Z Krakova autobusom za lyžovačkou či do akvaparkov

12. 11. 2019
Domov Z Krakova autobusom za lyžovačkou či do akvaparkov
(Liptovský Mikuláš, 12. 11. 2019) – Od prvého decembra bude cesta za kúpaním a lyžovaním pre našich severných susedov opäť o čosi jednoduchšia. Dopravca Leo Express pripravil novú dennú linku autobusom medzi Bešeňovou, Tatrami a Krakovom, ktorá je ideálna na jednodňový výlet do aquaparkov a na lyže. Domácich Slovákov zase zavezie napríklad na populárne krakovské vianočné trhy alebo ju môžu využiť aj ako prípoj na odlety z krakovského letiska. Lístky bude možné zakúpiť už od 5,8 eur a dostupná je aj zľava 10 % s Liptov Region Card.

Poliaci tvoria významnú časť návštevníkov Liptova a za kúpaním a lyžovaním merajú cestu na Slovensko aj niekoľkokrát do roka. Od prvého decembra tohto roku môžu svoje auto nechať doma a využiť výhodnú možnosť cestovať za športom a relaxom z Krakova autobusom.

„Stačí jednoducho nasadnúť v Krakove do autobusu Leo Express a nechať sa zaviesť až pred bránu akvaparku alebo lyžiarskeho strediska. Náš autobusový spoj zamieri k lyžiarskym strediskám v Bialke Tatrzanskej, Ždiari, Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci. Počas lyžiarskej sezóny môžu naši zákazníci využiť aj partnerské skibusy do stredísk v Jasnej a Bachledovej doline. V autobusoch je samozrejme povolená aj preprava lyží alebo snowboardov. Náš spoj dovezie hostí až pred liptovské akvaparky Tatralandiu a Bešeňovú. Denne budú premávať dve linky. Prvá štartuje v Krakove o 6:05 s konečnou v Bešeňovej o 10:20 a druhá päť minút po dvanástej s konečnou o 16:05. Z Bešeňovej vyrážajú linky na pravé poludnie a o 18:00 hodine,“ informoval riaditeľ Leo Express pre Poľsko a Ukrajinu Juraj Andrejka. Lyžiari sa môžu od 9:55 v Liptovskom Mikuláši napojiť na bezplatný skibus do Jasnej, po lyžovačke stihnú aj akvapark a následne ich čaká cesta do Krakova. Linka stojí v centre Krakova aj na tunajšom letisku. Cestovný poriadok je dostupný TU.

„Veľmi vítame každú aktivitu, ktorá ponúkne Poliakom pohodlnú možnosť ako využiť atraktívne možnosti nášho regiónu či už majú záujem na Liptove o lyžovačku alebo je im bližšia zábava a relax v našich akvaparkoch. Vďaka našej zľavovej a vernostnej kartičke Liptov Region Card sa pasažieri navyše prevezú aj s výhodnou desať percentnou zľavou – postačí zadať kód, ktorý je uvedený na webe visitliptov.sk a tiež v tlačenej verzii sprievodcu ku karte. Netreba zabúdať ani na to, že táto linka zároveň otvára dvere i nám domácim, napríklad aj k návšteve krásnych vianočných trhov v Krakove,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Zostáva už len necelý mesiac do spustenia novej autobusovej linky. Lístky je možné zakúpiť online na www.leoexpress.sk a netreba zabudnúť na využitie zľavy s Liptov Region Card.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov