Liptov má zelenú

17. 8. 2021
Domov Liptov má zelenú

(Liptovský Mikuláš, 17. 8. 2021) – V zmysle nového covid automatu majú Liptáci zelenú. Znamená to monitoring, teda prevádzky cestovného ruchu nepocítili výraznejšiu zmenu ani obmedzenia. Podľa regionálneho prieskumu sú prevádzky na nový automat pripravené a nateraz poskytujú svoje služby pre všetkých návštevníkov. Na hory lákajú ešte dva týždne letných prázdnin a čoskoro aj krásna liptovská jeseň.

Nový covid automat zavádza zmeny, ktoré ovplyvnia aj prevádzky cestovného ruchu. Nateraz je región Liptov vo fáze monitoringu, čo nijako významne nezasahuje do poskytovania služieb v regióne. Napriek tomu sú prevádzky pripravené a veria, že nedôjde k tak zásadným obmedzeniam, ako to bolo počas druhej vlny pandémie.

„V posledných dňoch sme realizovali prieskum medzi našimi prevádzkami. Liptov je zelený, čo nás teší. Výraznejšie zmeny sme teda nemuseli zavádzať. Prevádzky majú leto v plnom prúde a sú na nový covid automat pripravené, a takto chcú vstúpiť aj do jesene. Z prieskumu medzi 66 prevádzkami vyplýva, že zariadenia poskytujú služby pre všetkých a na prípadnú zmenu v stupni ostražitosti zareagujú operatívne. Zhruba polovica prevádzok plánuje poskytovať služby pre návštevníkov OTP teda pre očkovaných, testovaných alebo 180 dní po prekonaní ochorenia covid-19 a druhá polovica nebude robiť rozdiely, poskytne svoje prevádzky pre všetkých pokiaľ to bude možné. Pre ľahkú orientáciu návštevníkov regiónu informácie o prevádzkach nájdu aj našom regionálnom webe visitliptov.sk,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Podstránka ku covid opatreniam bola doplnená o nové informácie, teda komu v zmysle nového covid automatu budú služby poskytovať jednotlivé prevádzky. Podstránka bude na pravidelnej báze aktualizovaná.

Prázdniny stále bežia a Liptov je zelený, teda výraznejšie obmedzenia v regióne nateraz nezaviedli. Z prieskumu vyplýva, že prevádzky s ohľadom na nový covid automat počítajú so zvýšenými nákladmi na komunikáciu týchto informácií aj s prevádzkovými nákladmi, ale zatiaľ nepredpokladajú, žeby navyšovali personál.

„To ako sa príjmu tieto zmeny je najmä o ľuďoch. Personál na prevádzkach či majitelia a prevádzkovatelia zariadení len reagujú na nariadenia a veria, že budú môcť robiť služby cestovného ruchu čo najväčšiemu počtu návštevníkov teraz aj počas jesenných mesiacov,“ doplnil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Jeseň na Liptove ponúka výborné možnosti na turistiku, cyklistu na horách aj relax v termáloch. Práve na jeseň sú najkrajšie výhľady nakoľko je vzduch chladnejší a netvorí sa toľko oparov a nízkej oblačnosti ako povedzme v lete.

Covid sa zo dňa na deň nestratí a celý sektor cestovného ruchu verí, že sa naučíme žiť aj s covidom a viac nebude dochádzať k uzatváraniu prevádzok, ktoré by už ďalší stop nemuseli prežiť.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov