Nový vodný park na Liptove

22. 7. 2021
Domov Nový vodný park na Liptove

(Liptovský Mikuláš, 22. 7. 2021) – Letná sezóna priniesla na Liptov novinku v podobe ďalšieho vodného parku. Najväčší slovenský vodný park na drevenej konštrukcii je zasadený do príjemného podhorského prostredia Nízkych Tatier a dopĺňa komplex Demänová Rezort na začiatku Demänovskej doliny. Návštevníkom bude svoje služby ponúkať počas letných mesiacov.

Liptov je známy svojimi výbornými možnosťami pre dovolenkárov aj najširšou ponukou vodnej zábavy, športu aj relaxu. K množstvu termálnych aj minerálnych prameňov, vodopádov, priehrade Liptovská Mara, divokej vode Váhu či rieky Belá, vodným parkom Bešeňová, Tatralandia, Gothal  v Liptovskej Osade a Kúpeľov Lúčky pribudol toto leto vodný park v Demänová Rezort. „Podľa dostupných informácií sa nám na Liptove podarilo v rekordnom čase postaviť najväčší drevený bazén na Slovensku. Konštrukcia nášho vodného parku je celá z dreva, držali sme sa škandinávskeho dizajnu a čistých línií, aby sme ho čo najlepšie začlenili do príjemného prostredia pod Nízkymi Tatrami. Náš vodný park tvorí 20 metrový bazén a detský bazén pre najmenšie detičky s hladinou vody od pätnásť do tridsaťpäť centimetrov s bezpečnou šmýkačkou. Navyše ho dopĺňajú aj vodné nafukovacie šmýkačky a obľúbený aquazorbing. Táto doba nepraje cestovnému ruchu, ťažko sa čokoľvek plánuje. Keďže sme vedeli, že chceme doplniť rezort aj o vodnú zábavu, tak sme hneď v momente ako prišlo uvoľňovanie rozbehli práce a výstavba nám trvala rekordných šesť týždňov. Paradoxne najviac času nám zabralo položenie dlažby a dokončovacie práce, nie samotná stavba drevenej konštrukcie,“ povedal marketingový manažér Demänová Rezort Jozef Droppa.

Ide o menší vodný park s kapacitou 200 osôb a v prevádzke bude len počas letných mesiacov. Voda v bazénoch na plávanie je vyhrievaná, má okolo 28 stupňov Celzia. Nakoľko je Liptov horským regiónom a vietor tu niekedy býva silnejší aj chladnejší, tak pri konštrukcii investori mysleli aj na veterné zásteny na terase okolo bazénov. Komplex atrakcií v rezorte dopĺňa aj unikátne 3D bludisko s drevenými prvkami či lezecká stena. „Voda k letu neodmysliteľne patrí. Dovolenkári u nás hľadajú stále nové miesta na zábavu aj relax a som rada, že Liptov im vždy niečo zaujímavé aj nové ponúkne. Táto letná sezóna je pre nás najťažšia v histórii. Napriek tomu pozeráme do budúcnosti s optimizmom a nádejou. Bezpečné vody Liptova sú pre dovolenkárov opäť o niečo bohatšie. Je pred nami záver júla a celý august. Veríme, že Slováci podporia domáci cestovný ruch a vyberú si pre svoju letnú dovolenku Slovensko a najmä náš Liptov, kde ich v horách aj pod horami čaká kopec atrakcií a zábavy. Množstvo inšpirácií nájdu aj na webe regiónu visitliptov.sk,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Nová vodná prevádzka na Liptove zabezpečila prácu ďalším 20 ľuďom v trvalom pracovnom pomere aj brigádnicky. Otvorená je aj pre verejnosť denne od 9,00 do 22,00 hod.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov