športové kempy, tak by mali spozornieť a zarezervovať si už aj svoju rodinnú letnú dovolenku. Napriek zdražovaniu a rastu letiskových poplatkov cestovné kancelárie evidujú u Slovákov vysoký dopyt po pobytoch pri mori.

Pritom ubytovatelia v našich horských regiónoch potvrdili, že polovica prevádzok ceny vôbec nezvyšovala. Tí, ktorí ceny navýšili, tak urobili v priemere len o 10%. Súhrnne teda platí, že napriek inflácii sa cena ubytovania takmer nemenila a u vybraných prevádzok narástla len mierne.

„Pandémia nám priniesla zmenu v spotrebiteľskom správaní. Dovolenkári objednávajú pobyty na Slovensku neskôr. Skracuje sa čas medzi rezerváciou a nástupom na pobyt. Aj preto evidujeme mierne nižší dopyt po pobytoch na letné dovolenky, ako to bolo v minulom roku v rovnakom čase. A pritom sme mali veľmi komplikovaný pandemický rok 2020. Slováci by mali spozornieť a nespoliehať sa na to, že si bude z čoho vyberať na poslednú chvíľu. Naše regióny Liptov aj Vysoké Tatry majú síce veľmi širokú ponuku ubytovacích zariadení, ale kto sa chce ubytovať na chate, či v malom penzióne, v blízkosti vodných plôch či vodných parkov, by už nemal váhať, lebo na poslednú chvíľu už nebude taký výber voľných kapacít,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Oba regióny ponúkajú široké možnosti vyžitia pre dovolenkárov. Po otvorení hraníc očakávajú aj návrat návštevníkov zo zahraničia. „Pre naše regióny sú, po domácich Slovákoch, kľúčoví dovolenkári z Poľska a z Česka. Z dôvodu zdražovania vo svete, nárastu pohonných hmôt môže mať sever Slovenska konkurenčnú výhodu. Síce nemáme more, ale máme hory plné atrakcií pre turistov, cyklistov aj milovníkov adrenalínu, široké možností športového vyžitia a unikátne termálne vodné parky, kde sa rodiny zabavia, zrelaxujú a zažijú aj animačné programy pre svoje ratolesti, na aké sú zvyknutí v prímorských destináciách. Všetko navyše sústredené na malej ploche. Dovolenkárom chceme vo Vysokých Tatrách predstaviť toto leto okrem iného aj tatranské unikáty, novú tatranskú ferratu, nový 50 metrový bazén a pripomenieme si aj 150-te výročie založenia Štrbského Plesa,“ povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková. Rezervácie na letné pobyty bežia. Zatiaľ majú ubytovatelia väčší dopyt a viac rezervácií na prvý prázdninový mesiac, preto by mali zbystriť všetci, ktorí chcú dovolenkovať na Slovensku už v júli. Postupne sa rozbiehajú v regiónoch aj letné podujatia.

„Či už sa rozhodnete pre vodné parky, Liptovskú Maru, výlety na hory v turistických topánkach či na bicykli, tak nezabudnite podporiť aj lokálne gastro prevádzky a vyskúšať možno aj niečo tradičné,“ doplnila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Viac o ponuke regiónov Vysoké Tatry a Liptova na regiontatry.sk a visitliptov.sk .

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov