TS_Sviatky jari na Liptove

23. 3. 2018
Domov TS_Sviatky jari na Liptove

(Liptovský Mikuláš, 23. 03. 2018) – Na Liptove si dovolenkári užijú sviatky jari nielen v tradičnom šate, ale aj v neočakávaných podobách. V Malinom Brde sa bude v retro štýle lyžovať zadarmo, na Chopok bude voziť maxi kraslica, v Tatralandii okrem morskej vody chystajú aj hľadanie tropického ovocia. V Bešeňovej zase okrem vlnobitia potešia aj saunové show. Na Liptove sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie, takže na svoje si prídu aj lyžiari, ktorí môžu dať svoju pomyselnú bodku za zimou práve počas Veľkej Noci. Záujem o ubytovanie je v tomto termíne obrovský a väčšina zariadení dopredáva posledné kapacity. Hostia si v hoteloch užijú nielen tradičnú veľkonočnú kuchyňu, ale aj animácie zamerané na tradičné zvyky spojené s Veľkou Nocou.

Vajíčka, voda a korbáče sú podstatné súčasti každej Veľkej Noci aj na Liptove. Sviatky jari v regióne, ktorý štatistiky zaraďujú k najnavštevovanejším na Slovensku, vie byť dokonale zimný, ale aj exoticky horúci. Ako je toto možné? Odpoveďou je široká ponuka atrakcií, ktoré stavili na tradičnosť aj originalitu.

Lyžiarska sezóna na Malinom Brde bude vrcholiť veľkonočným víkendom 30. 3. -1. 4. 2018. V sobotu sa uskutoční  veľkonočný skialpinistický výšľap – preteky v disciplíne vertical pre športovú verejnosť v šiestich kategóriách. Vo Veľkonočnú nedeľu sa uskutočnia  tradičné lyžiarske preteky pre verejnosť Memoriál Jána Gregora. Tunajšia kabínková lanová dráha je už síce staršia dáma, ale stále vo výbornej kondícii. K jej 50-temu výročiu budú na Malinom Brde lyžiarske preteky pre verejnosť s retro výstrojom. Lákadlom bude možnosť zalyžovať si dokonca v tento deň zadarmo. Túto šancu majú všetci, ktorí v nedeľu do strediska zavítajú v retro oblečení a s retro lyžami. Sviatky jari v tomto stredisku budú pokračovať v pondelok veľkonočnou lyžovačkou.

Jasnej sa vo Veľkonočnú sobotu a nedeľu lyžiari povozia na Chopok zo severu aj z juhu kraslicou. Ide už o tradičný zvyk v tomto stredisku. Z liptovskej strany sa tak jedna kabína lanovky Funitel z Priehyby na Chopok odeje do špeciálneho veľkonočného šatu, ktorý sa dopĺňa aj atraktívnym programom. V sobotu vystúpia Liptovskí zbojníci, chystajú sa lyžiarske preteky pre verejnosť o Hrdinu lyžiarskej sezóny aj Demänovka Ratrak Stage. V nedeľu to bude uletená šibačka a oblievačka s obľúbeným Mirom Kasprzykom alias zbojníckym kapitánom.

Kraslicou na Chopok

Sauna show Bešeňová50-te výročie kabínkovej lanovky

 

 

 

 

 

 

„Veľká Noc je veľmi silný termín z pohľadu návštevnosti nášho regiónu. Keď sa dovolenkár rozhodne pre Liptov, tak zaručene nájde zaujímavý balík služieb a programu, ktorý spája tradičné prvky slávenia Veľkej Noci s lyžovačkou aj kúpaní. V podstate si u nás návštevníci užijú leto aj zimu v jednom. Kapacity sa na sviatky jari vždy dobre predávajú. Kto ešte váha, tak by určite mal zbystriť, nakoľko sa dopredávajú posledné kapacity. Odporúčam využiť aj centrálny rezervačný systém regiónu cez stránku visitliptov.sk,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Napriek vonkajším teplotám, ktoré majú od leta veľmi ďaleko sa na Liptove dá užiť horúca exotika. V tunajšej Tatralandii teplota neklesne pod 30 stupňov a akvapark sa zmení na veľkonočný ostrov. Na deti čakajú veľkonočné súťaže pod palmami, hľadanie vajíčok, exotická hudba, zábava v rytmoch veľkonočnej Hula hula tancovačky, ale aj potápanie v koralovom útese. Okrem toho sú pripravené kreatívne dielne s maľovaním vajíčok, drahokamov a rozličnými hrami s ananásmi či banánmi.

Bešeňovej stavili na tradičnú veľkonočnú oblievačku, pripravené sú remeselné stánky, tvorivé dielne pre deti, ale aj veľkonočné cvičenia vo vode aj mimo nej. Okrem denných saunových rituálov sa v sobotu chystajú v Bešeňovej na Veľkonočnú saunovú noc plnú prekvapení a najmä dokonalého relaxu a pohody. V nedeľu a v pondelok vystúpi ľudový súbor a v pondelok sa dokonca bude hľadať aj najlepší šibač a kúpač.

Sviatky jari sa oplatí stráviť na horách aj vo vode, lebo Liptov bude opäť veľkonočne výnimočný…

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov