Rozprávková krajina na Liptove

14. 8. 2020
Domov Rozprávková krajina na Liptove

(Liptovský Mikuláš, 19. 8. 2020) – Prázdniny sa preklopili do svojej poslednej fázy. Na ich konci od štvrtka 27. do nedele 30. augusta sa Liptov stane rozprávkovou krajinou vďaka podujatiu ZA 7 HORAMi. Rodiny s deťmi zabavia počas 4 dní na 5 lokalitách divadelné predstavenia aj mnoho sprievodného programu. Bodku za prázdninami dajú Liptáci v Liptovskom Jáne aj v Mikuláši, v Holiday Village Tatralandia, v Jasnej aj v Hrabovskej doline, kde vystúpi 6 divadiel s 15 rôznymi divadelnými predstaveniami. Deti čakajú aj aktivity ako hravé vzdelávanie s Červeným krížom či finančná abeceda, ktoré majú v pandémii možno ešte väčšie opodstatnenie ako kedykoľvek v minulosti.

Na Liptov pred dvomi rokmi prišlo podujatie ZA 7 HORAMi. Získalo si srdcia celých rodín. V marci 2020 však hrozilo, že podujatie nebude vôbec. „Tak ako všetkých aj nás pandémia ochromila, ale záležalo nám na tom, aby sme úspešné projekty, ktoré podporujú región Liptov zachovali. Preto sme našli riešenie a podujatie ZA 7 HORAMi sme transformovali. Z Liptovského Jána sme ho rozšírili na celý Liptov, aby vznikla Rozprávková krajina na Liptove. Môžeme tak rozptýliť verejnosť a rodinám s deťmi ponúknuť atraktívny program aj v centre Liptovského Mikuláša, v Holiday Village Tatralandia, v Jasnej na Bielej púti aj v Hrabovskej doline pri vodných nádržiach,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Za 4 dni, tak v 5 lokalitách vystúpi až 6 divadelných formácií s 15 rôznymi predstaveniami a atraktívnym programom pre celé rodiny. Snahou organizátorov je vytvoriť rodinám s deťmi plnohodnotný program, zabaviť ich, ale aj niečo naučiť či už zo základov finančného vzdelávania alebo prvej pomoci a hygienických protivírusových štandardov v spolupráci s Červeným krížom. Aktuálna pozvánka na podujatie je dostupná na tomto linku https://youtu.be/utuz5afbGCQ .

„Samozrejme ťažiskový je pre nás lákavý program pre rodiny strávený v prírode. V Liptovskom Jáne a Jánskej doline budeme na troch lokalitách počas prvého a posledného dňa podujatia. Rozprávky a víťazstvo dobra nad zlom však ovládnu v závere prázdnin celý Liptov. Rád by som upriamil pozornosť aj na návštevu Hrabovskej doliny v piatok 28. augusta, kde okrem divadiel chystáme aj ochutnávku v podobe „Ľadového kráľovstva“ so skutočnými ľadovými sochami a rýchlorezbou,“ zdôraznil riaditeľ podujatia Michal Rybanský. Z programových ťahákov treba spomenúť, že vystúpi aj Martin Repáň, víťaz prvej série projektu Zem spieva, obľúbená Sranda Banda, vtipný Teáter Komika aj Sníček Hugo s tanečníkmi z populárnej detskej televízie JOJko. Organizátori odporúčajú aj používanie rúšok. Viac o podujatí TU.

„Bezpečnosť a hygiena sú u nás v tejto dobe prvoradé. V každej lokalite preto bude naša štvorčlenná hygienická hliadka, ktorá bude ponúkať návštevníkom dezinfekciu rúk, či už na samoobslužnom bezdotykovom stojane alebo si každý nechá aplikovať dezinfekciu ručným rozprašovačom členom našej hliadky. Budeme diskrétne upozorňovať návštevníkov na dodržiavanie odstupov a kontrovať návštevnosť  lokality  podľa aktuálnej normy,“ uzavrela projekt manažérka podujatia ZA 7 HORAMi z Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Katarína Šarafínová.

Podujatie ZA 7 HORAMi realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 20 500,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov